Koronawirus. Zmiany w urzędzie dzielnicy Targówek | | targowek.info

Koronawirus. Zmiany w urzędzie dzielnicy Targówek

Z powodu epidemii koronawirusa zamknięto szkoły, kluby, centra handlowe i wiele innych obiektów – ale urzędy na Targówku dalej działają. Jednak także w nich nastapiły zmiany.

 

Urząd dzielnicy Targówek

Od poniedziałku 16 marca 2020 roku w Urzędzie Dzielnicy Targówek przy Kondratowicza 20 będą wprowadzone nowe zasady obsługi mieszkańców.

Do urzędu jednorazowo będzie wpuszczana tylko taka liczba osób ile będzie aktualnie czynnych stanowisk WOM (Wydziału Obsługi Mieszkańców). Pozostali mieszkańcy będą musieli czekać na zewnątrz budynku. Dopiero po obsłużeniu mieszkańca załatwiającego sprawę przy okienku – i opuszczeniu przez niego budynku – na wolne miejsce wejdzie następna osoba. Porządku ma pilnować ochrona urzędu.

Już wcześniej w urzędzie na Kondratowicza doszło do innych zmian. Od czwartku obsługa mieszkańców Targówka odbywa się wyłącznie w przestrzeni WOM na parterze budynku przy Kondratowicza 20. Do obsługi mieszkańców zostanie też przystosowana sala sesji Urzędu Dzielnicy Targówek. Do odwołania zamknięto restaurację działającą w budynku urzędu na parterze. 

USC Targówek

Również od poniedziałku 16 marca z powodu ochrony przed koronawirusem nastąpią zmiany w Urzędzie Stanu Cywilnego na Targówku. Urząd będzie działał w ograniczonym zakresie: na miejscu mieszkańcy mogą załatwić wyłącznie sprawy dotyczące rejestracji urodzeń i zgonów.

Informacje związane z zawarciem małżeństwa USC udzieli tylko telefonicznie i mailowo. Wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, natomiast inne wnioski np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego czy o zmianę imienia i nazwiska można składać listownie lub przez platformę e-PUAP (dla osób posiadających profil zaufany).

Inne zmiany na Targówku

Zmiany nastąpiły także w Referacie Świadczeń Rodzinnych przy ul. św. Wincentego 87. Tam obsługa interesantów odbywa się wyłącznie w kancelarii nr 4 na parterze w budynku.

Z kolei Zarząd Transportu Miejskiego w sobotę 14 marca zamknął Punkt Obsługi Pasażera (POP) na stacji metra Trocka. Najbliższy działający POP znajduje się na stacji metra Dworzec Wileński na Pradze.

Wszystkie zmiany spowodowane epidemią koronawirusa wprowadzono do odwołania.

Aktualizacja

W poniedziałek po południu urząd poinformował, że z uwagi na epidemię zostało ograniczone działanie wydziały komunikacji. W związku z tym osoby, które w terminie 30 dni nie dokonają rejestracji samochodu sprowadzonego z kraju Unii Europejskiej albo nie zgłoszą nabycia/sprzedaży auta, nie będą podlegać karze – jeśli nie miały możliwości dokonania zgłoszenia w związku z zagrożeniem epidemicznym.

Równocześnie Biuro Administracji i Spraw Obywatelskich podało, że do odwołania będą obsługiwane – po uprzednim umówieniu – wyłącznie takie sprawy:
1. Odbiór dowodów osobistych,
2. Rejestracja pojazdów fabrycznie nowych – wraz z dowodem opłaty,
3. Odbiór prawa jazdy – wraz z dowodem opłaty.
Rozpatrywanie pozostałych w tym biurze spraw zostało wstrzymane do odwołania.

 

Czytaj też: Domy kultury, biblioteki, OSiR Targówek zamknięte do odwołania

 

zdjęcie na górze: Wydział Obsługi Mieszkańców przy ul. Kondratowicza przed epidemią / fot. archiwum targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Koronawirus. Zmiany w urzędzie dzielnicy Targówek

 • 14 marca 2020 o godz. 16:46

  Dzieje się – zamiast podejmować działania jak firmy opisane w tym artykule * (polecam się zapoznać) to czekają. Na co? Ja nie wiem.

 • 14 marca 2020 o godz. 17:17

  i bardzo dobrze . a kastoramie zamontowano przy kasach wielkie szyby chroniące kasjerów przed osobą kaszlącą, a na poczcie niestety zdemontowano takie szyby niedawno i w bankach niestety już dawno zdemontowano celem łatwiejszego zarażenia się

 • 14 marca 2020 o godz. 18:53

  Noe wa wakacji nieroby. Wystarczy ze na co dzien nic jie robicie w tym urzędzie.
  Nauczcie sie odbierać telefon i wysylajxie pisma urzedowe z którymi sal3gqcie po 2 lata.

 • 14 marca 2020 o godz. 22:23

  Super Grażka, a teraz jeszcze raz i po polsku poproszę.

 • 15 marca 2020 o godz. 09:59

  @grażyna78 może czasem przyjdź do urzędu i zobacz jak wyglądają kolejki. Przy takiej obsadzie szans na odbieranie telefonu nie ma. Zwłaszcza, kiedy durny naród nie rozumie, że z większością spraw do urzędu przychodzić nie musi (nagła chęć zalegalizowania rejestracji samochodu kupionego w zeszłym roku, bo ktoś nie doczytał przepisów i nagle zaczął się bać że dostanie za to karę) a większość spraw może załatwić przez e-puap.

  Sądząc po składni i błędach nierobem to chyba ty jesteś. I to już tak od czasów szkoły.

 • 15 marca 2020 o godz. 11:49

  Janusz78 słusznie, załatwiałam sprawe w urzedzie miesiąc temu, przyszłam przygotowana, zajeło mi to nie więcej niż 10 minut, miło, szybko, bez komplikacji, ale sie naczekałam, bo przede mną kobieta ok 40 lat (wiec na pewno czytać umie i z internetu korzysta) siedziała z godzine, bo urzedniczka jej tłumaczła coś na miejscu wypełniała, bo sie sprawdzić w domu nie chciało co jej bedzie potrzebne. Ona straciłą czas i cała kolejka razem z nia, w tym czasie by załatwili z 5 osób. Ludzie uważają że przyjdą do urzedu to tam urzednik ma im wszystko załatwić, a potem płacz bo godzinami w kolejce stoją.

 • 15 marca 2020 o godz. 12:18

  Właśnie – tylko w kontekście tych nowych obostrzeń (zresztą moim zdaniem słusznych, jeśli zdecydowaliśmy się na model walki z wirusem oparty na izolacji a nie celowym szybkim zarażaniu), RZĄD mógłby pomyśleć o zawieszeniu terminów pewnych prawnych obowiązków. Chodzi mi o to, żeby np. wspomniane Samochody KUPIONE W TYM ROKU (bo tylko tych to dotyczy) nie musiałyby być przerejestrowywaniu w ciągu 30 dni. Podobnie z terminami meldunków czy kończących ważność dokumentów. Terminy i kary powinny być zawieszone i RZĄD powinien to wdrożyć i ogłosić.

 • 15 marca 2020 o godz. 22:38

  Ojoj, urzędnicy odejdą od nas do wieczności. Tragedia straszna. Świat się zawali. Kto wyda kilka (kilkanaście) druczków do wypełnienia w jakiejś beznadziejnie prostej sprawie: IMIĘ, NAZWISKO, ADRES, PESEL, REZYDENT, NIEREZYDENT, INNE MIEJSCE ZAMIESZKANIA… I to się dzieje w dobie informatyzacji.

  300 „pracusiów”, a w asfalcie, w ulicy nieopodal, wciąż ta sama dziura od dziesięcioleci.

 • 16 marca 2020 o godz. 08:38

  Poziom komentarza powyżej świadczy o poziome komentującego. Jak widać można mieć ambicje i być idiotą.

 • 16 marca 2020 o godz. 11:39

  Moźe zanim naciśniecie „opublikuj komentarz” przeczytajcie swój komentarz i dokonajcie poprawek bo potem człowiek czyta i nic nie rozumie (Graźyna78). Wydaje się, źe czyta po murzyńsku.

 • 16 marca 2020 o godz. 15:53

  Urząd wreszcie poinformował, że kary za nieprzerejestrowanie samochodu W terminie zostały zawieszone. Do Urzędu maja przychodzić tylko ci którzy rejestrują niwy samochód, wyrabiają dowód czy prawo jazdy.

 • 17 marca 2020 o godz. 09:01

  Lepiej niech ktoś zainteresuje się sklepem Pelcowizna na Łojewskiej. Trąbią żeby nie skupiać ludzi. A tam cały czas tłok – ludzie oddychają na siebie. Sprzedawczynie kaszlą w łokcie. Ciasnota i duchota. W większości ludzie po 60. Potrafi być pewnie i 200 osób na raz na tak małej powierzchni. Sklep jest nieprzystosowany do obsługi tylu osób na raz – towar blokuje poruszanie się. Patrząc na to ma się wrażenie że to inny świat i nic się nie dzieje. Rozumiem że nie trzeba panikować ale kierownik sklepu powinien w takiej sytuacji podjąć jakieś kroki – ograniczyć liczbę ludzi w sklepie na raz. A tu nic – liczy się kasa i utarg zapewne.

 • 18 marca 2020 o godz. 08:31

  A markety prawie opustoszały po początkowym szturmie. Tak teraz tam mało ludzi jak nigdy jeszcze nie było. Widać większość porobiła zapasy i już nie chodzi do marketów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.