Spłonęła kolejna „baza bezdomnych”

3
Share

W sobotę przed godziną 10.00 na ul. Cecylii (przy Cmentarnej na Targówku Mieszkaniowym) pojawił się duży dym.

 

Płonął dach piętrowego domu. Pożar w błyskawicznym tempie zajął cały budynek. Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej, dwie załogi policyjne, pogotowie, a nawet patrol żandarmerii wojskowej.

Po dzielnicy rozeszła się plotka, że w pożarze zginęły trzy osoby – jednak na szczęście po przeszukaniu pogorzeliska nie zostało to potwierdzone. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Jednopiętrowy dom przy ul. Cecylii jest pustostanem, w którym wielokrotnie koczowali bezdomni. W tym rejonie Targówka Mieszkaniowego bezdomne osoby przemieszczają się między kolejnymi pustostanami, w których regularnie dochodzi do pożarów.

Obserwujący akcję ratowniczą na ul. Cecylii okoliczni mieszkańcy nie kryli złości wobec bezdomnych: – Albo oni sami podpalili albo ktoś specjalnie zlikwidował im noclegownię. To już kolejny spalony pustostan w tej okolicy – mówiła nam jedna z mieszkanek.

 Strażacy nie chcą się jeszcze wypowiadać się na temat przyczyny ognia.

 

„Pożar obejmował wnętrze budynku wypełnione śmieciami oraz konstrukcję dachu. W jednym z pomieszczeń stwierdzono zawalony strop i podłogę. Z uwagi na możliwość przebywania w obiekcie osób bezdomnych roty udały się na jego przeszukanie. Nie stwierdzono osób poszkodowanych. Po ugaszeniu pożaru budynek poddany został częściowej rozbiórce” – poinformowała po ugaszeniu pożaru na Targówku warszawska Straż Pożarna.

 

Czytaj też: Drewniak na Praskiej, który doszczętnie spłonął, był zabytkiem

 

zdjęcia: targowek.info

 

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx