Pomóżcie policji – jeśli cokolwiek możecie zobaczyć na tych zdjęciach

11
Share

Policjanci szukają złodziei z Targówka. I publikują ich wizerunki – zrobione w 2020 roku, choć wyglądające jakby pochodziły z roku 1990.

 

Komenda Rejonowa Policji VI, czyli nasza, poszukuje trzech mężczyzn, których kamery przyłapały na trzech różnych kradzieżach w dzielnicy Targówek. Każdy, kto rozpoznaje złodziei ze zdjęć, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami. Ale czy ktokolwiek jest w stanie rozpoznać tych ludzi?

To mocno wątpliwe, gdyż jakość zaprezentowanych fotografii – stopklatek z kamer monitoringu – jest tragicznej jakości. Bardziej przypomina zamierzchłe czasy VHS (młodsi czytelnicy niech spytają rodziców, co to takiego było) niż epokę kamer i filmów HD, UHD i 4K.

Jak to możliwe w 2020 roku? Często odpowiedzialne za niską jakość nagrań są stare kamery monitoringu, działające w niskiej rozdzielczości. Ale, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jest też inny problem. Bywa, że upublikowany wizerunek poszukiwanego przestępcy to tak naprawdę… zdjęcie monitora, często starego, na którym wyświetlane jest nagranie z monitoringu.

Czy takiej jakości zdjęcia naprawdę mogą pomóc w identyfikacji złodziei? Wkrótce się o tym przekonamy. Policjanci poszukują tych trzech mężczyzn. Jeżeli jesteście w stanie ich rozpoznać – poinformujcie służby!

Złodziej z Naczelnikowskiej

Mężczyzna na zdjęciu najprawdopodobniej ukradł głośnik bezprzewodowy o wartości prawie 1000 zł ze sklepu przy ul. Naczelnikowskiej 54. Do kradzieży doszło doszło 19 grudnia ub. r.

Oprócz poniższego zdjęcia policjanci nie przekazują żadnych dodatkowych informacji na temat wyglądu złodzieja.

Złodziej z bloku

Kolejny poszukiwany mężczyzna 9 stycznia 2020 roku włamał się do mieszkania na Targówku. Z lokalu skradziono laptopa, aparat fotograficzny oraz wiele innych rzeczy o łącznej wartości ponad 12 tysięcy złotych.

Rysopis poszukiwanego: wiek około 30-35 lat, tęższa budowa ciała, krótkie ciemne włosy z widocznymi zakolami, ubrany w czarną kurtkę z kapturem i białym napisem z lewej strony, długie granatowe spodnie, ciemne buty.

Złodziej z Suwalskiej

Policjanci z Komisariatu na Targówku prowadzą także dochodzenie w sprawie kradzieży trzech złotych pierścionków o wartości 3500 zł oraz 650 złotych w gotówce. Do przestępstwa doszło 30 stycznia 2020 r. w bloku przy ul. Suwalskiej.

Poszukiwany mężczyzna w rozmowie ze starszą mieszkanką Bródna podał się za pracownika elektrowni, a potem wykorzystał nieuwagę oraz podeszły wiek poszkodowanej. Dokładniejszego rysopisu policjanci nie podają.

Policja prosi o kontakt

Jeśli jesteście w stanie rozpoznać osoby na zdjęciu, poinformujcie o tym policję. Funkcjonariusze proszą o kontakt z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek przy ul. Chodeckiej 3/5, lub pod numerem tel. (22) 603-81-71 lub bezpośrednio z policjantem prowadzącym wszystkie te sprawy tel. (22) 603 81 52.

Informacje można przekazać także w formie elektronicznej pisząc na adres: dyzurny.kp-targowek@ksp.policja.gov.pl. Policja gwarantuje anonimowość.

 

wszystkie zdjęcia: Policja

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx