Nowa linia autobusowa 262 | | targowek.info

Nowa linia autobusowa 262

Od tygodni obserwujemy tworzenie miejsc na nowe przystanki autobusowe na Targówku Mieszkaniowym i Zaciszu. Niedługo zacznie między nimi krążyć 262.

 

Znamy trasę 262

Nowa linia autobusowa będzie funkcjonować na trasie:

METRO TROCKA – Trocka – Pratulińska – Władysława Łokietka- Krośniewicka – Kościeliska – Radzymińska – Tużycka (powrót: Tarnogórska – Kościeliska – Potulicka – Łodygowa – LEWINÓW.

262 będzie kursowało w godzinach szczytu co 12 minut, a w święta i poza szczytem- co 15 minut. 

ZTM informuje, że uruchomienie linii na tej trasie jest planowane po ukończeniu prac nad przystankami ( po wybudowaniu dla tej linii np. nowych przystanków na żądanie: Potulicka i Tużycka). Jednak jest to fizycznie niemożliwe ze względu na budowę metra, która blokuje przejazd między Łokietka i Pratulińską. Możliwe, że na początku linia będzie jeździła objazdem. 

Budowa przystanku dla linii 262 na Zaciszu / fot. Grzegorz – czytelnik targowek.info

 

Zobacz także: Tyle zarabia przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek. MJN ujawnia liczby

PRZECZYTAJ TEŻ:

19 komentarzy na temat “Nowa linia autobusowa 262

 • 23 maja 2020 o godz. 19:24

  Fajny artykuł. Szkoda, że piszecie nieprawdę. Autobus nie pojedzie Pratulińską, Łokietka, Krośniewicką i Kościeliską. Dlaczego? Bo trwa budowa metra ! Gratulacje ! Autor artykułu to w ogóle oprócz kopiuj/wklej to mieszka w dzielnicy?

 • 24 maja 2020 o godz. 12:55

  Haha autobus nie pojedzie przez budowę metra. Ale mogliby puścić bus przez Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – – Kondratowicza i do Ząbek. Autor artykułu niestety się chyba pomylił

 • 24 maja 2020 o godz. 13:50

  No i co to jest za NEWS? Przecież już pisano, że może będzie taka linia. NEWS były wtedy, gdyby podano KONKRETNĄ DATĘ uruchomienia tej linii. A tak mamy dalej coś tam gdzieś kiedyś podobno…

 • 24 maja 2020 o godz. 14:06

  Mirek,
  czytaj ze zrozumieniem, przecieź napisali, źe będzie jeździł objazdami ze względu na budowę metra.
  Redakcjo, proszę napisać o muralach powstających ( jeden juź ukończony) na bloku przy ulicy Zamiejskiej, tym w którym jest apteka.

 • 24 maja 2020 o godz. 15:09

  Fragment o braku przejazdu z powodu budowy metra nie było w początkowej wersji, stąd mój komentarz. Dopisano później.

 • 24 maja 2020 o godz. 16:25

  W jedną stronę nie podjedzie pod działki oraz pod PKP Zacisze Wilno. Zamiast jechać Tarnogórską to pojedzie Tużycką.

  A dzisiaj najwięcej osób korzystających z 199 to osoby starsze jadące na działki. Jeśli ktoś będzie chciał jechac pociągiem to dojazd ma tylko w jedną stronę. W drugą zasuwaj przystanek z buta.

 • 24 maja 2020 o godz. 20:21

  A propos muralu na Zamiejskiej.
  Ten od strony Topazu, ukończony pokazuje, źe do 1970 roku Targówek był wsią? Domek i babibna ze zboźem.

 • 24 maja 2020 o godz. 21:38

  Q

 • 24 maja 2020 o godz. 21:41

  Przez Zacisze ta linia nie ma możliwości obecnie jechać ale to nie znaczy że mieszkańcy Tużyckiej i okolic muszą jeszcze czekać na autobus do metra jeszcze 2 lata. W obecnej sytuacji z Trockiej może przecież pojechać do Radzymińskiej i dalej do Tużyckiej. Wiem, że mieszkańcy z tamtych okolic czekają na taki autobus i bardzo dobrze, że chociaż na trasie objazdowej ale jednak powstanie. Bo nic nie stoi na przeszkodzie aby ten autobus na takiej trasie puścić.

 • 25 maja 2020 o godz. 08:54

  Ten autobus miał zapewniać dojazd z Wyspowej i Trockiej do stacji Zacisze-Wilno. Zapewni, ale w jedną stronę.

 • 25 maja 2020 o godz. 10:34

  Nie, na ten autobus czekają głównie z tamtych okolic aby dojechać do metra. Większość ludzi, którzy chcą dojechać np. gdzieś do centrum połączenie do do stacji Zacisze-Wilno obecnie wogóle nie jest potrzebne gdyż i tak na Wileńskim musieliby się przesiadać do M2. Znacznie wygodniej jest od razu pojechać bezpośrednio do M2 bez zbędnej przesiadki, tym bardziej że trudno byłoby wogóle skorelować ten autobus z PKP. Połączenie takie rzeczywiście było oczekiwane ale zanim uruchomiono metro na Trocką, w tej chwili jest oczekiwanie aby było tam bezpośrednie połączenie do metra.

 • 25 maja 2020 o godz. 22:52

  Zamiast na artykuł o linii, której docelowy przebieg jest znany od września, czekał na artykuł o tym, kto beknie za kocie oczka przy progach zwalniających na Samarytance między Korzona a Gilarską, które rozpadły się po mniej niż 2 tygodniach. Toż to uczeń po 3 lekcjach fizyki w szkole wie, że takie rzeczy nie mogą wystawać ponad poziom asfaltu…

 • 26 maja 2020 o godz. 12:00

  To są bzdury – żeby dojechac na działke to dla osób stardzych autobus jest potrzebny w obie strony. Jeździ się nie tylko na dworzec wielński i nie tylko do metra. Dowóz do kolei powinien być w obie strony i to samo do działek. Byłoby tak samo szybko do metra, a przy okazji inne ważne cele podróży i przesaidek.

 • 26 maja 2020 o godz. 15:41

  A w czym problem? Jak ktoś będzie chciał dojechać z Targówka na działkę i z powrotem do dojedzie w obie strony, będzie wsiadał i wysiadał na tym samym przystanku tylko w drugą stronę będzie jechał trochę inną trasą ale na Targówek i z Targówka zawsze dojedzie. Natomiast jak ktoś chce dojechać z Targówka do kolei to ma wybór albo Zacisze-Wilno albo Wileński, przy czym wiadomo, że Wileński jest dużo lepiej skomunikowany z Targówkiem dzięki metru, ale jak będzie koniecznie chciał na Zacisze-Wilno to też będzie miał możliwość tylko też różną trasą w tą i z powrotem. Po prostu ten autobus robi takie kółko po tej części Zacisza ale dzięki temu więcej mieszkańców zyska połączenie z metrem.

 • 26 maja 2020 o godz. 19:53

  Pat,nic j nie rozumiesz. Jeśli ktoś chce z Wyspowej do ząbek to dojedzie. Jak chce wrócić to nie ma autobusu.

  Jak ktoś chce z Targówka na działkę to nie ma.dojazdu. ma tylko powrót.

 • 26 maja 2020 o godz. 22:35

  Przecież wyraźnie napisałem, jak najbardziej dojedzie z Targówka na działkę tylko trochę inną trasą od drugiej strony po przejeździe przez Lewinów, bo autobus będzie robił tam kółko. A do Ząbek z Wyspowej mamy inny autobus jak 145, ten tam nie będzie jeździł.

 • 27 maja 2020 o godz. 22:47

  Bardzo dobre połączenie. Ul. Tarnogórska jest za wąską aby mijały się na niej autobusy. Starsi dzialkowicze jak mają sile i czas n a pracę na działce to mają też siłę dojść kawałek do przystanku. A na co oni liczą na prywatną linię które ich dowiezie bezpośrednio pod ich działkę? To rozwiązanie jest mądre tylko ciekawe czy autobus nie utknie w korkach na wewnętrznych uliczkach i z jaką częstotliwością będzie jeździł.

 • 1 czerwca 2020 o godz. 16:45

  Nie rozumiem powrotu finalnie Tarnogórska do Lewinow jaki to powrót do czego??? Chyba nowa trasa

 • 8 czerwca 2020 o godz. 14:17

  Do użytkownik testowy.

  Na Gilarskiej przy progach kocie oczka niby są, ale są martwe. Działały wszystkie może z miesiąc. A później coraz częściej wysiadkę robiły. I też nie ma komu tego wymienić. Bo w sumie po co.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.