Ktoś ostrzelał kamienicę na Bródnie

14
Share

Jeden z pocisków przebił szybę, pozostałe utknęły w elewacji budynku. „Byliśmy na policji, ale policja jest, jaka jest”.

 

Mieszkańcy kamienicy na ulicy Nadwiślańskiej 26, róg Ogińskiego, żyją w strachu – w weekend (30-31.05) ktoś strzelał do ich domu. Łącznie padło około 7 strzałów. Prawdopodobnie z pneumatycznej wiatrówki – jednak pociski były na tyle groźne, że jeden z nich przebił szybę w oknie do mieszkania, a kilka innych utknęło w elewacji budynku. Ślady są dobrze widoczne.

 – Stało się to w nocy z soboty na niedzielę, między 22.00 – 6.00 – mówi nam pan Wojciech, mieszkaniec kamienicy.

Nic nikomu się nie stało, a straty materialne nie są duże. Lecz mieszkańcy ul. Nadwiślańskiej boją się o życie.

– Jest udowodnione przez kryminologów policyjnych, że nawet amatorska wiatrówka, na którą nie jest wymagane zezwolenie, może zabić. A w kamienicy od strony strzałów mieszkają dzieci. Latem okna są otwierane – podkreśla pan Wojciech.

 

Kto to zrobił, oczywiście nie wiadomo. Zapewne strzelec szedł lub jechał samochodem ulicą Ogińskiego, choć nie można wykluczyć, że stał też w oknie bloku po drugiej stronie ulicy.

– Byliśmy na policji, ale policja na Targówku jest, jaka jest – zauważa nasz czytelnik. Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie, jednak poza tym mieszkańcy nie zauważyli u nich zainteresowania sprawą.

Jeśli wiecie, a może widzieliście, kto strzelał do kamienicy na Nadwiślańskiej (róg Ogińskiego) w ostatni weekend, pomóżcie policjantom. Może to skłoni ich do aktywniejszego działania. Mieszkańcy kamienicy z ul. Nadwiślańskiej będą wdzięczni.

wszystkie zdjęcia: czytelnik targowek.info

 

Przeczytaj też: Szokująca dewastacja samochodu. Wybryk czy zemsta?

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx