Park Bródnowski i Park Wiecha otwarte | targowek.info

Park Bródnowski i Park Wiecha otwarte

Od dziś możemy znów spacerować w dwóch największych parkach naszej dzielnicy. Jednak w „nowej normalności” nie wszystko jest dozwolone.

 

Rząd znosi niektóre ograniczenia związane z epidemią koronawirusa wprowadzone na początku kwietnia. Od poniedziałku 20 kwietnia 2020 można wchodzić do parków i lasów, po których można spacerować, biegać i jeździć na rowerze.

W naszej dzielnicy dotyczy to przede wszystkim Parku Bródnowskiego, Parku Wiecha i Lasu Bródnowskiego.

Podczas spacerów w naszych ulubionych parkach musimy jednak przestrzegać dalej obowiązujących zasad bezpieczeństwa: obowiązkowo należy zasłaniać nos i usta oraz zachowywać dwumetrową odległość od innych osób. W lesie, wyjątkowo, zasłanianie twarzy nie jest konieczne.

Od dzisiaj młodzież, która ukończyła 13 lat, może przemieszczać się po mieście bez opieki osoby dorosłej – oczywiście także z zachowaniem 2-metrowego dystansu oraz zasłoniętymi ustami i nosem.

Uwaga! Nadal nie można korzystać z placów zabaw i siłowni plenerowych, ani organizować zgromadzeń.

Władze Warszawy dodatkowo apelują, żeby nie rozpalać ognisk ani grilli (szczególnie ważne w lasku Bródnowskim). Panuje wiosenna susza i zagrożenie pożarowe jest wysokie. 

Także od dzisiaj poluzowane są niektóre inne ograniczenia związane z koronawirusem.

Według nowych zasad zakupy w sklepach może zrobić więcej osób: w sklepach o powierzchni poniżej 100 m2 wprowadzono limit 4 osób na jedną kasę, a w sklepach większych niż 100 m2 na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

Ten ostatni sklepowy limit ma też zastosowanie w kościołach. Teraz podczas nabożeństwach i obrządków religijnych dozwolona jest 1 osoba na 15 m2 w świątyni.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Szoping w czasach zarazy ?? #zakupy #kolejka #epidemia #targówek #warszawa

Post udostępniony przez targowek.info (@targowek.info)

 

Koronawirus na Targówku – informacje

 

zdjęcie na górze: Park Bródnowski / fot. archiwum targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Park Bródnowski i Park Wiecha otwarte

 • 20 kwietnia 2020 o godz. 06:45

  Drobna uwaga: zasłanianie ust i nosa obowiązuje w parkach, lecz nie w lasach. Wczoraj zostało to doprecyzowane.

 • 20 kwietnia 2020 o godz. 12:09

  A co z cmentarzem? Czy bramy już otwarte czy tylko dla vip-pis limuzyn się otwierają ???

 • 20 kwietnia 2020 o godz. 14:00

  E,tam…alejki przy przedszkolu im Króla Maciusia żaden koronawirus nie przemógł… tam imprezki były, są i będą bo żeby kogoś skontrolować to trzeba z samochodu wysiąść, a to przecież niebezpieczne-można się zarazić :)

 • 20 kwietnia 2020 o godz. 15:59

  @wiosna – od dawna mozna . byla wczesniej informacja ze cmentarz zamykaja do 11 kwietnia 2020 – i tak zrobili

 • 20 kwietnia 2020 o godz. 17:05

  Obowiązek zasłaniania nosa i ust maseczką nie obowiązuje wszystkich? Dzisiaj
  listonosz przyniósł emeryturę mojej 96 letniej mamie, był bez maseczki i rękawiczek. Na moją zwróconą uwagę stwierdzíł, źe on nie będzie chodził w maseczce.
  A przecieź chodzi do wielu ludzi i jest zagroźeniem dla starszych osób. Co na to poczta ba Targowej?
  To jest skandal

 • 20 kwietnia 2020 o godz. 22:27

  No właśnie, może ktoś wie czy otwarty już jest Cmentarz Bródnowski? Nie ma nigdzie informacji..

 • 20 kwietnia 2020 o godz. 22:42

  Otwarty, jak najbardziej otwarty. Wystarczy wyjść z domu bez maski. I najlepiej w tłum ludzi.

 • 21 kwietnia 2020 o godz. 10:16

  Chcę napisać o podejrzeniu użycia przez policję głośnika LRAD i włączenia bardzo nieprzyjnej syreny , zaraz po komunikacie standardowym. Na ulicy było kilkoro mieszkańców Targówka. Między innymi Matka z małym dzieckiem w wózku. Osobiście byłam w domu ale słysząc dziwna syrenę wyszłam na balkon. Gdy poczułam bardzo nieprzyjemne drgania tuż pod malżowinami usznymi , wycofałam się do mieszkania i pozamykałam okna. Użycie w taki sposób tych głośników jest bezprawne i nie wiem czy to miałby żart tego patrolu . Czy może jest zgoda na eksperymentowanie na ulicach.

 • 21 kwietnia 2020 o godz. 20:21

  Co to lrad?

 • 22 kwietnia 2020 o godz. 14:09

  Long Range Acoustic Device (LRAD) (ang. urządzenie dźwiękowe dalekiego zasięgu) – urządzenie dźwiękowe, wytwarzające dźwięk o bardzo wysokiej głośności, który jest słyszalny na dużych odległościach. Jego głównym celem jest emitowanie fal dźwiękowych, które będą wywoływały u odbiorcy nieprzyjemną reakcję i wpływały na jego zachowanie poprzez odstraszanie.

  W Warszawie Policja ma przynajmniej jeden samochód (pick-up Mitsubishi) z takim głośnikiem. Teoretycznie jego wykorzystanie jest zabronione przez polskie prawo. No ale u nas jak to u nas – kto to tam wie. Zresztą ten samochód był widziany kilka razy w naszej dzielnicy w ostatnim czasie. Są nawet zdjęcia.

  Być może również właśnie ten pojazd z tym wyposażeniem jest rozwiązaniem zagadki tajemniczych głośnych pisków, które pojawiły się w środku nocy w różnych częściach Targówka i o których pisały różne media

 • 23 kwietnia 2020 o godz. 09:01

  We wtorek widzialem ten samochod na Targowku.0

 • 26 kwietnia 2020 o godz. 13:51

  Bla bla bla

 • 30 kwietnia 2020 o godz. 13:10

  Mam dowody na to, że nie wszystkie siłownie plenerowe są obklejone jako zabronione. Wczoraj w Parku Wiecha nie było (a pewnie do dzisiaj nie ma) żadnych taśm, a nawet widziałem dzieciaki ćwiczące pod opieką jakiejś pani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.