Targówek szyje maseczki dla Szpitala Bródnowskiego

3
Share

W obliczu koronawirusa mieszkańcy Targówka wspierają Szpital Bródnowski. Pomoc rozprzestrzeniła się też na inne instytucje. „Tylko w czasie ostatnich dwóch tygodni przekazałyśmy bezpłatnie ponad 3000 maseczek”-  mówi szefowa akcji Joanna Wojszcz.

 

Akcję zainicjowały ok. dwa tygodnie temu dwie mieszkanki Targówka Joanna Wojszcz i Katarzyna Klass. Na początku uczestniczyło w niej zaledwie kilka osób i instytucji, ale grono szybko się poszerzyło.

Zaangażowali się m.in. harcerze i Stowarzyszenie Targówek w Spódnicy. Fundacja „Onko-Rejs-Wybieram życie” zrobiła zbiórkę i przekazała kwotę 500 zł, za którą zostały kupione materiały. Wielu mieszkańców udostępniło maszyny do szycia, podarowało tkaniny, nici i tasiemki.

Kto otrzymał maseczki?

Uszyte maseczki trafiły nie tylko do Szpitala Bródnowskiego na ul. Kondratowicza, ale także do OPS Targówek, ZOZ Poborzańska, Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, Ośrodka Hospicjum Domowe – Tykocińska i Caritas Poborzańska. 200 sztuk podarowano też Komisariatowi Policji na ul. Chodeckiej. Pomoc przekroczyła też granice Targówka- przedwczoraj ponad 600 maseczek przekazano dla Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie.

Działania od podszewki

„W naszym >łańcuszku dobrej woli< szyje około 30 >szwaczek-amatorek<, jest 10 kierowców, są panie >tasiemkowe<, które przygotowują tasiemki czy gumki, są panie, które kroją tkaniny” – wylicza Joanna Wojszcz na stronie urzędu dzielnicy.

„Jest również sztab logistyczny, który koordynuje całość. Na stronie >Targówek szyje maseczki dla Szpitala Bródnowskiego< na fb wyróżniamy hurtownie, które nas wspierają. Dziękujemy indywidualnym darczyńcom oraz firmom” – kontynuuje inicjatorka akcji.

Osoby chętne do pomocy wciąż mogą dołączyć się do akcji (ostatnio zrobiły to m.in. dzielnicowe domy kultury). Instrukcje i materiały zostaną im dostarczone, a kontakt można uzyskać przez wydarzenie na Facebooku.

 

 

Zobacz także: Szpital Bródnowski dalej walczy z koronawirusem – i wreszcie wygrywa

 

wszystkie zdjęcia: targowek.waw.pl

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx