Poszedł z dymem dom narkomanów. Co się dzieje na Targówku?

9
Share

O pożarze w „bazie” bezdomnych na Targówku pisaliśmy niedawno. Wczoraj wieczorem niedaleko spalonych pustostanów spłonął dom narkomanów. 

 

 To kolejny i nieprzypadkowy pożar pustostanu, który był noclegownią bezdomnych. Tym razem ogień na Targówku zajął dom na ul. Rzeszowskiej (przy samym murze cmentarnym). Od 2 lat zajmowali go młodzi narkomani.

Pociągnęli nawet prąd z pobliskiego słupa wysokiego napięcia. – W wysokiej trawie zasiali sobie zioło – mówi nam młody mieszkaniec. – Czasem ktoś do nich podjeżdżał samochodem, załatwiali interes i chowali się do domu – dodaje. – Innym razem wylewali odchody na trawę, jakąś wodę z metalowej miski – opowiada mieszkająca opodal kobieta. – Na ogół mieszkało ich dwóch, czasem trzech, czterech. Bardzo uciążliwi nie byli. Jak ciągnęli stos metalowych drutów czy czegoś podobnego, a my się patrzyliśmy, to przyspieszali kroku i mijając „dzień dobry” powiedzieli, żeby się ich nie czepiać.

Na miejscu pożar ugasiły błyskawicznie cztery zastępy straży pożarnej. Przyjechały też pogotowie i załoga policyjna. Wyważono drzwi (zamknięte na zamek) i przeszukano budynek, w środku nikogo nie było. –W zeszłym roku gasiliśmy tu pożar na Obwodowej, też pustostan zamieszkały przez bezdomnych – mówi nam jeden ze strażaków. – A 2 tygodnie temu koledzy mieli wezwanie na ul. Cecylii. Teraz ten.To nieprzypadkowe – dodaje obserwator zdarzenia. Wzywana była nieraz straż miejska do tych tutejszych bezdomnych i nic. Wcześniej jeden z budynków po bezdomnych się zawalił, tam trochę dalej, też na Rzeszowskiej – kontynuuje mężczyzna. Inny zabili deskami, okna i drzwi, żeby już do niego nikt nie właził.

Ale to nie wszystkie pustostany zlikwidowane. Jeszcze mają się gdzie przemieszczać. Budynek przy Rzeszowskiej nie spłonął całkowicie. Nadpalone są ściany i okna, schody wewnątrz. Ze środka wyrzucono płonące materace i wersalkę. Dalej w trawie obok budynku leży warszawski rower miejski z Veturilo, jego pożar nie dotknął.

fot. targowek.info

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx