Cmentarz i parki zamknięte. Do lasku teoretycznie można chodzić

23
Share

Kolejne obostrzenia związane epidemią koronawirusa na Targówku (i w całej Polsce).

 

Zarząd Cmentarza Bródzieńskiego (Bródnowskiego) poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa i związanym z nim rozporządzeniem Rady Ministrów od 3 kwietnia – czyli od dzisiaj – do 11 kwietnia 2020 r.  cmentarz na Bródnie jest zamknięty dla osób odwiedzających groby.

W tym czasie dopuszczalne są jedynie pochówki zmarłych. Lecz z zachowaniem obowiązujących obecnie ograniczeń sanitarnych (czyli m.in. w ceremonii może uczestniczyć najwyżej 5 osób).

Kto znany jest pochowany na Cmentarzu Bródnowskim

To kolejne ograniczenie, jakie weszło w życie w ostatnim czasie. Zgodnie z tym samym rozporządzeniem w całej Polsce zakazano do 11 kwietnia korzystania z pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością terenów zieleni, w szczególności parków.

W naszej dzielnicy oznacza to przede wszystkim zakaz uczęszczania do Parku Bródnowskiego i Parku Wiecha.

Domy kultury, biblioteki, OSiR Targówek zamknięte do odwołania

Mniej rygorystycznie nowe przepisy podchodzą do lasów. Rozporządzenie nie zakazuje wchodzenia do nich, natomiast Lasy Miejskie zalecają ograniczenie obecności w lasach Warszawy.

To dotyczy także Lasku Bródnowskiego. Jak informują Lasy Miejskie, mieszkańcy nie powinni korzystać z placów zabaw, siłowni plenerowych i polan rekreacyjnych, skwerów leśnych i dróg leśnych także na Bródnie.

Respektowanie wszystkich ograniczeń będzie kontrolowane przez służby porządkowe – Policję i Straż Miejską, we współpracy z Żandarmierią Wojskową. Za łamanie przepisów dotyczących epidemii grozi grzywna w wysokości od 500 złotych aż do nawet 30 tys. zł.

Wojsko patroluje Targówek

 

zdjęcie: Cmentarz Bródnowki / fot. archiwum targowek.info

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx