Wyniki wyborów prezydenckich 2020 na Targówku | | targowek.info

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 na Targówku

PKW podała niemal ostateczne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich 2020. Znamy wyniki z komisji wyborczych w dzielnicy Targówek.

 

Państwowa Komisja wyborcza podała w poniedziałek przed południem wyniki wyborów prezydenckich z 28 czerwca 2020 r. z 99,77 proc. komisji w Polsce.

Naszą dzielnicę spotkał przy tym specyficzny „zaszczyt”: przewodniczący PKW Sylwester Marciniak wymienił Targówek jako pierwszy spośród rejonów, z których do PKW jeszcze nie dotarły wszystkie protokoły komisji wyborczych. Na Targówku wciąż brakuje protokołów z 5 komisji – dlatego w naszej dzielnicy dostępne są na razie dane z 88,64 proc. komisji wyborczych. Nie powinny one jednak znacząco zmienić końcowego wyniku.

Według obecnie dostępnych danych PKW, wyniki wyborów prezydenckich 2020 w dzielnicy Targówek (na Targówku, Bródnie, Zaciszu i Elsnerowie) są następujące:

 

Frekwencja w naszej dzielnicy wyniosła 62,43%. Uprawnionych do głosowania (w komisjach, z których już dotarły protokoły) było 95 475 osób, zaś zagłosowało 59 602 mieszkańców.

Nie da się ukryć, że wyniki na Targówku znacząco odbiegają od tych w całej Polsce, ale też w pozostałych częściach Warszawy.

W skali kraju pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda (43,7 proc.) przed Rafałem Trzaskowskim (30,34 proc).

Natomiast w samej Warszawie (wg aktualnych danych) wygrał zdecydowanie Rafał Trzaskowski, który uzyskał w naszym mieście 47,55 proc. głosów. Andrzej Duda zdobył w całej stolicy zaledwie 26,95 proc. głosów.

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

67 komentarzy na temat “Wyniki wyborów prezydenckich 2020 na Targówku

 • 29 czerwca 2020 o godz. 11:42

  Coś tu się nie zgadza ;-)
  Aby wystartować w wyborach trzeba zebrać 100.000 podpisów. Uprawnionych do głosowania jest 30.204.128 obywateli. Frekwencja 63,97%. Czyli do urn poszło 0,6397 x 30.204.128 = 19.321.580 uprawnionych. To teraz ile otrzymali kandydaci z dołu tabeli: 0,13% x 19.321.580 = 25.118 głosów. To gdzie pozostałe 75.000 głosów osób, które poparły tych kandydatów, gdy się rejestrowali !!??

 • 29 czerwca 2020 o godz. 12:18

  @zdziwion
  Można było poprzeć podpisem kilku kandydatów, a głos każdy ma tylko jeden. Ja się podpisałam na listach poparcia 3 kandydatów. Bo czemu nie pomóc.

 • 29 czerwca 2020 o godz. 12:29

  Targówek to stara warszawska dzielnica i odsetek rodowitych mieszkańców jest tu większy niż na Wilanowie czy Ursynowie, gdzie mieszka kwiat prowincji polskiej. A przyjezdni jak wiadomo głosują na liberałów by być bardziej warszawscy. Poza tym dostaliśmy dwie najbrzydsze stacje metra więc Trzaskowski nie powinien za to dostać pół procenta.

 • 29 czerwca 2020 o godz. 13:47

  Nomadzi górą. Głosujcie dalej na Trzaskowskiego to za rok będziecie protestować na ulicach a wtedy nie będzie zmiłuj, pała i kop w d.

 • 29 czerwca 2020 o godz. 14:54

  @Małgorzata
  Dziwne. Po co pomagać kandydatowi, na którego się i tak nie zagłosuje? Oj, coś czuję że za podpis dawali po Harnymnasiu strong. W ten sposób za 300.000 zł można sobie kupić podpisy ;-) Kto bogatemu zabroni, popajacuje taki w TV i po zabawie ;-)

 • 29 czerwca 2020 o godz. 15:40

  Truszkowski nie jest nawet kulturalny. Duda wszystkim podziękował z klasą A co pokazał prezydent Warszawy? Dno i wodorosty jechał po obecnym prezydencie jak po koniu. Zero kultury nie chce takiego prezydenta!

 • 29 czerwca 2020 o godz. 16:09

  Dudkowski to dopiero niekulturalny buc. Po miesiącu jechania po swoim kontrkandydacie jego nazwisko wypowiedział podczas wieczoru wyborczego tylko po to by sala mogła sobie pobuczeć. Dziękując za kampanię, zapomniał też podziękować pierwszej damie czyli własnej żonie. Trzaskowski w pierwszej kolejności podziękował żonie i wyborcom. A dalej powiedział tylko to na co obecny sprawujący funkcję sobie zasłużył pracując (lub nie pracując) przez ostatnie pięć lat tej najdroższej prezydentury. I faktycznie tak marionetkowego prezydenta nie chcę! Nawet Prezes go olał.

 • 29 czerwca 2020 o godz. 17:46

  Hura!!! jestem z Was dumny worsowiaki ???

 • 29 czerwca 2020 o godz. 21:20

  Ciesze sie ze wygral Pan Prezydent Duda,a nie Pan Rafal Trzaskowski,ktory tylko pokazuje swoja bute,nienawisc i szyderstwo wobec Pana Prezydenta Dudy.Polska nie potrzebuje takiego Prezydenta,zadufanego w sobie,Polska potrzebuje prawdziwego Meza Stanu,a takim jest wlasnie Pan Prezydent Duda.

 • 29 czerwca 2020 o godz. 21:51

  Na Trzaskowskiego to chyba ludzie głosowali w podzięce za „dobre rządzenie” Warszawą i za te dopieprzenie ludziom za śmieci…. Po prostu nie mam słów.

 • 29 czerwca 2020 o godz. 22:20

  I znów „gópki” dyskutują nt. który z Towarzyszy ma więcej %.

  Tak jak miałoby to mieć jakieś większe znaczenie. Miotłę w Pałacu można by postawić. Nie zmieni to faktu, że rzeki nie płyną pod górę.

 • 29 czerwca 2020 o godz. 22:38

  @kenz – halo – ziemia… przecież to nie prawo samorządowe (wiejskie / miejskie / gminne) a rządowa ustawa wprowadza jasno i wyraźnie podwyżki opłat za wywóz śmieci. W ocenie skutków regulacji Rząd napisał czarno na białym że koszty nowego systemu zakładającego segregacje odpadów będą WIĘKSZE, ale NIE OBCIĄŻĄ ani budżetu państwa ani samorządów. Matematykiem nie trzeba być żebyś tej sytuacji stwierdzić że zapłacą mieszkańcy. Więc nie poradziłby tu ani Jaki ani Trzaskowski. Podwyżkę zafundował Kaczyński rękoma Morawieckiego (premier reprezentujący rząd) i Dudy (podpisujący ustawy). Źródło: kpem.gov.pl

 • 30 czerwca 2020 o godz. 07:40

  Elektorat dzieli się na dwie kategorie- wyborców i wyznawców . Tych którzy samodzielnie myślą i tych którzy we wszystko co im się powie wierzą.

  Samodzielnie myślący, nie łyka bezmyślnie wszystkiego o czym plotą politycy czy kandydaci. Analizuje ,samodzielnie wyciąga wnioski i na ich podstawie dokonuje wyboru.
  Wyznawcy, nauczeni są nie dyskutować z autorytetami, nie myślą samodzielnie i wierzą we wszystko co uznane przez nich „autorytety” plotą.
  PS.
  Demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów, bowiem są to rządy hien nad osłami.
  Arystoteles

 • 30 czerwca 2020 o godz. 08:40

  Opłaty za śmieci, wielka spalarnia, zero inwestycji poza metrem, zaniechanie budowy mostu, czy trasy łączącej targówek i grochów… a ludzie głosują na Taśmę, WTF?

 • 30 czerwca 2020 o godz. 09:21

  @Zombie .Wybory prezydenckie należy rozpatrywać w innym kontekście, niż ten który przywołujesz.
  Jak widzę nie rozumiesz czym jest stanowisko prezydenta!!
  Prezydent to nie Rząd, który podejmuje decyzje bardziej lub mniej trafne. Zadaniem prezydenta nie jest rządzenie, a pilnowanie aby ustawy wychodzące z sejmu były zgodne z KONSTYTUCJĄ . Jest również głową polskiej armii a więc stoi na straży niezależności wojska od rządu. Jest ” bezpiecznikiem” i strażnikiem praworządności w kraju.
  Nie jet dobrze gdy prezydent i rząd są przedstawicielami tej samej opcji politycznej, gdyż jak uczy nas miniona kadencja może dochodzić do zawłaszczania władzy ,łamania konstytucji , czy dyktatury politycznej.

 • 30 czerwca 2020 o godz. 21:54

  JA JESTEM Z PROWINCJI, KUPIŁEM MIESZKANIE W WARSZAWIE I GŁOSUJĘ NA OBECNEGO PREZYDENTA RP ANDRZEJA DUDĘ. WEDŁUG MNIE NAJBARDZIEJ REALIZUJE MARZENIA KAŻDEGO POLAKA. JEŚLI MIARĄ POPULARNOŚCI WŚRÓD ESKIMOSÓW MIESZKAJĄCYCH PRZY PALES TYNIE, TO TRASKA ZAJĄŁ TAM 1. MIEJSCE Z PONAD 200 GŁOSAMI, GDY OBECNY PREZYDENT NIE DOSTAŁ NAWET SETKI GŁOSÓW.
  POZDRAWIAM MYŚLĄCYCH.

 • 30 czerwca 2020 o godz. 22:18

  Ja też pozdrawiam myślących. Dudaś nie realizuje moich marzeń. Głosowałam i będę głosować na Trzaska.

 • 1 lipca 2020 o godz. 08:19

  @Jean Bezprawnie używasz słowa ” każdego”. Twojego może tak, ale nie każdego, bo głosowało na niego w skali kraju zaledwie 40 osób na 100, biorących udział w wyborach.

 • 1 lipca 2020 o godz. 09:09

  Zgredku, rozumiem, że chciałbyś, aby relacja Prezydenta i rządu była „demokratyczna”, gdzie rząd to jedna opcja, a Prezydent inna. Ale to do niczego nie prowadzi, ponieważ jeśli Prezydent będzie wetował wszystkie ustawy, a tak będzie, jeśli wygra T. bo jest to przedstawiciel totalnej opozycji, będziemy mieć w kraju paraliż i chaos. Co do konstytucji to zapraszam przede wszystkim do jej czytania :)
  Jeśli w wyborach wygrywa konkretna opcja to dajmy się jej wykazać i wprowadzić swój program, a przy kolejnych wyborach to zweryfikujemy. Tak działa demokracja. Dodatkowo czasy są niepewne, obok mocarstwo z rosnącym apetytem na terytoria – nie możemy sobie pozwolić na wahania…

 • 1 lipca 2020 o godz. 09:36

  @ Zombi, jak widzę swoje wnioski na temat chaosu politycznego wyciągasz na podstawie analizy prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Zamiast pozwolić rządzić rządowi, usiłował prowadzić swoją własną niezależną od rządu politykę. Wtedy to dopiero był chaos, szczególnie widoczny na spotkaniach międzynarodowych, kiedy wnoszono dodatkowe krzesła .
  Ja jednak wolę tych, którym słoma z butów nie wystaje.
  Zgodnie z maksymą ,że ” władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie” pozostaję przy swoim zdaniu.

 • 1 lipca 2020 o godz. 10:28

  @ Zombi. ” jeśli w wyborach wygrywa konkretna opcja to dajmy się jej wykazać i wprowadzić swój program, a przy kolejnych wyborach to zweryfikujemy. Tak działa demokracja.”
  Weryfikacją jest sprzeciw 60 % wyborców nie popierających obecnego prezydenta. To chyba jednoznaczna ocena jego osoby, prezydentury i rządu..
  ” czasy są niepewne, obok mocarstwo z rosnącym apetytem na terytoria „– Obecna obronność kraju, stan armii i jej wyposażenie zostało dokumentnie zdemolowane. Konsekwentne niszczenie naszej armii i jej obronności, zawdzięczamy PiS-owskiemu ministrowi A. Macierewiczowi. Obecnie jesteśmy bardziej bezbronni niż przed rządami PiS.

 • 1 lipca 2020 o godz. 19:18

  Czytając dywagacje popleczników Trzaskowskiego nasuwa się takie pytanie: czy oni nic nie rozumieją, nic nie widzą, amnezja ich dopadła jak ich idola i uważają że Polska zaczęła się w 2015 roku? Kończę bo tylko słowa uważne powszechnie za obraźliwe cisną mnie się pod palce w określeniu. wyborców Trzaskowskiego.

 • 1 lipca 2020 o godz. 19:33

  Ale czym wy się przejmujecie, skoro dziś jeden z mieszkańców pokazał mi nagranie jak przedstawiciel RSM Praga, na to że musiał wyjść ze swojego klimatyzowanego biura żeby zweryfikować że samochody jeżdżą po chodniku, określił nas debilami i idiotami.
  A wy przejmujecie się prezydentem jak już tu jest bagno i dwa metry mułu. Książę na włościach. Tu tylko pijaki mieszkają – przynajmniej się nie skarżą, bo im wystarczy sklep z małpka w asortymencie.

 • 1 lipca 2020 o godz. 20:48

  Czytając dywagacje popleczników Dudy nasuwa się takie pytanie: czy oni nic nie rozumieją, nic nie widzą, amnezja ich dopadła jak ich idola i uważają że Polska zaczęła się w 2015 roku? Kończę bo tylko słowa uważne powszechnie za obraźliwe cisną mnie się pod palce w określeniu. wyborców Dudy.

 • 1 lipca 2020 o godz. 23:35

  A tymczasem, w kontekście unikania przez wciąż urzędującego Prezydenta Andrzeja Dudę udziału w debacie przed drugą turą wyborów, można zacytować jego własne słowa skierowane niedawno do byłego Premiera Tuska: „…to jak nazywała się taka postawa kiedyś na podwórku Panie Prezydencie? CYKOR”. Ni mniej ni więce zatem jak zwykły cykor.

 • 2 lipca 2020 o godz. 07:16

  Prezydent Andrzej Duda ma mój głos.

 • 2 lipca 2020 o godz. 07:56

  Piszę to do troli z PO, co powyżej:
  nie posłucham głosu Hołowni, na którego głosowałam. Zamierzam nie głosować. Popierając tak nieudolnego prezydenta Warszawy jak Trzaskowski, Hołownia stracił w mych oczach. Okazał się marionetką Tuska i Budki Borysa.
  A jak będziecie dalej pisac tutaj kłamstwa o PAD, to zagłosuje wam na złość na Prezydenta Dudę!
  Zatem wykasujcie te kłamstwa!

 • 2 lipca 2020 o godz. 08:26

  i tak zagłosujesz na cykora i obrońcę pedofilów.
  Gratuluję moralnego wyboru.

 • 2 lipca 2020 o godz. 13:03

  podobno Duda ułaskawił gościa który miał wyrok za GWAŁT lub WYMUSZENIE CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ na nieletniej….(197 kk) kto kolejny Trynkiewicz?

 • 2 lipca 2020 o godz. 13:14

  Duda tłumaczył na Twitterze ułaskawienie pedofila”…TO SPRAWA RODZINNA…”
  Szok!!!

 • 2 lipca 2020 o godz. 15:01

  znowu szambo w Warszawie wypłynęło, tylko teraz na forach. Ale może niektórzy czytają i nie wiedzą o co chodzi, więc troszkę faktów. Sprawca odsiedział cały wyrok do końca w więzieniu. Dorosła córka i żona wnioskowały o możliwość widzenia się z mężem i ojcem. Przebaczyły mu. Wnioskowały o uchylenie jeszcze trwającego zakazu zbliżania się. Nie było żadnego ułaskawienia a jedynie skrócenie okresu izolacji od innych członków rodziny na wniosek członków rodziny. Dorosła córka ma prawo przebaczyć.
  Decyzja w tej sprawie oparta była na zgodnych stanowiskach kuratora sądowego, sądu okręgowego, sądu apelacyjnego oraz Prokuratora Generalnego, a poprzedzona została uzyskaniem dodatkowych informacji z sądu orzekającego. Ale rozumiem że to wszystko lobby pedofilskie? Hieny z PO uaktywniły się na forach.
  A jak już jesteśmy w temacie pedofilii to to właśnie rząd pisu wreszcie podjął zdecydowane kroki ustawodawcze. W 2016 r uchwalono ustawę przeciw pedofilii tworząc rejestr pedofilów. Pis głosowało za, Kukiz też, niezrzeszeni też. Z PO tylko 5 za a 125 przeciw. Trzaskowski nie przyszedł na głosowanie. Nie mówiąc już o tym jak bronił Polańskiego.

 • 2 lipca 2020 o godz. 15:13

  Prezydent Andrzej Duda jest najlepszym prezydentem po 89r. Jeszcze żaden prezydent nie podszedł z taką troską do rodzin gdzie tatuś zbłądził. Tym ułaskawieniem pan preydent zapewnił sobie głosy nowej grupy społecznej systematycznie pomijanej do tej pory.

  Dziękujemy.

 • 2 lipca 2020 o godz. 15:31

  Duda cykor …

 • 2 lipca 2020 o godz. 15:39

  @zac
  1. skoro Duda wie że nie było gwałtu, to powinien żądać wznowienia postępowania, a nie go ułaskawiać
  2. jeżeli ten skazany z 197 kk jest niewinny, to Duda powinien go uniewinnić, a nie ułaskawić
  3. Duda podpisał nominację do TK kogo? Piotrowicza tego który skazywał za komuny działaczy Solidarności, a przed kamerami bronił księdza pedofila

  Niespotykana wyrozumiałość dla pedofilii i to wbrew stanowisku papieża Franciszka….

 • 2 lipca 2020 o godz. 15:58

  @Dobry duda – nie dyskutuj z zac. To lokalny, wszechwiedzący bajkopisarz i miłośnik jaśnie nam panującego. Lepiej izolować niż dawać mu powody do kolejnych kilkustronicowych elaboratów.

 • 2 lipca 2020 o godz. 16:36

  @Liczyrzepa
  1. nie dyskutuję tylko pokazuję jak @zac używa bezrefleksyjnie propagandy pis
  2. pokazuję jaki Duda jest dobry aby ze spokojnym sumieniem można było oddać głos w II turze

 • 2 lipca 2020 o godz. 22:43

  do „dobry duda”
  Podajesz trzy punkty. Pierwszych dwóch przyznam nie rozumiem. A z trzecim, byś może masz rację, nie wiem, postaram się zaznajomić.

  „1. skoro Duda wie że nie było gwałtu, to powinien żądać wznowienia postępowania, a nie go ułaskawiać” – skąd wziąłeś że Duda wie że nie było gwałtu? Gdzie to znalazłeś? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej wypowiedzi. Nigdy nikt nie kwestionował tego że doszło do przestępstwa. Ani sądy różnych szczebli, ani kurator, ani prokuratura ani prezydent. Również strony tego nie kwestionują. Było przestępstwo. Wyrok odsiedział. Jedynie rodzina chce mieć dziś kontakty z byłym więźniem, sama o to wystąpiła. Jeżeli piszesz, że Duda wie, że nie było gwałtu to równie dobrze możesz pisać, że Duda wie, że masz dziurawe skarpetki. Tyle samo w tym sensu.

  „2. jeżeli ten skazany z 197 kk jest niewinny, to Duda powinien go uniewinnić, a nie ułaskawić” – znowu, a kto twierdzi że on jest niewinny? Ani sąd, ani prezydent, ani kurator ani strony. Pełnoletnia dziś pokrzywdzona i jej matka nie twierdzą że on jest niewinny. tak sam, jak i on nigdy nie argumentował że jest niewinny. Jest winny. Córka stwierdziła, że ingerencja państwa w życie rodziny idzie za daleko zakazując im kontaktów. Nie stwierdziła nigdzie, że jest niewinny i nawet na stronach onetu czy „soku z buraka” takich informacji nie znajdziesz.

  „3. Duda podpisał nominację do TK kogo? Piotrowicza tego który skazywał za komuny działaczy Solidarności, a przed kamerami bronił księdza pedofila” – nie znam sprawy” – Piotrowicz twierdzi że” nie prowadził śledztwa w sprawie księdza z Tylawy. – Nie wykonywałem w tej sprawie żadnych czynności procesowych i nie podejmowałem merytorycznych decyzji. (…) Wystąpiłem w roli rzecznika prasowego, bo taki był mój obowiązek – oświadczył.” – nie znam sprawy. Nie mam zbytniej ochoty przeszukiwać internet by coś znaleźć, ale postaram się to jednak zrobić może w jakiś deszczowy dzień. Być może chronił, być może chronienie było jego obowiązkiem zawodowym. Nie wiem, obiecuję się doinformować.

 • 2 lipca 2020 o godz. 23:47

  Masz – i zaczęło się mówiłem żeby IGNOROWAĆ TYPA O NICKU ZAC bo znów będzie zaśmiecał swoimi wypocinami to forum.

 • 3 lipca 2020 o godz. 02:00

  Prezydent Andrzej Duda postąpił podobnie jak w przypadku Kamińskiego, wyręczył wymiar sprawiedliwości. Za jego akt łaski „skruszeni ojcowie” i „rozgrzeszeni księża” stoją murem za prezydentem. Skruszony ojciec i rozgrzeszony ksiądz też człowiek.
  Dziekujemy.
  Pan Piotrowicz również jest dla nas wzorem. Już w latach 90 upominał się o to co zrobił dziś prezydent Duda.

 • 3 lipca 2020 o godz. 07:14

  zac pisze:
  „…przyznam nie rozumiem…”
  „…nie znam sprawy…”
  „…nie znam sprawy…”

  To takie PiSowskie, charakterystyczne dla członków, wyznawców i opłacanych troli PiS jak trzeba niewygodne rzeczy tłumaczyć.

 • 3 lipca 2020 o godz. 08:19

  „Rodzinny kat w latach 2006-2011 znęcał się nad córką i konkubiną

  Piotr C. – tak na potrzeby publikacji będziemy nazywać człowieka, którego ułaskawił prezydent Andrzej Duda – był przez lata rodzinnym katem. Upijał się, wszczynał awantury rodzinne, w których czasie znęcał się nad partnerką i córeczką Anią. Dziewczynkę, która nie miała nawet 15 lat, molestował seksualnie. Przytrzymywał ją, bił ręką w twarz, a drugą ręką dotykał w jej krocza. Do tego zmuszał ją do wykonywania posuwistych ruchów na swoim członku. Sąd apelacyjny, który już jako ostatnia instancja wyrokował w tej sprawie w 2013 roku, stwierdził ponad wszelką wątpliwość, że Piotr C. wykorzystywał seksualnie Anię przez „stosunkowo długi okres” i że robił to wielokrotnie oraz ze znaczną częstotliwością. Sędziowie uznali, że w ten sposób „wyczerpał znamiona art. 197 par. 3 pkt. 2 i 3 kodeksu karnego. W wyroku sądu czytamy między innymi, że Piotr C.:

  Skazany nie przyznawał się do winy, ale mówił, że kładł się i sypiał z dzieckiem

  Sam Piotr C. do molestowania dziecka nigdy się nie przyznał. Przed sądem opowiadał jedynie, że niejednokrotnie kładł się z dziewczynką do łóżka i z nią spał. Sądy kolejnych instancji nie dały się przekonać. Za całkowicie wiarygodne uznały zeznania dziewczynki. Słowa małej Ani potwierdzili też jej wychowawca ze świetlicy, ciocia oraz biegła psycholog, która ją badała.

  To właśnie na podstawie takiego badania ustalono, że Piotr C. onanizował się rączkami dziecka.”

 • 3 lipca 2020 o godz. 08:40

  Duda tłumacząc, że ułaskawił pedofila – to sprawa rodzinna!!!

  Duda obrońca polskiej rodziny. Ohyda :(((

 • 3 lipca 2020 o godz. 09:01

  zac, jaki przekaz na dziś z Nowogordzkiej i ile za wpis?

 • 3 lipca 2020 o godz. 15:19

  „Rodzer Perejro, kolega Borubara”
  Piszesz:
  „zac pisze:
  „…przyznam nie rozumiem…”
  „…nie znam sprawy…”
  „…nie znam sprawy…”
  To takie PiSowskie, charakterystyczne dla członków, wyznawców i opłacanych troli PiS jak trzeba niewygodne rzeczy tłumaczyć.”

  Tak, staram się używać delikatnego języka i piszę przykładowo, że czegoś nie rozumiem, albo „czy mógłbyś wyjaśnić”. Wydaje mi się, że jest milej kiedy do kogoś kto bredzi piszemy, że pisze niezrozumiale, nielogicznie itd, ale oczywiście mógłbym po twojemu i też uważam było by zrozumiałe napisać że po prostu „pier…. od czapy”, ale po co? Wolę skomentować grzecznie, licząc na wyjaśnienie i merytoryczną wymianę zdań, a nie jakieś wpisy typu „ty trollu, ile ci płacą, spadaj itd”
  Dwa razy cytujesz „nie znam sprawy” by powstało wrażeni, że tak wielokrotnie zbywam sprawy. A to nieprawda. Oba cytaty odnoszą się do tej samej sprawy czyli księdza bronionego przez Piotrowskiego. W internecie jak na razie znalazłem jedynie zarzuty w stosunku do Piotrowskiego i jego wytłumaczenia. Jeszcze nie znalazłem artykułu w którym by obszernie zajęto się wyjaśnieniem tej sprawy. Ale jeszcze poszukam.

  Dalej pytasz:
  „zac, jaki przekaz na dziś z Nowogordzkiej i ile za wpis?”
  Sporo dostaję. ;-) Ale żal mi was, bo za takie wpisy jak

  „Duda cykor …”
  „zac, jaki przekaz na dziś z Nowogordzkiej i ile za wpis?”
  „Trynkiewicz
  Prezydent Andrzej Duda ma mój głos.”

  To pewnie maksymalnie z 50 groszy macie ;-)

  Są to 3 odrębne wpisy, nie skracałem ich. Ale to tylko potwierdza to co już naukowo zostało udowodnione. Głośne badanie z 2019r Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego pokazało że większa nienawiść jest po stronie zwolenników opozycji niż po stronie zwolenników PiS.

 • 3 lipca 2020 o godz. 17:29

  Poziom zwolenników opozycji jest bezdyskusyjny i badanie to potwierdziło. A to że inni obrzucają mnie tu inwektywami, nie dyskutują tylko zaczepiają i podszywają się pod moją osobę to wszystko potwierdza. Taka kultura totalniakow, że nie wytrzymują i jak poprzedni wpis pokazuje w swej złości podszywają się pod zac. Zresztą dość często.

  To, że ktoś da przykład nienawiści że strony przeciwnika Trzaskowskiego o czym ma świadczyć?

 • 4 lipca 2020 o godz. 08:46

  Jak się nachlasz i zgwałcisz dziecko to nie jesteś zbokiem… myślenie w pis
  wPolityce: „Z naszych ustaleń wynika także, że mężczyzna nie jest pedofilem i nigdy nim naprawdę nie był. Z opinii, do których dotarliśmy wynika, że zaburzenia mężczyzny (…) wynikają z dawnego uzależnienia od alkoholu”.

 • 4 lipca 2020 o godz. 08:49

  Dlaczego Duda skłamał że nie było gwałtu na nieletniej?

 • 4 lipca 2020 o godz. 08:54

  To najlepiej podsumowuje wypowiedzi Dudy.
  Duda walczy o głosy budując wspólnotę pogardy – Michał Rusinek sekretarz Noblistki Wisławy Szymborskiej

 • 4 lipca 2020 o godz. 12:02

  Duda cykor i jeszcze kłamczuszek… cały czas się uczy.

 • 4 lipca 2020 o godz. 15:21

  Trzaskowski to kłamca i tchórz. Uciekł na L4, jak tylko pojawił się korona wirus! Uciekł tylnym wyjściem z TVPis przed poszkodowanymi przez mafię reprywatyzacyjną. Nie chciał przyjść na debatę organizowaną przez Konfederację. Teraz boi sie mieszkańców Końskich!

 • 5 lipca 2020 o godz. 02:05

  Duda to kłamca i tchórz. Uciekł w Beskidy (narty?) kiedy Putin obrażał Polskę a na linii USA vs. Iran wojenne iskrzyło! Codziennie ucieka ze swoich przaśnych wyborczych wieców bez odpowiadania na pytania dziennikarzy. Nie chciał przyjść na debatę organizowaną przez TVN, WP i Interię używając argumentów z przedszkola (cykor). Teraz kręci i kłamie w sprawie ułaskawienia pedofila. Zresztą ten człowiek nie ma swojego zdania. Na szczęście potrafi błyskawicznie internalizować myśli innych. Chyba to utrzymuje go przy życiu

 • 5 lipca 2020 o godz. 09:31

  Politycy do obozów pracy!!!!!!! Od lewa do prawa nie ma obecnie w czym w wybierać – banda przewalaczy, która spekuluje naszymi podatkami i czołga się przed możnymi tego świata (JewSA, Watykan, Moskwa, azjatyckie tygrysy, lobby biznesowe). Zero godności i 100 % frazesów. W przyszłości powinni trafić na przymusowe roboty karne, bo jest za co.

 • 6 lipca 2020 o godz. 18:57

  Świetna wiadomość, oby im się udało, trzymam kciuki za tę rodzinę:

  „Informuję, że – działając w imieniu moich klientek, opisywanych w artykułach prasowych dotyczących zastosowania przez Prezydenta RP prawa łaski wobec osoby skazanej za przestępstwo o charakterze „pedofilskim” – w dniu jutrzejszym złoże do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko wydawnictwu Ringier Axel Springer o ochronę dóbr osobistych z żądaniem zapłaty 1 000 000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznane przez moje klientki krzywdy”
  Szanowni Państwo!

  Jesteśmy zwykłą rodziną, która – mimo ogromnego dramatu, jaki był w przeszłości Naszym udziałem próbuje poukładać swoje życie i stanąć na nogi. Wiele lat temu nasz tata dopuścił się strasznego przestępstwa. Do naszej tragedii doprowadziła jego choroba alkoholowa. Zanim w nią wpadł, był dla nas normalnym człowiekiem. Niestety jego alkoholizm doprowadził do dramatu. To my same poinformowaliśmy organy ścigania o tym, co się stało, a nasze zeznania doprowadziły do wydania sprawiedliwego wyroku, który w całości odbył.

  Po długich latach, w czasie których nie kontaktowaliśmy się ze sprawcą naszego cierpienia, okazało się, że przeszedł skuteczną terapię i wyleczył się z alkoholizmu. Postanowiłyśmy, te każdemu – zwłaszcza członkowi najbliższej rodziny – należy się druga szansa. Tę szanse chciałyśmy dać także sobie i spróbować jeszcze raz – pomimo okropnej historii – stworzyć normalną rodzinę.

  Wybaczyłyśmy i długo odbudowywałyśmy zaufanie. Dlatego wiemy, ze nasza tata i partner się zmienił. Zwróciłyśmy się do Pana Prezydenta o prawo łaski. Prawie dwa lata o nie nie zabiegałyśmy. Nie dla niego, bo on całą karę odsiedział w więzieniu co do jednego dnia, ale dla nas. Chcieliśmy tylko móc się z nim na co dzień widywać Nic więcej.

  Jestem bardzo wdzięczna Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że dał nam szansę na normalne i spokojne życie. Wszystko wskazywało, że tak się stanie. Aż do ostatniego tygodnia. Nie spodziewałyśmy się, że nasze prawo do godnego życia i oderwania się od dramatycznej i smutnej przeszłości, zostanie tak bezwzględni złamane i wykorzystane do brudnej kampanii politycznej.

  Publikacja dziennika „Fakt” spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Nikt nas przed nią o nic nie pytał, nie uprzedził, nikt nie próbował poznać naszego zdania. W brutalny sposób nasza cała rodzina została napiętnowana. Nikt nie zastanawiał się, ile już w życiu wycierpiałyśmy ani co oznacza bycie ofiara tego rodzaju przestępstwa.

  Chcieliśmy po prostu zapomnieć o przeszłości i rozpocząć nowe życie.Dziś nie wiemy, co dalej z nami będzie. Czy będziemy mogły spokojnie żyć. Czy też poprzez naznaczenie nas przez bezwzględnych i złych ludzi zostaniemy na zawsze pozbawione szczęścia i spokoju.

  Dziennikarze i politycy nie mają prawa tak działać. Nie mają prawa w taki sposób niszczyć psychiki zwykłych ludzi. Zdecydowaliśmy się złożyć pozew sądowy przeciwko wydawnictwu wydającemu „Fakt”, by sprawiedliwy wyrok pozwolił w przyszłości chronić inne rodziny. Ale także po to, by przekonać się, czy prawa polskiego obywatela znaczą więcej niż interesy, choćby najlepiej ustosunkowanych i najzamożniejszych, zagranicznych koncernów.

 • 6 lipca 2020 o godz. 19:33

  do „dobry duda” piszesz
  „To najlepiej podsumowuje wypowiedzi Dudy.
  Duda walczy o głosy budując wspólnotę pogardy – Michał Rusinek sekretarz Noblistki Wisławy Szymborskiej”
  Druga strona nie buduje wspólnoty pogardy. Już ją zbudowała i ty w niej żyjesz i jak widzę nawet sobie z tego sprawy nie zdajesz. Jakiś sekretarz Szymborskiej. Szymborskiej, którą Żołnierze Wyklęci by się zajęli gdyby nie byli już za słabi i rozbici. Bo z miłośnikami Adolfa/Stalina tak się rozprawiali i tak należało się rozprawiać z kolaborantami okupanta. Wielbicielka Stalina, ale mi autorytet. To że jej sekretarzyna stoi po tamtej stronie mnie nie dziwi.
  Dwa przykłady z ostatniego czasu. Magdalena Środa: „40 procent naszego społeczeństwa ma za duże albo za małe ciałko migdałowate w mózgu” – 15. 06.2020.
  Kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Senatu i Pisarka Maria Nurowska: „Oni mają ordynarne ryje i to wszystko elektorat PiS. A ich baby! Nie lepsze!” – Takie wypowiedzi są normą. Nie są wprawdzie cytowane i nagłaśniana w tvn czy onecie itd, więc ci którzy się ograniczają do jednych propagandowych mediów nie wiedzą o czym informują inne (też propagandowe) media. Gdyby tak przykładowo Jarosław Marek Rymkiewicz, albo inny przeciwnik totalniaków takie coś powiedział o wyborcach PO…. Ale by był burza. Wszystkie gwiazdeczki, Stuhry, Ostaszewskie, Damięccy itd na insta i facebooku by postowali swoje zdjęcia pod hasztagiem „ordynarne ryje”. Tak dzieli PiS! itd. Ale że to wychodzi ze strony totalniaków to wszystko jest ok. Janda, ach co tam Janda, dobra aktorka, kto by jej wypomianał że porównywała elektorat Pisu do prostytutek i inne obelgi. Albo Opania – durnie, łajdacy itd. Tak można długo wymieniać. Wspólnota pogardy już istnieje.

 • 6 lipca 2020 o godz. 19:44

  Przez chwilę myślałem, że wszedłem omyłkowo na stronę TVP, a to tylko zac próbuje dorownać najbardziej parszywej szczujni od czasow PRLu.

  A wracając do tematu, coś się tu kupy nie trzyma. Fakt nie podal żadnych danych dotyczących tej rodziny, imion, wieku, lokalizacji. Podał tylko suche ale zanonimizowane informacje.

  Natomiast jedna z bohaterek tej tragicznej historii zaczęła z własnej inicjatywy żyć w mediach.

  Odwołanie do zagranicznych koncernów przebija w tym kontekście wszystko. Wygląda to tak, jak by dla przykrycia głupiej decyzji Dudy pisowskie państwo zapewniło pomocą prawną tylko po to by odwrócić kota ogonem.

 • 6 lipca 2020 o godz. 20:19

  Właśnie. Ciekawe po co bohaterka tej historii się ujawniła i zaczęła się tłumaczyć w mediach? Najlepsze co mogłaby zrobić dla swojej rodziny to po prostu siedzieć cicho i nikt nie wiedziałby o kogo chodzi. A po wyborach wszystko by ucichło i byłoby po sprawie. Wystarczyłoby tylko przeczekać a nie wdawać się w niepotrzebne nikomu polemiki.

 • 7 lipca 2020 o godz. 08:44

  Debata Dudy – co się działo?

  1. mieszkańcy Końskich stali na zewnątrz
  2. w środku podstawieni działacze partyjni zadający pytania
  3. Duda CZYTAŁ Z PROMPTERA
  4. Duda antyszczepionkowiec – przeciwny obowiązkowym szczepieniom na COVID-19!!!!!

  WIELU Z NASZYCH BLISKICH UMRZE JEŻELI PREZYDENTEM ZOSTANIE ANTYSZCZEPIONKOWIEC

 • 7 lipca 2020 o godz. 09:05

  Z debaty Dudy w Końskich:

  Duda: na grypę nigdy się nie szczepiłem, bo uważam że NIE!

  To poważny argument…

 • 7 lipca 2020 o godz. 10:30

  Wg. wycieku debacie Andrzej vs. Duda miały towarzyszyć występy artystyczne. Ostatecznie zrezygnowano z tego punktu programu.

  Poniżej fragment ze spontanicznej próby, z udziałem spontanicznej publiczności i przypadkowa obecność artysty w studiu.

  https://www.youtube.com/watch?v=EskcNN8YtL4

 • 7 lipca 2020 o godz. 10:46

  Ten argument Dudy „bo uważam że nie” jest naprawdę powalający, szczególnie z uwagi że taki wyjątkowo „merytoryczny” argument pada u ust głowy państwa.

 • 7 lipca 2020 o godz. 18:35

  @seb, gorsze samozaoranie nastąpiło by chyba tylko wtedy, gdyby powiedział, że „bo prezes uważa że nie” :)

  Problemem jest jednak to, że znaczna część społeczeństwa niestety uważa, że skoro Prezydent powiedział, że nie należy się szczepić to znaczy że nie należy. Bo przecież to ekspert. Niestety nauka ze stadniną w Janowie która padła przez podobnych ekspertów w dziedzinie hodowli koni, poszła w las.

 • 7 lipca 2020 o godz. 19:11

  Wyznawcy PiS wierzą w opinie a nie w dowody naukowe. W pis jest b. mało ekspertów ale bardzo dużo kreatorów opinii. Na tym polega propaganda pis.
  Między wiedzą a opinią jest ogromna różnica. Nie musisz mieć wiedzy aby wydać opinię.

 • 20 lipca 2020 o godz. 13:27

  Do @Zac. Znam rodzinę spod Ostrołęki, gdzie po wojnie, kochający, mąż i ojciec postanowił zostać lesniczym. Fajny zawód, kochał las, kochał zwierzęta, pasjonowała go przyroda. Do czasu, jak odwiedzili go w nocy MORDERCY zwani żołnierzami wykletymi. Zabili jego i żonę strzałem w tył głowy, a dziecko zabili wrzucając je w ogień. Gratuluję Ci bohaterów.
  Tak dla jasności. Mam 87 lat. Wiele pamiętam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.