Pomóżcie policji – jeśli cokolwiek możecie zobaczyć na tych zdjęciach | | targowek.info

Pomóżcie policji – jeśli cokolwiek możecie zobaczyć na tych zdjęciach

Policjanci szukają złodziei z Targówka. I publikują ich wizerunki – zrobione w 2020 roku, choć wyglądające jakby pochodziły z roku 1990.

 

Komenda Rejonowa Policji VI, czyli nasza, poszukuje trzech mężczyzn, których kamery przyłapały na trzech różnych kradzieżach w dzielnicy Targówek. Każdy, kto rozpoznaje złodziei ze zdjęć, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami. Ale czy ktokolwiek jest w stanie rozpoznać tych ludzi?

To mocno wątpliwe, gdyż jakość zaprezentowanych fotografii – stopklatek z kamer monitoringu – jest tragicznej jakości. Bardziej przypomina zamierzchłe czasy VHS (młodsi czytelnicy niech spytają rodziców, co to takiego było) niż epokę kamer i filmów HD, UHD i 4K.

Jak to możliwe w 2020 roku? Często odpowiedzialne za niską jakość nagrań są stare kamery monitoringu, działające w niskiej rozdzielczości. Ale, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jest też inny problem. Bywa, że upublikowany wizerunek poszukiwanego przestępcy to tak naprawdę… zdjęcie monitora, często starego, na którym wyświetlane jest nagranie z monitoringu.

Czy takiej jakości zdjęcia naprawdę mogą pomóc w identyfikacji złodziei? Wkrótce się o tym przekonamy. Policjanci poszukują tych trzech mężczyzn. Jeżeli jesteście w stanie ich rozpoznać – poinformujcie służby!

Złodziej z Naczelnikowskiej

Mężczyzna na zdjęciu najprawdopodobniej ukradł głośnik bezprzewodowy o wartości prawie 1000 zł ze sklepu przy ul. Naczelnikowskiej 54. Do kradzieży doszło doszło 19 grudnia ub. r.

Oprócz poniższego zdjęcia policjanci nie przekazują żadnych dodatkowych informacji na temat wyglądu złodzieja.

Złodziej z bloku

Kolejny poszukiwany mężczyzna 9 stycznia 2020 roku włamał się do mieszkania na Targówku. Z lokalu skradziono laptopa, aparat fotograficzny oraz wiele innych rzeczy o łącznej wartości ponad 12 tysięcy złotych.

Rysopis poszukiwanego: wiek około 30-35 lat, tęższa budowa ciała, krótkie ciemne włosy z widocznymi zakolami, ubrany w czarną kurtkę z kapturem i białym napisem z lewej strony, długie granatowe spodnie, ciemne buty.

Złodziej z Suwalskiej

Policjanci z Komisariatu na Targówku prowadzą także dochodzenie w sprawie kradzieży trzech złotych pierścionków o wartości 3500 zł oraz 650 złotych w gotówce. Do przestępstwa doszło 30 stycznia 2020 r. w bloku przy ul. Suwalskiej.

Poszukiwany mężczyzna w rozmowie ze starszą mieszkanką Bródna podał się za pracownika elektrowni, a potem wykorzystał nieuwagę oraz podeszły wiek poszkodowanej. Dokładniejszego rysopisu policjanci nie podają.

Policja prosi o kontakt

Jeśli jesteście w stanie rozpoznać osoby na zdjęciu, poinformujcie o tym policję. Funkcjonariusze proszą o kontakt z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek przy ul. Chodeckiej 3/5, lub pod numerem tel. (22) 603-81-71 lub bezpośrednio z policjantem prowadzącym wszystkie te sprawy tel. (22) 603 81 52.

Informacje można przekazać także w formie elektronicznej pisząc na adres: dyzurny.kp-targowek@ksp.policja.gov.pl. Policja gwarantuje anonimowość.

 

wszystkie zdjęcia: Policja

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Pomóżcie policji – jeśli cokolwiek możecie zobaczyć na tych zdjęciach

 • 9 marca 2020 o godz. 09:49

  Żeby zmodernizować system monitorujący, nie trzeba jednocześnie wymieniać wszystkich urządzeń, są kamery 4in1 dzięki którym stary system można powoli ulepszać wymieniając pojedyncze kamery *

 • 9 marca 2020 o godz. 10:14

  Spółdzielnie instalują takiej jakości kamery bo „kamera” brzmi dumnie. Potem jak przychodzi co do czego, to nie mają one żadnej wartości….

 • 9 marca 2020 o godz. 12:27

  Gdyby wnioskowac tylko z tych zdjec to rownie dobrze moze na nich byc jeden i ten sam koles. Pikseloza level expert:-)

 • 9 marca 2020 o godz. 13:56

  UCIĄŁBYM PALUCHY I NIE TLYKO

 • 11 marca 2020 o godz. 17:08

  K*rwy złodzieje na Junkiewicz też kamery zainstalowane a bez przerwy menelstwo urządza sobie schadzki, ćpuny na piętrach szyby wybijają. Strach się odezwać bo nie wiadomo czy mieszkania nie podpalą.
  Szanowna nasza policja z Chodeckiej i RSM Praga mogła by podjąć jakieś działanie?

 • 17 marca 2020 o godz. 13:41

  Ale wredne maja mordy. Powinni siedzieć w więzieniu od lat i na przyszłość.

 • 22 kwietnia 2020 o godz. 01:24

  Przecież to typowi mieszkańcy tej dzielnicy, 90% mężczyzn pasuje do tych 3 zdjęć.

 • 14 lipca 2020 o godz. 19:35

  Siedzą w parku całe wieczory.

 • 14 lipca 2020 o godz. 19:35

  Park tam siedzą.

 • 14 lipca 2020 o godz. 19:36

  Park na ławkach w parku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.