Kiedy będzie otwarty basen Polonez na OSiR Targówek?

12
Share

Po ulewnych deszczach cały Targówek jest pod wodą – ale jedno miejsce pozostaje wyjątkowo suche. To basen Polonez przy ul. Łabiszyńskiej, który nie otworzył się razem z innymi podobnymi obiektami po poluzowaniu restrykcji związanych z epidemią koronawirusa.

 

Basen Polonez został zamknięty, tak jak cała Polska, na początku marca 2020 roku z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa. Ponad trzy miesiące później, choć epidemia nie minęła, obostrzenia są już poluzowane i wiele zamkniętych wiosną obiektów znów funkcjonuje. Ale nie największy i najnowocześniejszy basen w naszej dzielnicy. Co się w nim dzieje?

Dyrekcja OSiR Targówek postanowiła wykorzystać przymusową przerwę w działaniu pływalni na większy remont. Przede wszystkim przeprowadzono kompleksowy remont natrysków w basenowych szatniach.  M.in. utworzono w nich, od dawna oczekiwane, zamykane kabiny. Dodatkowo wyremontowano brodzik ze zjeżdżalnią dla dzieci.

Stałych bywalców Poloneza ta sytuacja nie zaskakuje. Epidemia czy nie epidemia, pływalnia przy ul. Łabiszyńskiej ma długą tradycję przeprowadzania remontów w szczycie pływackiego sezonu w lecie. NA szczęście tegoroczny, kosztujący blisko 300 tys. zł remont już się kończy. OSiR Targówek informuje, że basen Polonez zostanie ponownie otwarty w pierwszych dniach lipca 2020 r., a więc za niewiele ponad tydzień.

Na razie w obiekcie przy Łabiszyńskiej 20a funkcjonuje siłownia. Jednak ze sporymi ograniczeniami związanymi z epidemią. Na siłowni może przebywać równocześnie maksymalnie tylko 9 osób, obowiązuje zachowanie dystansu społecznego. Siłownia OSiR Targówek jest czynna codziennie w godzinach 7:00-22:00.

AKTUALIZACJA (30.06): OSiR Targówek oficjalnie podał dziś datę otwarcia basenu „Polonez” – odbędzie to się w środę 1 lipca o godz. 14:00. W  związku z epidemią będą obowiązywały specjalne zasady korzystania z pływalni oraz limity wejść.

zdjęcie na górze: Pływalnia „Polonez” pozostanie bez wody do początku lipca / fot. OSiR Targówek

 

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx