Nowy buspas na Radzymińskiej. Pojadą nim też karetki

9
Share

Na ulicy Radzymińskiej w stronę Marek zaczął działać, zapowiadany od jesieni, pas dla autobusów (i nie tylko dla nich).

 

O realnych planach wytyczenia buspasa na ulicy Radzymińskiej w stronę Marek pisaliśmy na targowek.info już w listopadzie ubiegłego roku. Teraz ta zapowiedź została zrealizowana – pas został wymalowany, a wszystkie znaki są już ustawione i obowiązują.

Nowy buspas na Radzymińskiej ma ok. 1,7 kilometra – od ulicy Jórskiego do Łodygowej/Młodzieńczej w stronę granicy Warszawy z Markami. Obowiązuje on tylko w godzinach szczytu: od godz. 7:00 do 10:00 oraz od godz. 14:00 do 19:00.

Co ciekawe, na nowym pasie dla autobusów pojawiły się niespotykane wcześniej oznaczenia. Znaki poziome i pionowe pozwalają nim jeździć już nie tylko – jak dotąd – autobusom, pojazdom M.T.O.N. i taksówkom, a w wybranych miejscach także autom dojeżdżającym do posesji.

Teraz oficjalnie wpuszczono tam także motocyklistów (to efekt udanego testu, który przeprowadzono na drugim buspasie na Radzymińskiej: w stronę centrum Warszawy)  oraz karetki pogotowia z wyłączoną syreną (do tej pory mogły one jeździć buspasami tylko z uruchomianym „kogutem”).

Oznakowanie wpuszczające na buspas karetki wymalowano na Radzymińskiej po raz pierwszy w Warszawie. Wreszcie Targówek w czymś jest pierwszy;)

 

wszystkie zdjęcia: Facebook/Zarząd Dróg Miejskich Warszawa

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx