Bródno bez tramwajów. Będą prostować tory na Rembielińskiej

17
Share

Żeby było lepiej, znów musi być gorzej. Od najbliższego weekendu przez ponad miesiąc wielkie utrudnienia w kursowaniu tramwajów na Bródnie.

 

Podobną sytuację mieliśmy rok temu w poprzednie wakacje. Wtedy budowniczowie metra przekładali tory na Rembielińskiej przy skrzyżowaniu z Bazyliańską/Kondratowicza, żeby szerokim łukiem omijały plac budowy metra. Teraz te same tory będą prostowali z powrotem.

To oznacza niemal całkowite odcięcie Bródna od tramwajów na ponad miesiąc – od soboty 25 lipca 2020 do niedzieli 30 sierpnia 2020.  A przez dwa weekendy całkowite zamknięcie jedynej trasy tramwajowej w naszej dzielnicy.

Prace podzielono na trzy etapy – z czego etap 1. i 3. będą wyglądały dla nas tak samo.

ETAP 1. (25.07. – 26.07.2020)

oraz ETAP 3. (29.08. – 30.08.2020)

Już w najbliższy weekend (a także po raz drugi w ostatni weekend sierpnia) w związku z pracami związanymi z montażem rozjazdu nakładkowego w rejonie ulicy Poborzańskiej, CAŁKOWICIE wyłączony zostanie ruch tramwajowy na ciągu ulic: Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińskiej i Annopol.

Kursowanie linii 25 i 41 zostanie zawieszone. Natomiast linie 1, 3 i 4 zostaną skrócone. Jedynka i czwórka dojadą do ronda Żaba, zaś trójka będzie kończyć trasę już na Pradze (na przystanku Ratuszowa-ZOO).

W zamian zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-1 kursująca na trasie: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – RONDO ŻABA.

Przy rondzie Żaba będzie się można przesiąść z autobusu zastępczego w tramwaje 1 i 4.

ETAP 2. (27.07. – 28.08.2020)

Całkowite odcięcie Bródna od tramwajów będziemy mieli tylko na początku i na końcu operacji. Natomiast przez cały miesiąc po dzielnicy będzie kursowała jedna linia: nr 1, która od poniedziałku 27 lipca będzie docierać do rozjazdu nakładkowego na Rembielińskiej w rejonie ulicy Poborzańskiej.

Przez ten czas tramwaje linii 1 będą kursowały po trasie: BANACHA – … – 11 Listopada – rondo Żaba – Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – POBORZAŃSKA.

Oprócz zmian w kursowaniu „jedynki”, przez cały etap 2. będą obowiązywały opisane wcześniej zmiany z etapu 1., a więc zawieszenie kursowania tramwajów 25 i 41, skrócenie linii 4 do Ronda Żaba oraz linii 3 do przystanku Ratuszowa-ZOO. Przez cały ten czas będą też jeździły z Annopolu do Ronda Żaba autobusy Z-1.

Ostatniego dnia sierpnia wszystkie kłopoty związane z przekładaniem torów tramwajowych na Bródnie powinny być zakończone. Co oczywiście nie będzie oznaczało końca utrudnień w związku z budową metra – które potrwają jeszcze długo.

 

Rozkopane skrzyżowanie Rembielińskiej i Kondratowicza. Wygięte w łuk tory tramwajowe będą właśnie teraz prostowane  / fot. Metro Warszawskie/archiwum

 

Czytaj też: Tunele pod Kondratowicza wykopane. W czwartek tarcza „Maria” ruszy w stronę Zacisza

 

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx