Nowa linia autobusowa z Targówka. Dobry pomysł?

56
Share

Nasz czytelnik postuluje uruchomienie autobusów, które bezpośrednio połączą Targówek Mieszkaniowy z Rondem Babka (Radosława).

 

Pan Paweł napisał do Zarządu Transportu Miejskiego, a potem także do nas. Poniżej przeczytacie szczegóły jego propozycji oraz szczegółowe uzasadnienie.

 

Chciałbym zaproponować utworzenie nowej linii autobusowej, kursującej na trasie:

Metro Trocka – Pratulińska – Handlowa – Kołowa – Św. Wincentego – Starzyńskiego – Słomińskiego – Rondo „Radosława”.

Bardzo usprawniłaby ona dojazd mieszkańców Targówka, Białołęki, Marek, Ząbek i Radzymina do pracy i szkół.

Nowa linia zapewniłaby wygodny dojazd do biurowców na Muranowie, wielu liceów i techników, jednej z największych warszawskich galerii handlowych – Arkadii, a także usprawniłaby przejazd na Żoliborz i Bielany. Rondo „Radosława”, Warszawa ZOO i Dworzec Gdański mogłyby być z kolei bardzo wygodnymi punktami przesiadkowymi dla wielu osób. Obecnie dojazd w tamte rejony jest niestety bardzo utrudniony. Nie dosyć, że wymaga przesiadek, to trasa jest prowadzona na około. Przez to wiele osób rezygnuje z komunikacji miejskiej – jako że przejazd nią trwa nawet trzy razy dłużej niż samochodem.

Od czasu przekierowania autobusów z północnej części Warszawy i jej okolic Metro Trocka stało się ważnym węzłem przesiadkowym. Codziennie dojeżdżają tam dziesiątki tysięcy osób. Zasadne jest usprawnienie komunikacji dla tak dużej grupy. Dziś dojazd na Wolę, Muranów i Żoliborz stamtąd zajmuje 30-40 minut. Dzięki nowej linii czas ten mógłby skrócić się nawet do 15 minut.

Jestem pewien, że linia ta cieszyłaby się dużym zainteresowaniem. Wskazuje na to popularność 500. Tysiące warszawiaków wybierają ja jako swój środek transportu. Niestety, „pięćsetka” nie jest po drodze dla większości osób przesiadających się na stacji metro Trocka. Nowa linia mogłaby to zmienić.

 

Tak brzmi propozycja pana Pawła oraz jej uzasadnienie. Postulat jest jak najbardziej słuszny, choć podejrzewamy, że nie ma realnych szans na jego realizację. Ale ZTM jeszcze naszemu czytelnikowi nie odpowiedział, więc teoretycznie wszystko jest możliwie.

A jak wam podoba się ten pomysł? Czy widzicie szanse jego realizacji?

 

zdjęcie na górze: fot. ZTM/archiwum

 

56
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx