Nauczyciele z Targówka w TVP

21
Share

E-learning przybiera różne formy – filmy na YouTube, wideo rozmowy, notatki lub prezentacje przesyłane na maila itd. Od niedawna dostępny jest również program w telewizji „Szkoła z TVP”,  gdzie prowadzą zdalne zajęcia m.in. nauczyciele z Targówka.

 

Czym jest „Szkoła z TVP”?

Projekt tego rodzaju zdalnej nauki jest inicjatywą Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej, dostępną od 29 marca na czterech kanałach: TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP3.

Program, stworzony na czas przerwy w szkołach spowodowanej epidemią koronawirusa, zawiera lekcje dla uczniów szkół podstawowych, realizowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową i wytycznymi ministerstwa. 

Niestety, projekt został nie do końca pomyślnie przyjęty i wzbudził sporo kontrowersji…

Niektórzy nauczyciele z programu popełniają wiele błędów. Nie chodzi tu o błędy językowe, które mogą się zdarzyć każdemu, ale o merytoryczne i dydaktyczne. Wykładowca z Uniwersytetu Jagiellońskiego komentuje zajęcia z Chemii dla 7 klasy, jako „przesycone błędami”. Takie opinie od specjalistów są niezbędne w celu poprawienia jakości kształcenia w telewizji publicznej. 

Nasi nauczyciele z SP 114

Oprócz negatywnie ocenianych odcinków, są również te, które zbierają pozytywne opinie i rzeczywiście mogą być pomocą dla uczniów szkół podstawowych.

Do takich zaliczają się m.in.: biologia i matematyka dla klasy 6, prowadzone przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 114 z ul. Remiszewskiej na Targówku Mieszkaniowym: biologiczkę Justynę Adamczyk i matematyka Witolda Zdunka.

Oglądane w całej Polsce telewizyjne lekcje nauczycieli z Targówka są zrozumiałe i bezbłędne. Zawierają ważne uwagi dotyczące tematów zajęć i mogą ułatwić zdalną naukę w domu podczas epidemii koronawirusa. 

Jesteśmy dumni z nauczycieli z Targówka i gratulujemy im sukcesu!

                                Witold Zdunek i Justyna Adamczyk podczas zdalnych lekcji w TVP / fot. vod.tvp.pl

 

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć zdalną lekcję matematyki Witolda Zdunka

 Kliknij tutaj, żeby zobaczyć zdalną lekcję biologii Justyny Adamczyk

 

AKTUALIZACJA: Zdalne lekcje w TVP prowadzi coraz więcej nauczycieli z targóweckiej szkoły podstawowej nr 114! Teraz dołączył do nich Artur Krysiak, nauczyciel plastyki i techniki z ul. Remiszewskiej.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć zdalną lekcję techniki Artura Krysiaka

 

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx