Jest! Rusza pierwsza od ponad 30 lat nowa szkoła na Targówku: SP 398 na Rembrandta

13
Share

W środku epidemii, otoczona placem budowy, wykańczana do ostatniej chwili – ale jest. Dziś uczniowie pierwszy raz idą do nowej podstawówki na Targówku.

 

O perypetiach związanych z budową szkoły podstawowej nr 398 przy ul. Rembrandta 8 (eks-Gilarskiej) pisaliśmy na targowek.info wielokrotnie – historię jej wieloletniego planowania, budowy, opóźnień, zmienianych koncepcji, konfiktów z deweloperem, problemów z dojazdem itp. możecie odświeżyć sobie tutaj.

Ale dziś pierwszy etap tej wyczekiwanej inwestycji się kończy: 1 września 2020 r. o godzinie 14 pierwsi uczniowie wejdą na teren swojej szkoły – choć jeszcze nie do jej środka.

Oficjalny powód rozpoczęcia roku szkolnego na dworze: epidemia i dezynfekcja pomieszczeń. Mniej oficjalny: w środku cały czas trwają prace wykończeniowe. Pierwsze lekcje w nowej SP 398 odbędą się dopiero w piątek 4 września.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 będzie miała natomiast miejsce 1 września przed budynkiem szkoły, pod zadaszeniami z namiotów. Podzieleni na grupy wg roczników uczniowe mają przyjść w strojach galowych i zachowywać zasady bezpieczeństwa związane z epidemią koronawirusa (przede wszystkim dystans społeczny).

W roku szkolnym 20/21 w SP 398 zebrały się dzieci do czterech klas pierwszych, trzech klas szóstych, dwóch klas 2-4 i 7 oraz jednej klasy piątej. Ósmej klasy w tym roku na ul. Rembrandta jeszcze nie będzie.

Szkoła 398 na ulicy Rembrandta na Targówku

Szkoła na ulicy Rembrandta jest pierwszą publiczną podstawówką zbudowaną na terenie Targówka od ponad 30 lat. Ostatnią tego typu placówkę zbudowano w naszej dzielnicy jeszcze w PRL, w latach 80. XX wieku.

W jednopiętrowym budynku znajdą się m.in. 24 sale lekcyjne, pracownie, aula, stołówka oraz szatnia. W obiekcie łącznie przewidziano 24 oddziały szkolne oraz 9 oddziałów przedszkolnych. Znajdą się tam również boiska sportowe i place zabaw.

W docelowym kształcie szkoła i przedszkole będą jedną z największych placówek oświatowych w całej Warszawie. W przyszłości będzie się w niej uczyło około 800 dzieci.

Kompleks będzie miał osobne wejścia do szkoły i przedszkola, a także halę widowiskowo-sportową. To jednak w dalszej przyszłości, bo inwestycję podzielono na częścina razie na Rembrandta nie ma nie tylko hali sportowej, ale nawet zwykłego boiska.

One, podobnie jak ulokowane w kompleksie przedszkole, powstaną w kolejnych etapach inwestycji. Kiedy – nie wiadomo.

Szkoła podstawowa nr 398 w Warszawie w budowie / fot. UD Targówek

Szkoła podstawowa nr 398 w Warszawie, ul. Rembrandta na Targówku / fot. Facebook/SP 398

Zobacz też: Nowa szkoła na Rembrandta – trwają prace wykończeniowe [ZDJĘCIA] 

Zobacz też: Jaki jest obwód szkoły nr 398 na Rembrandta

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx