Szkoły otwarte, a dzieci brak

8
Share

Placówki oświatowe były zamknięte ponad 2 miesiące z powodu pandemii koronawirusa. Wczoraj zostały otwarte. Jednak funkcjonują w sposób ograniczony.

 

Jak wygląda sytuacja w szkołach?

Na Targówku od poniedziałku 25 maja zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej uruchomiono zajęcia opiekuńcze dla dzieci z klas 1-3, w szkołach podlegających samorządowi. Zajęcia edukacyjne nadal odbywają się on-line. 

Jednak ze względu na znaczną liczbę zakażeń w Polsce i strach z tym związany, wielu rodziców nie puściło dzieci do szkół. Zdecydowana większość woli, aby ich pociechy wróciły do placówek oświatowych od września. Został tylko miesiąc nauki, więc planują kontynuować naukę w trybie zdalnym, aby dbać o bezpieczeństwo. W dniu otwarcia na terenie Targówka spośród 3.300 dzieci uczęszczających do klas 1-3, do 15 szkół trafiło jednie 190 uczniów. 

Szkoły wprowadziły wszelkie zabezpieczenia dla nauczycieli, takie jak maseczki czy przyłbice.  W szkołach dostępne są płyny dezynfekcyjne.

Co z uczniami klas 4-8?

Dzieci uczęszczające do klas 4-7, uczestniczą w zajęciach on-line. Ze względu na starszy wiek, nie są prowadzone dla nich zajęcia opiekuńcze w szkołach. Jeżeli chodzi o uczniów klas ósmych, oprócz lekcji zdalnych, od poniedziałku uruchomiono konsultacje przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty. 

 

fot. archiwum targowek.info

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx