Szpital Bródnowski pokonał koronawirusa

22
Share

Wszystko wskazuje na to, że po ciężkiej walce z pandemią koronawirusa szpital przy ul. Kondratowicza opanował sytuację.

 

Na bieżąco informowaliśmy o tym, co się dzieje podczas pandemii w szpitalu na Bródnie. Od marca wstrzymano wszelkie planowane operacje i zabiegi. Z czasem zamknięto oddziały i nie przyjmowano nowych pacjentów.

Szpital Bródnowski osiągnął szczyt zakażeń w połowie kwietnia – ponad 130 przypadków. Na szcześćie obecnie nie ma tam ani jednego dodatniego wyniku na COVID-19 wśród pacjentów i personelu. I to już od dłuższego czasu.

Szpital Bródnowski. Funkcjonowanie wraca do normy

Jesteśmy w zupełnie innej sytuacji. To już jest kolejny tydzień, kiedy nie mamy żadnego pacjenta ani pracownika z wynikiem dodatnim. Powiedziałbym, że właściwie zaczynamy już pracować normalnie. Już dzwonimy do naszych pacjentów i zapraszamy ich zarówno na badania, jaki i na planowe zabiegi. – powiedział w Radio Kolor rzecznik szpitala Piotr Gołaszewski.

W szpitalu Bródnowskim wznowiono zabiegi i operacje. Pierwsze z nich odbędą się już w tym tygodniu. Na początku przyjmowani są ci pacjenci, którzy stracili terminy w marcu i kwietniu.

Od 1 maja ruszyły także na Kondratowicza porody rodzinne, a od 4 maja rozpoczął pracę Zakład Rehabilitacji i Fizjoterapii. Oczywiście zasady pracy są zmodyfikowane w celu zachowania bezpieczeństwa i aktualnego stanu rzeczy.

Szpital Bródnowski. Restrykcje związane z koronawirusem

Badania, zabiegi i operacje w szpitalu na Bródnie będą systematycznie wznawiane. Jednak placówka ciągle jest zmuszona do ograniczania ich ilości. Głównie ze względu na rygorystyczne procedury związane z przyjmowaniem pacjentów oraz wykonywaniem pracy.

W obecnej sytuacji wszelkie obostrzenia mają na celu bezpieczeństwo i uniknięcie ponownego zakażenia.

 

Zobacz jak mieszkańcy Targówka wspierali swój szpital: Targówek szyje maseczki dla Szpitala Bródnowskiego

 

zdjęcie: Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie / fot.archiwum targowek.info

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx