Są i dobre wiadomości: od dziś metrem dojedziemy na Wolę | | targowek.info

Są i dobre wiadomości: od dziś metrem dojedziemy na Wolę

Choć na razie z Targówka na Wolę dojadą linią M2 tylko ci, którzy mogą się przemieszczać nie łamiąc ograniczeń związanych z epidemią…

 

Władze Warszawy poinformowały, że od dzisiaj (sobota 4 kwietnia 2020) zostały oficjalnie otwarte trzy nowe stacje metra: „Płocka”, „Młynów” i „Księcia Janusza”.

Dzięki temu nasza linia metra M2 wydłużyła się o trzy przystanki. Od dziś możemy dojechać podziemną kolejką z Targówka na ulicę Górczewską na wysokości skrzyżowania z ul. Księcia Janusza i Jana Olbrachta.

– Apeluję jednak do warszawianek i warszawiaków o rozsądek. Proszę wszystkich, którzy chcieliby podziemne przystanki po prostu zobaczyć – zostańcie w domu. Gdy minie epidemia, z pewnością będzie na to lepszy czas – zastrzega słusznie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jak wynika z rozkładów jazdy, które pojawiły się podczas jazd testowych, ze stacji „Trocka” na ostatnią stację „Księcia Janusza” dojedziemy metrem w 27 minut. Ze stacji „Targówek Mieszkaniowy” zajmie to dwie minuty mniej.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez targowek.info (@targowek.info)

zdjęcie na górze: targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

21 komentarzy na temat “Są i dobre wiadomości: od dziś metrem dojedziemy na Wolę

 • 4 kwietnia 2020 o godz. 08:06

  „– Apeluję jednak do warszawianek i warszawiaków o rozsądek. Proszę wszystkich, którzy chcieliby podziemne przystanki po prostu zobaczyć – zostańcie w domu. Gdy minie epidemia, z pewnością będzie na to lepszy czas – zastrzega słusznie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. ”
  Czasami zastanawiam się dlaczego młodzi i wykształceni ludzie jak Rafał Trzaskowski mają tak mało rozumu. Czyż nie lepiej byłoby, otworzyć nowe stacje np. w poniedziałek wraz z odjazdem pierwszego pociągu i problem „zwiedzających” stację byłby mniejszy? Owszem byliby tacy którzy, chcieliby przejechać się metrem do nowych stacji w ramach wycieczki ale w weekend takich będzie znacznie więcej niż w dni powszednie.

 • 4 kwietnia 2020 o godz. 08:21

  Już otwarte. Można wpadać

 • 4 kwietnia 2020 o godz. 09:32

  Dziwne. Bo uruchomienie metra powoduje zmianę ruchu na ziemi i angażowanie mniejszej liczby pracowników w ogólnym rozrachunku.

 • 4 kwietnia 2020 o godz. 11:01

  Jakie ładne te stacje.
  Zastanawiam się zatem, czemu nasze takie szare, brzydkie?
  Kolejny przykład pogardy rządzących od lat Warszawą wobec naszej części miasta.

 • 4 kwietnia 2020 o godz. 11:45

  Rzecz gustu. Jak dla mnie nasze stacje są najbardziej stonowane. Jasny, szary kolor daje wrażenie przestrzeni, dyskretnej estetyki, umiaru… Natomiast takie stacje jak Wileńska to pstrokacizna, bezguście, szok barw i kanciastych napisów… Coś na zasadzie: im więcej kolorów tym lepiej. Takie podejście dobre jeśli chcemy urządzić pokój dziecięcy.

 • 4 kwietnia 2020 o godz. 11:58

  Na początku myślałem, że metro w dwie strony rozjedzie się w podobnym stylu. Taniej i prościej, co osobiście mi by nie przeszkadzało. Teraz widać jednak, że wolska część znów zrobiona jest z zadęciem.

  Wydaje mi się, że to nie kwestia pogardy, tylko założeń dotyczących rozwoju miasta. Zakłada się pewnie, że centralna i zachodnia część Warszawy, to miejsca do których ludzie przemieszczają się do pracy, szkół, kin, teatrów, na spacery czy zakupy, natomiast po drugiej stronie Wisły jest głównie sypialnia i oprócz tych co wracają na noc do domu, nie ma tam specjalnie innego ruchu z zewnątrz. Dlatego wystrój ascetyczny, stonowany, tańszy.

  Widać to nawet po wejściach na stacje. Ostatnia stacja po naszej stronie, której dano szansę, to Szwedzka, idzie oprócz surowego betonu na wejściu wykorzystano czerwoną cegłę komponującą się z otoczeniem. Stało się tak pewnie dlatego, że za chwile w okolicy powstaną modne, osiedla w stylu industrialnym, wykorzystujące dawnĄ infrastrukturę przemysłową. A dalej – dalej to już tylko kolejne bloki – nowe i stare- w taniej styropianowej panierce. Bez zagłębia biurowców, bez przemysłu, bez deptaków i skwerów z prawdziwego zdarzenia.

  Ciekawe jak będą wyglądać ostatnie stacje po naszej stroniE. Czy tak jak poprzednie, czy jeszcze surowiej. Redakcja mogłaby o to zapytać.

 • 4 kwietnia 2020 o godz. 11:58

  Do „dziwne”, a co to za różnica czy w poniedziałek czy w sobotę? Jakby otworzyli w poniedziałek to w następny weekend byliby odwiedzający tak samo, więc to bez znaczenia. A duże zmiany komunikacyjne zawsze najlepiej robić w weekend. Apel jest wyraźny i bardzo rozsądny, jak nie potrzebujesz dzisiaj nigdzie jechać to zostań w domu, to naprawdę nietrudne, więc raczej nie powinno być z tym problemu.

 • 4 kwietnia 2020 o godz. 13:57

  @M2 Słuszne spostrzeżenie. Nie zdziwiłbym się, gdyby stacje bródnowskie były z surowego betonu.

 • 4 kwietnia 2020 o godz. 14:06

  To smutne, że Targówek zyskał tak brzydkie i siermiężne stacje. Zazdroszczę mieszkańcom Woli pięknych, kolorowych i bardzo oryginalnych stacji. Widać Platforma ma tam większe poparcie to ich ratusz nie ukarał tandetną szarzyzną.

 • 4 kwietnia 2020 o godz. 15:41

  Do „kos” W tygodniu przyjdą ci co muszą i jakaś grupka ciekawskich, a w weekend przyjdą ciekawscy i mała grupa tych co muszą. Przyczyna jest prosta: Polak zawsze musi zrobić coś na przekór, więc trzeba to tym ciekawskim choć trochę utrudnić. Co do zmian w komunikacji. Ostatnia zmiana w rozkładzie jazdy z weekendowego na zwykły-w związku z epidemią- miała miejsce w środę od rana. Ciekawe ile osób jadących rano do pracy wiedziało o tym fakcie?

 • 4 kwietnia 2020 o godz. 16:38

  Do @dziwne: Przed wyruszeniem do pracy sprawdza się rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Osobliwie, w nietypowej sytuacji. Kto chciał, wiedział.

 • 4 kwietnia 2020 o godz. 17:27

  Rozumiem, że codziennie sprawdzasz rozkład jazdy tych samych autobusów?

 • 4 kwietnia 2020 o godz. 17:39

  Do „Anonim” chciałem tylko zaznaczyć, że duże zmiany w komunikacji można wprowadzić w środku tygodnia i w ZTM-ie nikt nie będzie się tym przejmował.

 • 5 kwietnia 2020 o godz. 00:32

  Do@????: Oczywiście, że codziennie sprawdzam. Jeżdżę autobusem do pracy.

 • 5 kwietnia 2020 o godz. 01:14

  „Dziwne” ale nie będzie to żadne utrudnienie dla ciekawskich bo oni przyjdą w następny weekend. Więc nic to nie zmieni. Pierwszy weekend kursowania zawsze przyciągnie ciekawskich.

 • 5 kwietnia 2020 o godz. 09:57

  Teraz dosadnie widac gdsie hanka injej synek rafalala maja prawa strone miasta. U nas beton, szyby najtansze które ciagle pękają, niedoróbki itp. itd.

  A NA WOLI każda stacja odpicowana jakby to byl jakiś klub czy reatauracja.

  Ale wy lemingi z kurza pamięcią i przy kolejnych wyborach wybierzecie tych samych

 • 5 kwietnia 2020 o godz. 14:36

  Wiollla, a ty się uważasz za lepszą.? Skoro lemingi tak głosują to znaczy że ty też. Trzeba więc zacząć od siebie.

 • 5 kwietnia 2020 o godz. 14:40

  Ale co to za nazwa stacji – księcia Janusza? Powinni zmienić na księcia Brajana albo hrabiego Alpacino :DDDDDDDDDDDDDDD

 • 5 kwietnia 2020 o godz. 15:45

  Dla mnie stacje na Targówku są OK. Moglyby się jedynie trochę bardziej odróżniać kokorystyką. Metro to środek transportua nie wspomniana restauracja, kawiarnia czy klub. Dlatego wystrój stacji na Woli uważam za zbędne wydanie pieniędzy.

  PS – jak wspomniałem też wystroj naszych stacji nie jest wynikiem olania tylkowynika z roli naszej dzielnicy w Warszawie. A tą rolą jest miejska sypialnia, bez biurowców, zakładów pracy, ogólnomiejskich instytucji kultury, więc projektowanie czegoś architektonicznie na wyrost nie ma uzasadnienia.

 • 5 kwietnia 2020 o godz. 16:36

  Piękne te nowe wolskie stacje :D tymczasem na Bródnie 28marca minęła połowa kontraktu :D a niebawem zacznie się drążenie tuneli.

 • 5 kwietnia 2020 o godz. 22:34

  A tak pozatem:
  Targówek: ca 125.000 mieszkańców.
  Wola: ca 140.000 mieszkańców.

  Targówek: 2 stacje metra.
  Wola: 5 stacji metra. Stan na dzień dzisiejszy [patrz zdj. do artykułu]

  Rzecz jasna: u nas 3 w budowie, po „lewej” stronie jeszcze 5 + lokomotywownia (miejsca pracy). Miłościwie panujący nam Pan Prezydent, gdy otwierano stacje metra na Targówku zauważył, że Warszawa powinna rozwijać się również na wschód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.