Koronawirus. Zmiany w urzędzie dzielnicy Targówek

13
Share

Z powodu epidemii koronawirusa zamknięto szkoły, kluby, centra handlowe i wiele innych obiektów – ale urzędy na Targówku dalej działają. Jednak także w nich nastapiły zmiany.

 

Urząd dzielnicy Targówek

Od poniedziałku 16 marca 2020 roku w Urzędzie Dzielnicy Targówek przy Kondratowicza 20 będą wprowadzone nowe zasady obsługi mieszkańców.

Do urzędu jednorazowo będzie wpuszczana tylko taka liczba osób ile będzie aktualnie czynnych stanowisk WOM (Wydziału Obsługi Mieszkańców). Pozostali mieszkańcy będą musieli czekać na zewnątrz budynku. Dopiero po obsłużeniu mieszkańca załatwiającego sprawę przy okienku – i opuszczeniu przez niego budynku – na wolne miejsce wejdzie następna osoba. Porządku ma pilnować ochrona urzędu.

Już wcześniej w urzędzie na Kondratowicza doszło do innych zmian. Od czwartku obsługa mieszkańców Targówka odbywa się wyłącznie w przestrzeni WOM na parterze budynku przy Kondratowicza 20. Do obsługi mieszkańców zostanie też przystosowana sala sesji Urzędu Dzielnicy Targówek. Do odwołania zamknięto restaurację działającą w budynku urzędu na parterze. 

USC Targówek

Również od poniedziałku 16 marca z powodu ochrony przed koronawirusem nastąpią zmiany w Urzędzie Stanu Cywilnego na Targówku. Urząd będzie działał w ograniczonym zakresie: na miejscu mieszkańcy mogą załatwić wyłącznie sprawy dotyczące rejestracji urodzeń i zgonów.

Informacje związane z zawarciem małżeństwa USC udzieli tylko telefonicznie i mailowo. Wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, natomiast inne wnioski np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego czy o zmianę imienia i nazwiska można składać listownie lub przez platformę e-PUAP (dla osób posiadających profil zaufany).

Inne zmiany na Targówku

Zmiany nastąpiły także w Referacie Świadczeń Rodzinnych przy ul. św. Wincentego 87. Tam obsługa interesantów odbywa się wyłącznie w kancelarii nr 4 na parterze w budynku.

Z kolei Zarząd Transportu Miejskiego w sobotę 14 marca zamknął Punkt Obsługi Pasażera (POP) na stacji metra Trocka. Najbliższy działający POP znajduje się na stacji metra Dworzec Wileński na Pradze.

Wszystkie zmiany spowodowane epidemią koronawirusa wprowadzono do odwołania.

Aktualizacja

W poniedziałek po południu urząd poinformował, że z uwagi na epidemię zostało ograniczone działanie wydziały komunikacji. W związku z tym osoby, które w terminie 30 dni nie dokonają rejestracji samochodu sprowadzonego z kraju Unii Europejskiej albo nie zgłoszą nabycia/sprzedaży auta, nie będą podlegać karze – jeśli nie miały możliwości dokonania zgłoszenia w związku z zagrożeniem epidemicznym.

Równocześnie Biuro Administracji i Spraw Obywatelskich podało, że do odwołania będą obsługiwane – po uprzednim umówieniu – wyłącznie takie sprawy:
1. Odbiór dowodów osobistych,
2. Rejestracja pojazdów fabrycznie nowych – wraz z dowodem opłaty,
3. Odbiór prawa jazdy – wraz z dowodem opłaty.
Rozpatrywanie pozostałych w tym biurze spraw zostało wstrzymane do odwołania.

 

Czytaj też: Domy kultury, biblioteki, OSiR Targówek zamknięte do odwołania

 

zdjęcie na górze: Wydział Obsługi Mieszkańców przy ul. Kondratowicza przed epidemią / fot. archiwum targowek.info

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx