Nowa szkoła na Rembrandta – trwają prace wykończeniowe [ZDJĘCIA] | | targowek.info

Nowa szkoła na Rembrandta – trwają prace wykończeniowe [ZDJĘCIA]

Budowa pierwszej od ponad 30 lat nowej publicznej szkoły na Targówku zbliża się do końca. Dzielnica zapewnia, że we wrześniu dzieci zaczną w niej naukę.

 

Bywaliśmy sceptyczni, czy uda się dotrzymać terminu otwarcia szkoły podstawowej nr 398 na ul. Rembrandta (eks „Gilarskiej”) – ale wygląda na to, że jest to możliwe. Dzisiaj budowę odwiedziła wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, a fotorelację z tej wizyty zamieścił Urząd dzielnicy Targówek.

Jeśli przedrzemy się przez oficjalno-propagandowe portrety zadowolonych włodarzy miasta i dzielnicy, na urzędniczych zdjęciach możemy dostrzec, że inwestycja faktycznie jest bliska ukończenia. Choć jeszcze sporo zostało do zrobienia.

Sam budynek jest otynkowany z zewnątrz i pomalowany w środku. Są drzwi, okna, kaloryfery. Brakuje jeszcze lamp i posadzek, oraz oczywiście całego wyposażenia – stołów, krzeseł, tablic itd. Miejscami rozkopane jest także wewnętrzne szkolne patio, ale tereny wokół szkoły – głównie parkingi i drogi dojazdowe, są praktycznie gotowe.

Na dokończenie prac budowlańcom pozostało półtora miesiąca wakacji. Czy zdążą? Czasu jest niewiele, lecz władze Targówka zapewniają, że tak. „Już we wrześniu szkoła przyjmie pierwszych uczniów” – podkreślili dziś urzędnicy i tylko pozostaje mieć nadzieję, że chodzi im o 1, a nie o 30 września 2020 roku.

Poniżej zdjęcia z wizytacji wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej w szkole przy ul. Rembrandta na Targówku:

 

Przypomnijmy,  że budowa szkoły nr 398 na ul. Rembrandta przebiega całkiem sprawnie, ale za to przygotowania do tej inwestycji toczyły się w prawdziwych bólach. Historię tych opóźnień, konfliktów i zmarnowanych pieniędzy opisaliśmy w innych artykułach na targowek.info

Docelowo będzie to budynek szkolno-przedszkolny. W 24 salach lekcyjnych będzie się uczyć ponad 800 dzieci. Będzie część sportowa i gastronomiczna. Powstaną boiska oraz place zabaw dla przedszkola i świetlicy dla różnych grup wiekowych.

Jednak – wbrew początkowym planom – placówka nie zostanie zbudowana od razu w całości. Inwestycję podzielono na etapy. W 2020 roku zakończy się tylko pierwszy etap, czyli sama szkoła. W drugim etapie zostanie dobudowane przedszkole, a dopiero w trzecim etapie powstanie duża sala sportowa.

 

Zobacz też: Jaki jest obwód szkoły nr 398 na Rembrandta

 

wszystkie zdjęcia: Urząd dzielnicy Targówek

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

41 komentarzy na temat “Nowa szkoła na Rembrandta – trwają prace wykończeniowe [ZDJĘCIA]

 • 9 lipca 2020 o godz. 20:12

  Czy wiadomo już ile roczników będzie się uczyło we wrześniu? Czy jedynie pierwsze klasy w 24 salach?

 • 9 lipca 2020 o godz. 20:27

  To się Buncol ucieszy

 • 9 lipca 2020 o godz. 20:40

  Buncol się raczej nie ucieszy, bo już narzekał, że bez sali gimnastycznej, bez kompletnego boiska no i bez drogi pod same drzwi.

 • 9 lipca 2020 o godz. 22:32

  „Brakuje jeszcze lamp i posadzek, oraz oczywiście całego wyposażenia – stołów, krzeseł, tablic itd.”

  Brakuje albo może zabraknąć we wrześniu najważniejszego – dzieci. A COVID wraz z innymi wirusami nie będzie przebaczał. Antyszczepionkowcy też raczej poczucia humoru nie mają. Dzieciaki może to wytrzymają, ale przyniosą do domu, babcia przytuli, spotka się z koleżanką…

 • 10 lipca 2020 o godz. 08:43

  Na ostatnim spotkaniu w sprawie otwarcia bardzo dużo rodziców naciskało na dyrektor nowej szkoły aby zorganizowała jakiś prowizoryczny wybieg dla dzieciaków. Tu naprawdę niewiele potrzeba. Wyrównać teren i posiać na nim trawę. Mam nadzieję że dzieciaki nie będą uwiezione w budynku na kilka lat. Dla porównania we wrześniu otwiera się szkoła w Wilanowie. Oczywiście w komplecie z pełną infrastrukturą. Ale co tam są równi i równiejsi.

  Do trolli powyżej. Akurat droga pod drzwi jest a kompletnego a boiska nikt nie oczekiwał. Raczej polany na której dzieciaki mogłyby pokopać piłkę czy pograć w berka.

 • 10 lipca 2020 o godz. 11:40

  Do Buncol
  Trzeba było kupić mieszkanie w Wilanowie.
  Widać, źe twoja pamięć jest wybiórcza, pamiętasz tylko to co ci pasuje.
  Cofnij się do swoich
  wcześniejszych wypowiedzi.

 • 10 lipca 2020 o godz. 14:08

  @Lala
  Różnica jest taka że ja coś w kwestii dzieciaków chodzących do tej szkoły zamierzam coś zrobić a ty i tobie podobnie potraficie tylko strzępić język na forum i krytykować tych którzy mają inne zdanie.

 • 10 lipca 2020 o godz. 19:20

  Znam szkoły prywatne, które nie mają ani własnej sali gimnastycznej ani boiska.
  A rodzice powinni cieszyć się, źe szkoła zostanie otwarta od września a nie od np. marca przyszłego roku bo koronawirus mocno pokrzyźował róźne plany. Niektórzy ludzie są roszczeniowi i myślę, źe np. w październiku będą mieli pretensje, źe stołówka jeszcze nie działa i dziecko jest bez obiadu albo pracownia komputerowa jeszcze nie gotowa.
  Nie bardzo rozumiem dlaczego jeden Pan tak domaga się tego boiska juź teraz. Do wiosny pewnie powstanie a jesienią kiedy leją deszcze nie jest niezbędne.

 • 10 lipca 2020 o godz. 21:55

  Ja nie mam dzieci w wieku szkolnym więc nie bardzo wiem co miałabym robić dla tej szkoły.
  Jeźeli Pana dziecko będzie uczęszczać do nowej szkoły to moźe się Pan angaźować w róźne prace ale nie musi Pan nas o tym informować bo nas to nie obchodzi.
  Juź wcześniej chwalił się Pan ścieźką rowerową w podwarszawskiej miejscowości, która powstała z Pana inicjatywy. Ja nie mam potrzeby chwalenia się na forum publicznym, źe zrobiłam coś dobrego dla innych.
  I nie przypominam sobie źebyśmy byli na Ty panie Buncol.
  Swoimi wpisami pokazuje Pan brak kultury i ogólnej ogłady. „Ty i tobie podobne” to moźe Pan mówić do swojej małźonki.

 • 10 lipca 2020 o godz. 22:46

  Lala
  Skoro nie masz dzieci w wieku szkolnym to po wuj się w ogóle wypowiadasz pod tematami szkoły które cie nie dotyczą. Naprawdę musisz mieć smutne życie. Zero merytoryki na temat artykułów a jedyne personalne wycieczki. Wracam do pisania pod anonimem bo przecież zaraz znowu się zlecą zakompleksione trolle typu lala które nic wartościowego nie potrafią napisać Bez odbioru.

 • 10 lipca 2020 o godz. 23:14

  Do Anonim Buncol

  Brak kultury i wychowania oraz brak argumentów zastępujesz chamstwem i agresją. A wystarczyło przeprosić. Ale cham i prostak nie umie przepraszać.
  Umie tylko obraźać.

 • 11 lipca 2020 o godz. 00:24

  Buncol / Anonim to jefen z tych, którym zawsze coś przeszkadza. Deweloper osiedla buncola dostał w aporcie urządzony przez miasto skwerek z fontanną – buncol, że mogliby odnowić, bo już się zniszczył. Miasto buduje pod nosem buncola pierwszą od trzedziestu lat nowoczesną szkołę – buncol, że nie bedzie od razu boiska. Deweloper buduje skrzyżowane ze światłami, żeby buncolowi łatwiej wyjeżdżało się z osiedla (bo taki był warunek uzyskania pozwolenia na budowę) – buncol, że to miasto powinno budować roszczeniowy typ patrzący na czubek wlasnego nosa. Ciekawe czy podatki płaci w Warszawie.

 • 11 lipca 2020 o godz. 20:03

  Liczyłam że czegoś się dowiem więcej o szkole do której moje dziecko będzie szło od września. Niestety poziom forum tradycyjnie żenujący. Mam do was wszystkich jedna prośbę. Jak nie macie do napisania czegoś na temat artykułu to sobie darujcie. Jedni pouczają drugich a tak naprawdę cale to forum to jeden wielki ściek. Kazdy ty się sili na jakiegoś kulturalnego warszawiaka a poziom dyskusji jak pod budką z piwem w Koziej wolce. PS podobno rodzice szykują petycję w sprawie uporzadkowania części terenu pod szkołą. Czy ktoś wie gdzie można się podłączyć i podpisać petycję?

 • 12 lipca 2020 o godz. 03:31

  Budowanie etapami pozwala na wykonanie części inwestycji ale nie ulega wątpliwości iż to żadna oszczędność ani czasu ani tym bardziej pieniędzy . Koszty tej budowy prowadzonej etapami dzięki takiemu rozwiązaniu wzrosną o 1-2 mln złotych nie mówiąc o uciążliwości dla dzieci przebywających w jej pobliżu . I tak za pewne nie będzie miała dalszego etapu bo jak zwykle zabraknie pieniędzy mimo iż na głupoty są lub się znajdą hehehe Ale tak czy inaczej należy się cieszyć że cokolwiek powstało .

 • 12 lipca 2020 o godz. 11:26

  Jest jeszcze wiele do zrobienia.Zamiast pisać petycje i narzekać można by tak wziąć w garść grabie, łopaty, nasiona trawy i w ramach pracy społecznej dla dobra dzieciaków urządzić wybieg.
  Panie Buncol dla odmiany może się pan wraz z innymi zainteresowanymi wykazać osobistymi talentami i dokonać czegoś pożytecznego na rzecz lokalnej społeczności.

 • 12 lipca 2020 o godz. 16:46

  Brawo @Lala
  Z takimi jak Buncol trzeba ostro i zdecydowanie.
  Facet lubi się chwalić na forum a jak tylko ktoś zwróci mu uwagę wpada w agresję.
  A jego ulubione słowo to „merytorycznie”. Ciekawe, czy wie co to słowo znaczy.
  A w sprawie szkoły to jeźeli rodzicom coś nie pasuje, to niech się zorganizują i społecznie zrobią coś dla szkoły własnych dzieci a nie tylko narzekają i źądają.

 • 12 lipca 2020 o godz. 16:57

  Zgredek ma rację.
  Zamiast pisać petycje, rodzice powinni pomóc szkole swoich dzieci ale po co.
  Najłatwiej źądać bo im się naleźy.

 • 12 lipca 2020 o godz. 17:40

  Panie buncol obiecywał pan zrobić coś dla dzieciaków z nowej szkoły więc zwołój
  pan rodziców i do roboty.
  Będziesz pan miał się czym chwalić w następnym wpisie

 • 12 lipca 2020 o godz. 19:42

  Sam pamiętam jak z innymi rodzicami robiłem gabloty do jednej z pracowni w szkole córki a teraz rodzice tylko źądają.
  Do szkoły ma chodzić 800 dzieci.
  Jaki problem, źeby choć połowa z tych rodziców wyrównała ziemię i posiała trawę jak im tak strasznie zaleźy na tym placu. Ale oni wolą pisać petycje. Od listopada zwykle pogoda nie pozwala na wychodzenie na boisko ale oni robią problem raptem z 2 miesięcy.

 • 12 lipca 2020 o godz. 22:25

  @Buncol
  Najwyraźniej byliśmy na tym samym spotkaniu w szkole Im. Lisa Kuli. Bo faktycznie ciśnienie na boiska są konkretne . Szkoda ze dyrektor umywa ręce odsyłając do władz dzielnicy.
  PS zmień stary nick bo takiej histerii jeszcze w życiu nie widziałem. Nie wiem co tym ludziom osobiście zrobiłeś ale wygląda tak jakbyś tu komuś zabił matkę. Efekt taki ze 90% wypowiadających się kompletnie nie ma znajomości tematu ale szuka tylko pretekstu by ci dowalić. Typowa Polska zagrodowa.

  @Anita
  Nie wiem czy jest jakaś ogólna zbiorcza petycja ale jest kilka grup zaangażowanych wiec myślę że we wrześniu uda sie to skoordynować i zrobić jedną petycję.

  @Matka Polka
  Gdyby boiska miały powstać do wiosny nikt by nie robił zamieszania. Ostatnie wersja jest taka że boiska mają powstać za ok 3-4 lata. Buduje się inwestycję za ciężkie setki milonów a boiska stanowią ułamek kwoty a które sa bardzo potrzebne nie tylko uczniom ale równiez dzieciakom mieszkajacycm w okolicy. I te boiska buduje się jako ostatnie z terminem nawet nieokreslonym ale wiemy ze najpierw przedszkole potem hala a potem moze boiska. Oddaje Pani dziecko do szkoły i się dowiaduje że Pani 10 letnie dziecko zagra sobie w piłkę jak pójdzie do liceum? Rozumie Pani teraz złość rodziców?

  @Rodzic i paru innych mądrych pożytecznych idiotów.
  Ty porównujesz budowanie gablot w ramach czynu do budowy boiska które formalnie jest terenem budowy?
  Myslisz że to kwestia wygrabienia i posiania trawy? Przeciez to kwestia odpowiednich przepisów i odpowiedzialności. Kto weźmie odpowiedzialnosc za wypuszczenie dzieciaków na plac budowy? Ty i ręszta mądrali z tego forum? Petycja jest po to by rozwiązac problem prawnie a nie by ktoś posiał trawę.

  Nie dziwię się Buncolowi że ma was za debili. Po lekturze tego forum mam takie same zdanie. Zero wiedzy pełna ignorancja ale dojechać i owszem. Jeszcze poklask sie zbierze od reszty równie zaangażowanytchi obeznanych inteligentów.

  PS a teraz sobie na mnie polujcie tylko nie liczcie że bedę wam odpowiadał bo nie jesteście tego warci.

 • 13 lipca 2020 o godz. 00:03

  Przecieź to sam Buncol napisał 10 lipca cytuję „Tu naprawdę niewiele trzeba, wyrównać teren i posiać trawę” więc o co chodzi? Podobno był na zebraniu. Więc który z was robi z nas „mądrych poźytecznych idiotów”

 • 13 lipca 2020 o godz. 00:06

  Też uważam, że kolejność jest niewłaściwa. Boiska powinny być budowane od razu. Zwłaszcza, że w szkole będzie sala gimnastyczna zaadaptowana z auli, a klasy młodsze mają ćwiczyć na korytarzach. Wewnetrzne placyki też nie rozwiążą problemu, ponieważ w ciepłe dni prawdopodobnie nie da się tam przebywać. Są osłonięte z każdej strony, przypuszczalnie będzie tam bardzo gorąco.

 • 13 lipca 2020 o godz. 00:16

  Jak ktoś słusznie zauważył nie wiadomo czy będzie kontynuacja inwestycji. W tym momencie nie pojawiła się jeszcze żadna informacja o przetargu na kolejny etap. Kiedyś były już burmistrz wypowiadał się, że ma nadzieję na to iż kolejne etapy powstaną, jak to ujął siłą rozpędu. Coś czuję, że jednak inwestycja mocno wyhamowała i niestety pieniędzy na resztę nie ma u nie będzie. Na początku lioca unieważniony został też przetarg na sprzęt komputerowy. Niestety obawiam się, że wyposażenie też będzie z opóźnieniem.

 • 13 lipca 2020 o godz. 00:29

  To chyba specyfika władz Targówka. Wszędzie dookoła powstają szkoły z pełną infrastrukturą tylko u nas wiecznie niedoróbki. Mam nadzieję, że za 10 lat nie będzie artykułu o tym jaki miał być piękny kompleks szkolno-przedszkolny z ogolnodostępną halą sportową, a jest tylko szkoła, do której nikt nie chce posłać swoich dzieci.

 • 13 lipca 2020 o godz. 07:06

  Oddaje się budynek ledwie w połowie funkcjonalny a potem zdziwienie władz że w szkole zrekrutowano połowę planowanych klas. Nie ma żadnych konkretnych terminów dla kolejnych etapów inwestycji. Zostawienie zatem tak ważnej części inwestycji na sam koniec nie wiedząc kiedy ten koniec będzie to idiotyzm czystej wody. W okolicy same pola i blokowiska. Jedyne boisko oddalone o kilometr przy Trockiej praktycznie nie nadaję się do grania. Gdzie te dzieciaki mają się wybiegać. Mam nadzieję że władze pójdą po rozum do głowy i zmienia harmonogram. Rozumiem że ciężko o fundusze na budynek przedszkola czy hali ale na jakieś nie duże boiska to już nie są kwoty z kosmosu.

 • 13 lipca 2020 o godz. 08:13

  @Rodzic
  „Przecieź to sam Buncol napisał 10 lipca cytuję „Tu naprawdę niewiele trzeba, wyrównać teren i posiać trawę” więc o co chodzi? ”
  Bo z punktu samej realizacji takiej prowizorycznej inwestycji dokładnie tak jest. Wyrównać teren nasypać trochę humusu i posiać trawę. Problem jest taki ze ktoś musi na to wyrazić zgodę i wygospodarować miejsce. A tu już są problemy formalne bo nikt z jaśnie panujących władz czegoś takiego w planach nie uwzględnił.
  Wierz mi ze rodzicie nie są roszczeniowi. Zdają sobie sprawę z sytuacji budżetowej i priorytetów.
  Ale do jasnej cholery coś jest nie tak jeśli wydaje się 100 mln na budynek szkoły a zapomina zarezerować 100 tys zł na zbudowanie tymczasowego boiska.

 • 13 lipca 2020 o godz. 08:47

  W dobie permanentnego siedzenia przez dzieciaki z nosem w telefonie, w dobie kiedy adziaki nie służą nie do biegania a do pokazywania ich bieli na i instagramie, w dobie kiedy rodzice mają najczęściej w du..e co robią ich dzieci… na pewno brak boiska będzie największą wadą tej szkoły.

 • 13 lipca 2020 o godz. 12:08

  A Buncol dalej narzeka tylko teraz jako Anonim.
  Antek Emigrant napisałeś, źe nie jesteśmy warci odpowiedzi, więc po co odpowiadasz.
  My rozumiemy, źe brak sali gimnastycznej jest dla was rodziców problemem ale przestańcie jęczeć tylko zacznijcie działać. Macie parę moźliwości. Jedną z nich jest np. telewizja.

 • 13 lipca 2020 o godz. 13:15

  Chłop z miasta dobrze gada.
  Macie prasę, telewizję a najlepiej
  posła, który mieszka
  po tej stronie Wisły.
  Jest taki i jest senator. Zwróćcie się do nich niech działają dla dobra wyborców. My, którzy nie mamy dzieci w tej szkole mamy za was odpalić czarną robotę?

 • 13 lipca 2020 o godz. 13:28

  Wy którzy nie macie dzieci jedynie co robicie to hejt i szydera.
  Połowa wpisów tu jest od osób które nic sensownego nie mają w temacie do powiedzenia .
  Może uda sie temat rozwiązać polubownie bez telewizji i gazet. Teraz są wakacje i tak trzeba czekać do września aż wszyscy powracają.

 • 13 lipca 2020 o godz. 17:23

  Buncol daj juź spokój i teź jedź na wakacje.
  Miłego wypoczynku.

 • 13 lipca 2020 o godz. 17:35

  Teraz będą same Anonimy pisać

 • 14 lipca 2020 o godz. 13:44

  A co w tym złego. Po co podawać jakikolwiek nick?
  Liczy się treść a nie osoba. Tym bardziej na tym forum gdzie ludzie naprawdę mają jakiś problem ze sobą

 • 14 lipca 2020 o godz. 18:19

  Ktoś kto jest tchórzem i boi się odpowiedzialności za własne słowa podpisze się jako Anonim

 • 14 lipca 2020 o godz. 18:54

  Nieanonimowy jest ktoś, kto podaje publicznie swoje dane, umożliwiające identyfikację.

  W tym kontekście, wszystkie Lo2367, Chłopy z miasta, Antki emigranci, Zac’e czy rzeczone Anonimy to postacie anonimowe.

  PS – Anonim pojawia się z automatu, jeśli nie poda się swojego imienia lub nicka.

 • 14 lipca 2020 o godz. 20:44

  W dobie RODO nie podaje się swoich danych. Dlatego stosuje się podpisy typu Zac, Chłop z miasta, Antek Emigrant, Lo2367 itp.
  Najbardziej hejtujący podpisują się Anonim.

 • 14 lipca 2020 o godz. 21:54

  @Daisy – Rodo dotyczy tych którzy przetwarzają (zbierają, archiwizują i udostępniają) czyjeś dane a nie ciebie jako właściciela swoich danych. Nadal możesz (a kukturalny czlowiek nawet powinien) przedstawiać się czy podpisywać po swoimi opiniami.

  Jeszcze raz. Tu nikt nie podpisuje się Anonim. Tak system automatycznie podpisuje tych, którzy nie podali swojego imienia czy pseudonimu.

  PS – swego czasu z mega hejtu na tym portaliku słynął wcale nie anonim a niejaki Jan piszący wielkimi literami.

 • 15 lipca 2020 o godz. 09:04

  @Lo237
  Ludzie zwyczajnie widzą co się dzieje na forum. Jeśli ktoś długo pisze pod jednym nickiem to wcześniej czy później będzie miał na forum kłopoty. Głównym problemem jest brak jakiejkolwiek moderacji. W efekcie połowa postów to hejt i osobiste pociski. Ten temat idealnie to pokazuje. Na prawie 40 postów ze 30 nie ma nic wspólnego z tematem. Nieraz człowiek chciałby coś napisać albo poczytać ale się nie da bo zaraz teksty o słoikach i starych warszawiakach, chamach, plebsie, tchórzach, leniach itd.
  Dzielnica Targówek nie należy do kulturalno-ekonomicznej elity tego miasta i to forum dokładnie to odzwierciedla.

 • 15 lipca 2020 o godz. 11:35

  Jeźeli pisze mądrze, z kulturą, bez agresji i obraźania innych to źadnych kłopotów mieć nie będzie.
  Miłego dnia źyczę.

 • 15 lipca 2020 o godz. 12:06

  Jeździ niektórzy na post kobiety odpowiadają „po wuj (w domyśle po .. uj) się

 • 15 lipca 2020 o godz. 12:12

  Jeźeli niektórzy na post kobiety odpowiadają „po wuj (w domyśle
  po. uj) się wypowiadasz, to niech się nie dziwią, źe mają kłopoty i są hejtowani

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.