Zgodnie z przewidywaniami: Małgorzata Kwiatkowska burmistrzem Targówka

9
Share

Targówek ma nowego burmistrza, nowych wiceburmistrzów i nowego przewodniczącego rady dzielnicy. Słowem: nic się nie zmieniło.

 

Środowe posiedzenie rady dzielnicy nie przyniosło żadnych zaskoczeń. Zgodnie z naszymi przewidywaniami, o których pisaliśmy na targowek.info już dwa dni temu, nowym burmistrzem Targówka została Małgorzata Kwiatkowska.

Odejście Sławomira Antonika, który z fotela burmistrza przeskoczył na upragniony fotel prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno, spowodowało także karuzelę innych zmian na najwyższych stanowiskach w dzielnicy.

Nowymi zastępcami Kwiatkowskiej zostali Krzysztof Miszewski i Jacek Duczman. Z kolei stołek Miszewskiego jako przewodniczącego rady dzielnicy przejął Michał Jamiński.

Co te wszystkie personalne przetasowania oznaczają dla dzielnicy? Oprócz wymiany tabliczek i pieczątek – nic.

Targówkiem w dalszym ciągu rządzi koalicja Platformy Obywatelskiej i Spółdzielni Bródno. Wszystkie zmiany na fotelach odbyły się w proporcjach 1 do 1. Małgorzata Kwiatkowska była prawą ręka Antonika, gdy był burmistrzem, i dalej jest ściśle związana z potężną spółdzielnią. Jacek Duczman, który zajął dotychczasowe miejsce Kwiatkowskiej jako wiceburmistrz, to inna szara eminencja SM Bródno.

Miszewski oraz Jamiński to z kolei panowie i władcy targóweckiego oddziału Platformy Obywatelskiej. Jedynym przegranym tej karuzeli stanowisk okazał się tylko Grzegorz Gadecki – najmniej rozpolitykowany działacz PO, który wczoraj fotel wiceburmistrza Targówka utracił.

 

Kilka zdjęć ze środowej sesji rady dzielnicy, która z powodu koronawirusa odbyła się z zastosowaniem nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, autorstwa UD Targówek:

Sławomir Antonik i Małgorzata Kwiatkowska
Sławomir Antonik (w środku) i Małgorzata Kwiatkowska (po prawej)
Sławomir Antonik i Krzysztof Miszewski
Sławomir Antonik i Krzysztof Miszewski
Aktualny zarząd dzielnicy Targówek zamaskowany, ale w komplecie
burmistrz Targówka Małgorzata Kwiatkowska
Nowa burmistrz Targówka Małgorzata Kwiatkowska / wszystkie zdjęcia: UD Targówek
9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx