Sytuacja w ośrodku dla uchodźców poprawia się

7
Share

W ośrodku dla cudzoziemców na ul. Księżnej Anny na Targówku Fabrycznym maleje liczba zakażeń koronawirusem. Obecnie pozostaje tam 28 chorych osób.

 

Pierwsze przypadki koronawirusa w ośrodku dla cudzoziemców potwierdzono 22 maja. W związku z tym natychmiast wykonano testy wszystkim mieszkańcom ośrodka. Pozytywny wynik otrzymały 32 osoby. Sytuacja była pod kontrolą policji, władz dzielnicy oraz służb odpowiedzialnych za działania epidemiologiczne.

Jednak mimo zapewnień urzędników o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, liczba zakażeń błyskawicznie wzrosła. Już na początku czerwca w ośrodku przebywały łącznie 63 chore osoby. 

Kontynuowano wskazania jednostek sanitarno-epidemiologicznych o zakazie gromadzenia, odkażaniu przestrzeni wspólnych czy dostarczaniu przez firmy zewnętrzne potrzebnych produktów.

Według najnowszych danych zmniejszyła się liczby zarażonych do 28 osób. Urząd do Spraw Cudzoziemców informuje, że zarażeni przechodzą objawy łagodnie i są  pod stałą opieką lekarską. Osoby zdrowe mają możliwość zakwaterowania w ośrodku w  Dębaku – Podkowie Leśnej.

Dzięki tej możliwości w ośrodku na Targówku mieszkają aktualnie 94 osoby, co oznacza przeniesienie 17 osób, gdyż w maju ośrodek zamieszkiwało 111 osób. 

na zdjęciu: ośrodek dla cudzoziemców przy ul. Księżnej Anny na Targówku / fot. archiwum targowek.info

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx