Nowa szkoła na Rembrandta – trwają prace wykończeniowe [ZDJĘCIA]

41
Share

Budowa pierwszej od ponad 30 lat nowej publicznej szkoły na Targówku zbliża się do końca. Dzielnica zapewnia, że we wrześniu dzieci zaczną w niej naukę.

 

Bywaliśmy sceptyczni, czy uda się dotrzymać terminu otwarcia szkoły podstawowej nr 398 na ul. Rembrandta (eks „Gilarskiej”) – ale wygląda na to, że jest to możliwe. Dzisiaj budowę odwiedziła wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, a fotorelację z tej wizyty zamieścił Urząd dzielnicy Targówek.

Jeśli przedrzemy się przez oficjalno-propagandowe portrety zadowolonych włodarzy miasta i dzielnicy, na urzędniczych zdjęciach możemy dostrzec, że inwestycja faktycznie jest bliska ukończenia. Choć jeszcze sporo zostało do zrobienia.

Sam budynek jest otynkowany z zewnątrz i pomalowany w środku. Są drzwi, okna, kaloryfery. Brakuje jeszcze lamp i posadzek, oraz oczywiście całego wyposażenia – stołów, krzeseł, tablic itd. Miejscami rozkopane jest także wewnętrzne szkolne patio, ale tereny wokół szkoły – głównie parkingi i drogi dojazdowe, są praktycznie gotowe.

Na dokończenie prac budowlańcom pozostało półtora miesiąca wakacji. Czy zdążą? Czasu jest niewiele, lecz władze Targówka zapewniają, że tak. „Już we wrześniu szkoła przyjmie pierwszych uczniów” – podkreślili dziś urzędnicy i tylko pozostaje mieć nadzieję, że chodzi im o 1, a nie o 30 września 2020 roku.

Poniżej zdjęcia z wizytacji wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej w szkole przy ul. Rembrandta na Targówku:

 

Przypomnijmy,  że budowa szkoły nr 398 na ul. Rembrandta przebiega całkiem sprawnie, ale za to przygotowania do tej inwestycji toczyły się w prawdziwych bólach. Historię tych opóźnień, konfliktów i zmarnowanych pieniędzy opisaliśmy w innych artykułach na targowek.info

Docelowo będzie to budynek szkolno-przedszkolny. W 24 salach lekcyjnych będzie się uczyć ponad 800 dzieci. Będzie część sportowa i gastronomiczna. Powstaną boiska oraz place zabaw dla przedszkola i świetlicy dla różnych grup wiekowych.

Jednak – wbrew początkowym planom – placówka nie zostanie zbudowana od razu w całości. Inwestycję podzielono na etapy. W 2020 roku zakończy się tylko pierwszy etap, czyli sama szkoła. W drugim etapie zostanie dobudowane przedszkole, a dopiero w trzecim etapie powstanie duża sala sportowa.

 

Zobacz też: Jaki jest obwód szkoły nr 398 na Rembrandta

 

wszystkie zdjęcia: Urząd dzielnicy Targówek

 

41
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx