Park Bródnowski i Park Wiecha otwarte

16
Share

Od dziś możemy znów spacerować w dwóch największych parkach naszej dzielnicy. Jednak w „nowej normalności” nie wszystko jest dozwolone.

 

Rząd znosi niektóre ograniczenia związane z epidemią koronawirusa wprowadzone na początku kwietnia. Od poniedziałku 20 kwietnia 2020 można wchodzić do parków i lasów, po których można spacerować, biegać i jeździć na rowerze.

W naszej dzielnicy dotyczy to przede wszystkim Parku Bródnowskiego, Parku Wiecha i Lasu Bródnowskiego.

Podczas spacerów w naszych ulubionych parkach musimy jednak przestrzegać dalej obowiązujących zasad bezpieczeństwa: obowiązkowo należy zasłaniać nos i usta oraz zachowywać dwumetrową odległość od innych osób. W lesie, wyjątkowo, zasłanianie twarzy nie jest konieczne.

Od dzisiaj młodzież, która ukończyła 13 lat, może przemieszczać się po mieście bez opieki osoby dorosłej – oczywiście także z zachowaniem 2-metrowego dystansu oraz zasłoniętymi ustami i nosem.

Uwaga! Nadal nie można korzystać z placów zabaw i siłowni plenerowych, ani organizować zgromadzeń.

Władze Warszawy dodatkowo apelują, żeby nie rozpalać ognisk ani grilli (szczególnie ważne w lasku Bródnowskim). Panuje wiosenna susza i zagrożenie pożarowe jest wysokie. 

Także od dzisiaj poluzowane są niektóre inne ograniczenia związane z koronawirusem.

Według nowych zasad zakupy w sklepach może zrobić więcej osób: w sklepach o powierzchni poniżej 100 m2 wprowadzono limit 4 osób na jedną kasę, a w sklepach większych niż 100 m2 na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

Ten ostatni sklepowy limit ma też zastosowanie w kościołach. Teraz podczas nabożeństwach i obrządków religijnych dozwolona jest 1 osoba na 15 m2 w świątyni.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Szoping w czasach zarazy ?? #zakupy #kolejka #epidemia #targówek #warszawa

Post udostępniony przez targowek.info (@targowek.info)

 

Koronawirus na Targówku – informacje

 

zdjęcie na górze: Park Bródnowski / fot. archiwum targowek.info

 

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx