Jutro wybory nowego burmistrza Targówka. Wiemy kto je wygra | | targowek.info

Jutro wybory nowego burmistrza Targówka. Wiemy kto je wygra

W nadzwyczajnych koronawirusowych okolicznościach radni Targówka wybiorą w środę w tajnym głosowaniu nowego burmistrza dzielnicy. Chociaż tak naprawdę nic się u nas nie zmieni.

 

O tym, że Sławomir Antonik – wieloletni burmistrz Targówka, stojący na czele dzielnicy z krótką przerwą od 2013 roku – odchodzi ze stanowiska, napisaliśmy jako pierwsi już na początku kwietnia. Pan burmistrz skorzystał z okazji i został prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno. A że prawo nie pozwala na łączenie tych funkcji, bez żalu oddał stołek w urzędzie dzielnicy.

Stanie się to już jutro, 29 kwietnia, gdy radni Targówka wybiorą jego następcę. A właściwie następczynię, bowiem z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością nowym burmistrzem Targówka zostanie Małgorzata Kwiatkowska.

Małgorzata Kwiatkowska (w środku) obok Sławomira Antonika (na lewo od niej) na mocno już nieaktualnym zdjęciu zarządu dzielnicy z początku tej kadencji samorządu. Fot.: archiwum/Facebook/UD Targówek

Burmistrz Targówka Małgorzata Kwiatkowska – kim jest?

Informację o tym, że Kwiatkowska wygra jutrzejsze wybory na Targówku potwierdziły nam nie tylko osoby związane z ratuszem na Kondratowicza. Jej nazwisko jest już także wydrukowane na projekcie uchwały, która będzie głosowana w środę. Decyzja ta jest więc praktycznie pewna.

Małgorzata Kwiatkowska jest równie mocno związana z zarządem Targówka, jak i Spółdzielnią Mieszkaniową Bródno.

To najbliższa współpracowniczka odchodzącego burmistrza Antonika, którego przez ostatnie lata była zastępczynią. Zanim stała się wiceburmistrzem Targówka, była radną naszej dzielnicy, wybraną z komitetu Spółdzielni Bródno.

Jako zastępca burmistrza nadzorowała w ostatnim czasie pracę wydziału działalności gospodarczej, wydziału spraw społecznych i zdrowia oraz wydziału zasobów lokalowych na Targówku.

Rządząca koalicja na Targówku – nic się nie zmieniło

Wybór pani Kwiatkowskiej oznacza, że w naszej dzielnicy de facto nic się zmieni. Wciąż obowiązuje koalicja SM Bródno z Platformą Obywatelską, i wciąż zarząd dzielnicy będzie miał ścisłe powiązania – może nawet jeszcze ściślejsze niż do tej pory – z potężną spółdzielnią mieszkaniową.

Jednak, jak się dowiadujemy, zmiana burmistrza nie przebiega całkowicie bezkonfliktowo. Według naszych źródeł, jeszcze wczoraj do później nocy w targóweckiej Platformie trwały burzliwe dyskusje na temat obsadzenia stanowisk wiceburmistrzów.

Zapewne nowym zastępcą burmistrza zostanie stary działacz i radny SM Bródno Jacek Duczman. Lecz być może na pozycjach wiceburmistrzów nastąpią też inne zmiany.

Rada dzielnicy Targówek – wybory w czasie koronawirusa

Środowa sesja rady Targówka, na której zostanie wybrana Małgorzata Kwiatkowska i jej zastępcy, odbędzie się w niezwykłych okolicznościach. To pierwsze spotkanie naszych radnych od czasu wybuchu epidemii koronawirusa.

Dlatego sesja będzie wyglądała inaczej niż zwykle. Główne obrady odbędą się „standardowo” w sali konferencyjnej urzędu przy ul. Kondratowicza 20. Lecz ze względów bezpieczeństwa – żeby zachować przepisową odległość pomiędzy osobami – radni będą rozproszeni po różnych salach w całym urzędzie. Bedą obserwować sesję online i dopiero podczas samego głosowania przejdą do głównej sali i wrzucą do urny kartę ze swoim głosem. 

Teoretycznie środowa sesja (start 29 kwietnia, godz. 16) jest jak zwykle otwarta dla publiczności. Lecz w związku z koronawirusem urzędnicy tym razem nakłaniają chętnych do rezygnacji z bezpośredniego obserwowania wyborów burmistrzyni i zachęcają do skorzystania z relacji w internecie.

 

Czytaj też: Koronawirus w Urzędzie Dzielnicy? Rzecznik uspokaja 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

12 komentarzy na temat “Jutro wybory nowego burmistrza Targówka. Wiemy kto je wygra

 • 28 kwietnia 2020 o godz. 09:56

  Czyli transmisja władzy z SM Bródno trwa dalej. Nie na darmo będzie miała pod sobą sprawy lokalowe….

 • 28 kwietnia 2020 o godz. 10:26

  Dlaczego na kartach do głosowania napisano … wybrano panią… skoro jeszcze jej nie wybrano? Może wróż Maciej wiedział już o tym wcześniej, takie to WYBORY…

 • 28 kwietnia 2020 o godz. 11:44

  Znowu Antoniaka wybioro?

 • 28 kwietnia 2020 o godz. 13:06

  Pan Duczman jest na liście pracowników SP 380, ale nikt go nigdy w pracy nie widział.

 • 28 kwietnia 2020 o godz. 14:41

  Zdalnie pracuje to i nikt go nie widział.

 • 28 kwietnia 2020 o godz. 17:40

  To Ci dopiero naobiecywął burmistrzunio rozwiązać problem nieuregulowanych gruntów i ucieka że stanowiska z podkulonym ogonem…, wiedział, że jest cienki i nie podoła, a że doniesienia do Prokuratury się szykują to stołek gorący miał. Jednak czy mu ludzie dadzą za to spokój na stołku Prezesa wątpię. Może przewrotnie Prokuratura obecnej władzy pochyli się nad problemem.
  Ponadto nad szerzeniem alkoholizmu w Naszej dzielnicy w tych wszystkich budach z wódą 24h

 • 28 kwietnia 2020 o godz. 18:30

  Oczywiście , że jest za cienki , bo uregulować grunty z roszczeniami można tylko ustawą sejmową.

 • 28 kwietnia 2020 o godz. 22:05

  Czy Wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem?

  „w głosowaniu tajnym”

  Jest to legalne i nic Wam do tego.

 • 28 kwietnia 2020 o godz. 22:09

  Anonim, Ty dalej swoje, nie siej propagandy i dokształć się.
  Co masz na celu pisać takie głupoty, jesteś na,, etacie ” spółdzielni czy tylko udajesz…?
  Poczytaj ze zrozumieniem jak sobie poradzili z tym tematem na Sadybie.
  Poza tym nic tak nie uskrzydla działań spółdzielni jak doniesienie do Prokuratury ale druga opcja, nie wiem czy w tej sytuacji nie lepsza.

 • 30 kwietnia 2020 o godz. 06:13

  A ile płacą burmistrzowi?

 • 30 kwietnia 2020 o godz. 07:12

  Ha ha ha. Zmiany, zmiany, zmiany. Antonik jak Kaczyński, dalej będzie kierował dzielnicą, tylko z tylnego fotela. A Pani Burmistrz, no cóż, tylko techniczna, z tableta.

 • 30 kwietnia 2020 o godz. 14:46

  No i można wybory przeprowadzić? można .. Samo PO pokazało ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.