Otwarcie sklepu charytatywnego ReStore

12
Share

Pierwszy w Polsce tego rodzaju sklep charytatywny z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz, wraz z miejscem spotkań, warsztatów, szkoleń powstaje na Bródnie przy ul. Łojewskiej 12. Oficjalne otwarcie juz niedługo.

 

Co to jest ReStore?

ReStore to unikatowy projekt Fundacji Habitat for Humanity Poland (o innym jej projekcie w naszej dzielnicy przeczytasz tutaj), promujący postawy dobroczynne, ekologiczne i twórcze, łączący pokolenia oraz integrujący lokalną społeczność. Dzieli się na trzy płaszczyzny. 

Restore – sklep oferujący meble, artykuły wyposażenia wnętrz oraz materiały wykończeniowe. Strefa ReStore Lab – w której będą odbywały się warsztaty rzemieślnicze i stolarskie dla wszystkich zainteresowanych. Oraz ReStore Edu – czyli miejsce spotkań, wydarzeń promujących aktywność obywatelską, integrację międzypokoleniową, rodzinną, społeczną, a także szkoleń kształtujących postawy proekologiczne.

Lokal przy ulicy Łojewskiej 12 mierzy ponad 600 metrów kwadratowych, a po otwarciu sklepu odwiedzać go będzie można od wtorku do soboty w godzinach 10-20.

W jakim celu powstał ReStore?

Poprzez sklep ReStore fundacja chce promować ideę pomagania przez oddawanie, styl życia „zero waste” oraz gospodarkę obiegu zamkniętego.

Dochód ze sprzedaży przedmiotów w sklepie zostanie w całości przeznaczony na cele statutowe Fundacji Habitat for Humanity Poland, czyli poprawę zamieszkania osób żyjących w niższym standardzie i wypracowywanie innowacyjnych rozwiązań mieszkaniowych dla osób potrzebujących. To wszystko, aby realizować prawo każdego do godnego miejsca do życia. 

Celem jest również zachęcenie do oddawania niepotrzebnych przedmiotów. Zamiast wyrzucenia czy odłożenia na strych rzeczy nowych lub używanych (pozostawionych w bardzo dobrym stanie), lepiej oddać je do ReStore. Zarówno pozbyć się zbędnych przedmiotów, jak i pomóc potrzebującym. 

Co ciekawego znajdziemy w sklepie?

Rzeczy dostępne w ReStore są darowiznami od osób prywatnych  i firm. Wśród nich znajdziemy m.in. meble i artykuły wyposażenia, wykorzystywane na planie serialu TVP Rodzinka.pl. Na otwarciu dostępne będą również przedmioty podarowane od celebrytów,  takie jak kanapa Moniki Brodki, fotel Mikołaja Roznerskiego czy krzesło Marcina Prokopa. Zasoby są nowe lub używanego, lecz pozostawione w idealnym stanie, a ich cena nas nie przerazi. 

Oficjalne otwarcie wraz z warsztatami  dla dzieci i dorosłych miało odbyć się w zeszłą sobotę. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa, wydarzenie musiało zostać odwołane. Nowa data otwarcia zostanie podana w najbliższym czasie – poinformujemy o tym na targowek.info.

fot. mat prasowe

Zobacz również: Sklepowisko. Jedyny taki sklep w Warszawie przeniósł się na Bródno

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx