Domy kultury, biblioteki, OSiR Targówek ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA

12
Share

O zamknięciu szkół, przedszkoli i żłobków z powodu koronawirusa na pewno już wiecie. Ale kwarantanna na Targówku obejmuje dużo więcej placówek.

 

Koronawirus na Targówku bezpośrednio nie występuje – jak dotąd nie stwierdzono w naszej dzielnicy zakażeń, a plotki, że w szpitalu Bródnowskim był pacjent zarażony SARS-CoV-2 już dawno zostały zdementowane.

Zamknięte szkoły na Targówku

Z powodu zagrożenia epidemią od 12 do 25 marca 2020 r. zostaną zamknięte wszystkie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe w Polsce, czyli też w naszej dzielnicy. Dotyczy to zarówno placówek publicznych, jak i prywatnych.

Urząd dzielnicy Targówek podkreśla, że placówki nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych, ale w dniach 12 i 13 marca (jutro i w piątek) będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze dla najmłodszych. Natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół od 12 marca.

Zamknięte DK Świt, Zacisze i OSiR Targówek

Urzędnicy informują także, że od jutra tj. od czwartku 12 marca 2020 roku, zostaje zawieszona działalność wszystkich placówek sportowych oraz wszystkich placówek kulturalnych (w tym domów kultury i bibliotek), działających na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. 

Dotyczy to m.in. DK Świt, DK Zacisze, CKIA na Targówku Fabrycznym, Biblioteki Publicznej Targówek oraz OSiR Targówek. Nie działa zarówno basen Polonez, jak i siłownie i sauny na Łabiszyńskiej 20.

Odwołano również zaplanowane dyskusje publiczne i dyżury dotyczące projektów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ratusza Dzielnicy Targówek. Już wcześniej, o czym pisaliśmy, zawieszono spotkania z mieszkańcami na temat regulacji stanów prawnych nieruchomości zarządzanych przez SM „Bródno”.

Według aktualnych informacji Urząd Dzielnicy Targówek będzie pracował normalnie.

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx