Tyle zarabia przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek. MJN ujawnia liczby | | targowek.info

Tyle zarabia przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek. MJN ujawnia liczby

Aktywiści z Miasto Jest Nasze wzięli na celownik warszawskich radnych z rządzącej stolicą partii – oraz ich zarobki w samorządowych spółkach. Tak, na ich liście są też politycy z Targówka.

 

„Jakie korzyści można czerpać z bycia radnym w Warszawie? Legitymacja radnego, dieta i możliwość kreowania polityki miejskiej? Zgadza się. Ale niektórzy mogą liczyć na więcej. Czekają na nich posady w radach nadzorczych lub zarządzie w samorządowych spółkach. A to zarobki rzędu kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Niekoniecznie dzięki umiejętnościom i wiedzy” – takimi słowami Miasto Jest Nasze rozpoczyna, ogłoszony wczoraj, przegląd posad i zarobków warszawskich polityków związanych z rządzącą stolicą Platformą Obywatelską.

Na ich liście znajduje się wiele nazwisk radnych i burmistrzów PO z całej Warszawy. Rekordzistą jest stołeczny radny Mariusz Frankowski, który w samorządowych spółkach zarabia rocznie ponad 236 tys. złotych (robi to, równolegle pełniąc obowiązki dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz będąc członkiem rady nadzorczej Warszawskiej Kolei Dojazdowej)

Na tej liście – co nie jest żadnym zaskoczeniem – MJN wymienia także radnych z Targówka.

Prominentne miejsce w ich raporcie zajmuje Michał Jamiński, nasz lokalny radny i od miesiąca przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek. Według MJN zarabia on 146 tys. zł rocznie jako zastępca kierownika we wspomnianej już Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Ujawniamy ? Samorządowe Biuro Karier❗️ Jakie korzyści można czerpać z bycia radnym w Warszawie? ? Legitymacja radnego,…

Opublikowany przez Miasto Jest Nasze Czwartek, 21 maja 2020

 

Na towarzyszącej ujawnieniu raportu konferencji prasowej Bartłomiej Gołąbek z MJN dodał, jak podaje „TVN Warszawa”, że na liście płac jednostki można znaleźć także innego ważnego działacza PO z Targówka: Krzysztofa Miszewskiego, poprzedniego przewodniczącego rady Targówka, który miesiąc temu został wiceburmistrzem naszej dzielnicy.

„Chcemy zgłosić projekt ustawy ograniczającej proceder łączenia funkcji radnych samorządu z pracą dla samorządu. Wiemy, że jest to problem występujący w całym kraju. Uważamy, że jest on tak głęboki, iż pomóc może tylko radykalne przecięcie w formie uchwalenia odpowiedniego prawa przez Sejm” – podsumowuje swój wczorajszy raport Miasto Jest Nasze.

Z naszej strony możemy tylko dodać, że informacje MJN nie są żadną nowością. To, że Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych jest wielką przechowalnią warszawskich polityków PO niższego szczebla, szczegółowo opisywała przed laty „Gazeta Wyborcza”.

Zaś o tym, gdzie pracują i ile zarabiają Michał Jamiński i Krzysztof Miszewski, a także inni radni z Targówka, pisaliśmy na targowek.info równo dwa lata temu. Od tamtego czasu wiele się nie zmieniło. Oprócz tego, że wzrosły ich pensje.

 

Przeczytaj teraz: Gdzie pracują i ile zarabiają radni Targówka?

 

zdjęcie na górze: ratusz Targówka / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Tyle zarabia przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek. MJN ujawnia liczby

 • 22 maja 2020 o godz. 11:50

  To wlasnie najsmutniejsze – o tej patologii wiadomo od lat, ale nic sie nie zmienia. „Tak po prostu musi byc” :(

 • 22 maja 2020 o godz. 15:00

  Co robi ta śmieszna „Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych”? Ostatnie aktualności z ich strony (http://rpo.mazowia.eu/) są z 2016 roku… To przecież jakaś porażka i maszynka do dojenia publicznych pieniędzy.

 • 22 maja 2020 o godz. 22:32

  Do smutny,
  Bo to Polska właśnie, tu się nic nie zmienia albo na zmiany czeka się latami

 • 23 maja 2020 o godz. 00:16

  ,, Nie możemy oddać Warszawy w ręce pisowskiego komisarza! Opamiętajcie się,, . Słowa Waltz jakże prawdziwe . Gdyby oddać Warszawę Pisowi PO nie miałoby gdzie powsadzać na ciepłe posadki swoich i tylko o to tutaj chodzi . Ale głupich warszawiaków od lat to nie rusza , oni głosują tylko i wyłącznie przeciwko Pisowi wybierając PO i nieważne , że PO od lat nic nie robi dla Warszawiaków, a Trzaskowski to już kompletna porażka. Rośnie w siłę sondażową peowski długopis i ogolił się żeby w TVN dobrze wyglądać , ale te jego wytrzeszczone oczy wiecznie przerażonego chłopca mnie nie urzekną . Wiem, że jak Trzaskowski będzie prezydentem to będzie długopisem PO i będzie wetował wszystkie pisowskie ustawy. Już to przerabialiśmy z Komorowskim . Gwoli przypomnienia wyborcom : prezydent Polski nie ma władzy wykonawczej w Polsce. Cokolwiek obieca wam którykolwiek z kandydatów będzie kłamstwem . Prezydent może tylko zgłaszać swoje projekty i podpisywać lub wetować ustawy Sejmu. Sam nic z siebie dać Wam wyborcom nie może , ale naobiecywać już tak.

 • 23 maja 2020 o godz. 00:20

  Problem dotyczy nie tylko szczebla lokalnego i samorządu. To samojedy na poziomie rządowym. Mało tego – w wielu europejskich państwach jest podobnie. To, żęto model powszechny, niezależnie od szczebla i partii, nie oznacza oczywiście że to dobry model.

 • 23 maja 2020 o godz. 00:33

  @Anna – pięknie podsumowałaś model prezydentury realizowany (a właściwie posłusznie wykonywany) przez Pana Andrzeja Dudę. Zabrakło tylko dodania, że Kaczyński, czyli niekonstytucyjny ośrodek władzy, ma go w głębokim poważaniu i jawnie to pokazuje dając przyzwolenie na powrót Kurskiego, którego Pan Andrzej Duda, osobiście usunął.

 • 23 maja 2020 o godz. 01:56

  A już jeśli chodzi o metro. Maria już w pół drogi do Kondratowicza. Anna jeszcze nie dochodzi.

 • 23 maja 2020 o godz. 09:41

  Ok, można narzekać że wszyscy politycy są źli i skorumpowani i nic nie robić, albo można po prostu nie głosować na takich ludzi którzy są zatrudnieni albo byli przez MJWPU. Taki Miszewski jest wprawdzie zawsze pierwszy na liście PO, ale nie ma innych list? Musimy tę patologie wspierać? Czy przed wyborami nie można 5 minut poświęcić i wygooglowac coś o „swoim” kandydacie?

 • 25 maja 2020 o godz. 07:39

  Jedni mają swojego Jarka z kotem z TVP, drudzy Budkę z piwem z TVN.

 • 26 maja 2020 o godz. 00:48

  Geronimo ta strona co podałeś dotyczy okresu programowania na lata 2007-2013. Aktualna to funduszedlamazowsza.eu
  Na terenie Mazowsza jest realizowanych obecnie przy wsparciu Mazowieckiej Jednostki kilka tysięcy projektów. Naprawdę trzeba być ślepym albo miec dużo złej woli zeby nie zauważać ile inwestycji jest realizowanych. Na kazdym kroku są tabliczki ze inwestycja sfinansoana ze środków Europejskiego… Tym własnie zajmuje sie ta „śmieszna jednostka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.