250-kilogramowa bomba na budowie metra. W niedzielę rano wielka ewakuacja!

28
Share

Olbrzymi niewybuch z czasów wojny na budowie metra. W niedzielę 26 lipca tysiące mieszkańców okolic skrzyżowania Rembielińskiej i Kondratowicza/Bazyliańskiej będzie musiało opuścić swoje domy.

 

To nie będzie leniwy niedzielny poranek na Bródnie. W sobotę budowniczowie metra znów znaleźli niewybuch z czasów II wojny światowej na budowie stacji przy ul. Rebielińskiej. Tym razem to jednak prawdopodobnie wielka, ćwierćtonowa bomba lotnicza (wg niepotwierdzonych pogłosek – być może dwie bomby, druga mniejsza).

Jak informują policjanci, którzy w sobotni wieczór obchodzą wszystkie mieszkania w tym rejonie, w niedzielę około godz. 6 rano planowana jest akcja wydobycia 250-kilogramowej bomby przez wojskowych saperów. Jednak na wszelki wypadek – gdyby coś poszło nie tak – zarządzono ewakuację okolicznych mieszkańców.

Z powodu rozmiarów niewybuchu zagrożenie jest bardzo duże – w potencjalnej strefie rażenia, w razie eksplozji, znajdą się m.in. największy blok na Bródnie (tzw. Pekin), luksusowy blok Spółdzielni Bródno (tzw. Różopol-Bródno) oraz kościół pw. św. Włodzimierza.

Policja informuje, że mieszkańcy z zagrożonego rejonu Rembielińska/Kondratowicza/Bazyliańska muszą opuścić swoje mieszkania w niedzielę przed godz. 6 rano. Będzie to dotyczyć kilku tysięcy osób. Policjanci chodzą po zagrożonym rejonie od drzwi do drzwi i bezpośrednio mówią o tym mieszkańcom.

Parafia Św. Włodzimierza w Warszawie poinformowała na Facebooku, że w związku z ewakuacją w niedzielę Mszy Świętych porannych nie będzie.

 

Przeczytaj też: Niewybuchów na budowie metra będzie jeszcze więcej

 

 

zdjęcie na górze ilustracyjne / fot. archiwum/www.wojsko-polskie.pl

 

28
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx