Najpiękniejsza domówka świata – namiastka festiwalu Woodstock na Bródnie

13
Share

Mini-festiwal epoki koronawirusa już w czwartek obok DK Świt.

 

Wśród małych i większych imprez odwołanych w tym roku z powodu epidemii koronawirusa jest także największy festiwal muzyczny w Polsce – Pol’and’Rock (dawny Przystanek Woodstock), organizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jednak organizatorzy nie poddali się – zamiast wielkiego zlotu, jak co roku,  w Kostrzynie nad Odrą, 26. edycja festiwalu odbędzie się on-line. I trochę, w mikroskopijnych formach, w realnym świecie.

Główne koncerty Pol’and’Rock 2020 odbędą się w zamkniętym studio i będą transmitowane na żywo przez internet. Towarzyszyć im będą kameralne wydarzenia w całej Polsce – w tym na Bródnie, obok Domu Kultury Świt.

Pol’and’Rock 2020 – domówka na Bródnie

Pod hasłem „Najpiękniejsza domówka świata” w czwartek 30 lipca obok DK Świt (ul. Wysockiego 11) odbędzie festyn i koncerty.

Impreza (wstęp bezpłatny) zacznie się o godz. 10 akcją zbiórki krwi zorganizowanej wspólnie z Motosercem, a od godz. 15 obok DK Świt na gości będą czekać strefa chilloutu, karuzela, strefa foodtrucków, a także Wioska Żywej Archeologii.

Kulminacyjnym punktem imprezy będą koncerty, które zaczną się o godz. 19. Na domówkowej scenie plenerowej przy Wysockiego 11 zagrają zespoły Gorgonzolla oraz Łydka Grubasa. Nie są to największe gwiazdy polskiej estrady – ale niewątpliwie zapowiada się głośna zabawa.

Organizatorzy zapewniają, że impreza odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zaleceniami przeciw COVID-19. Widzowie powinni mieć ze sobą maseczki i zachowywać bezpieczny dystans. A jak będzie – to będzie.

 

Festiwal Pol’and’Rock w ubiegłym roku. Na Bródnie scena i tłum będą nieco mniejsze… / fot. WOŚP/archiwum

 

Zobacz też: Kino letnie na Targówku. Repertuar, miejsca, godziny

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx