Udało się! Ruszyła pierwsza tarcza drążąca tunel metra

15
Share

Koronawirus opóźnił, ale nie zatrzymał budowy metra na Bródnie. Dziś ruszyła tarcza TBM, drążąca pierwszy tunel podziemnej kolejki.

 

Pod koniec kwietnia informowaliśmy na targowek.info, że budowa metra na Bródnie załapała opóźnienie. Według pierwotnego planu drążenia tuneli, pierwsza maszyna TBM o imieniu Maria miała rozpocząć pracę na początku kwietnia 2020 roku, zaś druga, TBM Anna, miesiąc później – czyli na początku maja.

Koronawirus spowodował, że te plany stały się nieaktualne. Jednak dzisiaj (4 maja) pierwsza tarcza wreszcie rozpoczęła pracę.

Rozruch maszyny TBM Maria trwał od samego rana. W tej chwili Maria przekopuje już pierwsze (centy)metry tunelu, który połączy ulicę Kondratowicza (tam tarcza jest teraz), przez Zacisze, ze stacją Trocka na Targówku Mieszkaniowym.

 

Maria ruszyła! Drążenie tunelu, który połączy stację Bródno ze stacją Trocka zostało rozpoczęte. Postępy prac…

Opublikowany przez Metro Warszawskie Poniedziałek, 4 maja 2020

 

Tarcza Maria ma przed sobą 2,2 km ciężkiej pracy. Na ulicę Trocką dotrze jesienią. Dopiero wtedy prawdopodobnie ruszy druga tarcza, Anna, która wykopie równoległy tunel.

Postęp prac tarczy można śledzić na stronie Metra Warszawskiego. Informacje o dystansie przebytym przez TBM Maria pod Bródnem będą tam aktualizowane co piątek.

 

zdjęcie: Tarcza Maria rozpoczyna pracę na Bródnie / fot. Facebook Metro Warszawskie

 

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx