Szkoły otwarte, a dzieci brak | | targowek.info

Szkoły otwarte, a dzieci brak

Placówki oświatowe były zamknięte ponad 2 miesiące z powodu pandemii koronawirusa. Wczoraj zostały otwarte. Jednak funkcjonują w sposób ograniczony.

 

Jak wygląda sytuacja w szkołach?

Na Targówku od poniedziałku 25 maja zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej uruchomiono zajęcia opiekuńcze dla dzieci z klas 1-3, w szkołach podlegających samorządowi. Zajęcia edukacyjne nadal odbywają się on-line. 

Jednak ze względu na znaczną liczbę zakażeń w Polsce i strach z tym związany, wielu rodziców nie puściło dzieci do szkół. Zdecydowana większość woli, aby ich pociechy wróciły do placówek oświatowych od września. Został tylko miesiąc nauki, więc planują kontynuować naukę w trybie zdalnym, aby dbać o bezpieczeństwo. W dniu otwarcia na terenie Targówka spośród 3.300 dzieci uczęszczających do klas 1-3, do 15 szkół trafiło jednie 190 uczniów. 

Szkoły wprowadziły wszelkie zabezpieczenia dla nauczycieli, takie jak maseczki czy przyłbice.  W szkołach dostępne są płyny dezynfekcyjne.

Co z uczniami klas 4-8?

Dzieci uczęszczające do klas 4-7, uczestniczą w zajęciach on-line. Ze względu na starszy wiek, nie są prowadzone dla nich zajęcia opiekuńcze w szkołach. Jeżeli chodzi o uczniów klas ósmych, oprócz lekcji zdalnych, od poniedziałku uruchomiono konsultacje przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty. 

 

fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Szkoły otwarte, a dzieci brak

 • 26 maja 2020 o godz. 13:54

  Póki panuje psychoza w szkołach to nie pośle tam dzieci.
  Pomijam już skrzywienie lewicowe nauczycieli będących socjalistami.

 • 26 maja 2020 o godz. 15:11

  Jak widać po poprzednim wpisie, wirus nie odpuszcza a nawet zaczyna się mutować :D

 • 26 maja 2020 o godz. 15:25

  pandemia covid19 przegrywa z armagedon glupoty

 • 26 maja 2020 o godz. 16:41

  W końcu normalny artykuł tvpinfo Targówek a nie że krzaki rosną ruszyli D..y i coś na czas

 • 27 maja 2020 o godz. 00:02

  No i co z tego, że dzieci nie poszły do szkoły z obawy przed zarazą? Rodzice do pracy chodzić muszą i te dzieci i tak mogą zarazić po powrocie do domu.

 • 27 maja 2020 o godz. 06:53

  W przedszkolu pod Wołominem odkryli siedlisko wirusa, zaraz tak będzie w szkołach.

 • 27 maja 2020 o godz. 19:52

  Do szkoły chodzić nie mogą ale całe zgraje rozwścieczonych pseudo nastolatków szaleje w pobliżu parku Wiecha zachowując się strasznie wrzeszczą przeklinają itd coś tu jest nie tak szkoła może im zaszkodzić ale wściekac się bez żadnego nadzoru jest ok

 • 30 maja 2020 o godz. 01:12

  Właśnie na WP przeczytałem iż wykryto koronawirusa w hali targowej Marywilska 44 . A miałem tam dzisiaj na zakupy jechać hahahaha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.