Niespełniona obietnica o Przecławskiej

1
Share

Pisaliśmy rok temu o planie przebudowy ulicy Przecławskiej. Mimo powielanego przez radnych tematu i kolejnych obietnic, nie doszło do wykonania projektu w 2019 roku. Co dalej?

 

Ulica Przecławska, która prowadzi do Osiedla Wilno, jest jedną z najbrzydszych ulic Targówka. Niewykończona droga utrudnia dojazd samochodowy i niezwłocznie potrzebuje zmian, aby uzyskać cywilizowany wygląd. W roku 2019 była mowa o środkach na przebudowę ulicy. Nawet urząd dzielnicy ogłosił przetarg na wykonawcę inwestycji. Jednak nic nie doszło do skutku.

Następnie przebudowę Przecławskiej wliczono w projekt budżetu na 2020 rok. Jednak żadnych prac nie widać… Uzyskaliśmy aktualne informacje na temat projektu.

Niestety do remontu ulicy nie dojdzie w najbliższym czasie. W 2019 r. najniższa oferta przetargowa przekroczyła o 3 miliony planowany budżet na tę inwestycję, więc się nie odbyła. Obecnie brakuje środków i już jest pewne, że w latach 2020-2021 do przebudowy Przecławskiej nie dojdzie. Obiecano, że z chwilą pozyskania środków, remont zostanie wznowiony.

Kilkukrotnie zapowiadano przebudowę „bramy” do Osiedla Wilno i chwalono się osiągnięciem sukcesu. Jednak jest jak jest… Ulica tak jak była w stanie krytycznym, dalej wygląda tak samo. 

zdjęcia:  ul. Przecławska/ fot. archiwum targowek.info

 

Zobacz także: Szokująca dewastacja samochodu. Wybryk czy zemsta?

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx