Koronawirus w szkole na Bródnie | Warszawa | targowek.info

Koronawirus w szkole na Bródnie

Stało się. U jednego z uczniów w szkole podstawowej na Bródnie stwierdzono zakażenie wirusem COVID-19. Kilkadziesiąt osób trafiło na kwarantannę.

 

Pozytywny wynik testu na koronawirusa stwierdzono w poniedziałek po południu u jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 42 przy ulicy Balkonowej w Warszawie.

Chodzi o ucznia szóstej klasy, który nie chodził do szkoły już od tygodnia, ale zdiagnozowany został dopiero teraz.

„Po uzyskaniu opinii Sanepidu oraz organu prowadzącego, uczniowie klasy 6 oraz nauczyciele uczący w tej klasie pozostawać będą na kwarantannie domowej do 20.09.2020 r.” – poinformowała rodziców dyrekcja szkoły nr 42 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Koronawirus. Warszawa. Szkoła podstawowa nr 42 na Bródnie

Jak dowiedział się targowek.info, oprócz klasy na kwarantannie, pozostałe klasy w szkole będą pracować dalej w trybie stacjonarnym.

W związku z tym w szkole dochodzi do paradoksalnych sytuacji. Są przypadki, że np. jedno dziecko z rodzeństwa pozostaje w domu na kwarantannie, a drugie ma normalne lekcje w szkole.

Wg naszych informacji, kwarantanna obejmuje blisko 20 nauczycieli – co oznacza, że przez najbliższy tydzień w szkole nastąpią duże zmiany w planie lekcji, związane z ich nieobecnością. Możliwe będą również okienka. Dzisiaj (we wtorek) w części klas odwołano poranne lekcje, gdyż szkoła jest poddawana dezynfekcji.

Dyrekcja SP 42 na ul. Balkonowej poinformowała rodziców, że planowane w tym tygodniu zebrania w klasach 4-7 zostały odwołane i odbędą się w innym terminie. Wciąż jednak planowo mają się odbyć zebrania klas ósmych.

Koronawirus. Warszawa. COVID w szkołach w stolicy

Wykryty koronawirus w bródnowskiej szkole podstawowej na ul. Balkonowej to pierwszy taki przypadek w dzielnicy Targówek, ale nie pierwszy w Warszawie.

Chociaż od rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 minęły zaledwie dwa tygodnie, COVID-19 stwierdzono u uczniów i/lub pracowników już co najmniej szesciu innych szkół w stolicy – m.in. na Pradze, Śródmieściu, Mokotowie i Bemowie.

 

Szkoła Podstawowa nr 42 przy ul. Balkonowej na Bródnie (Targówek) w Warszawie / fot. SP42

 

Przeczytaj też:
Szpital Bródnowski pokonał koronawirusa
Koniec kwarantanny w ośrodku dla cudzoziemców. Wszyscy zdrowi
Szkoły otwarte, a dzieci brak

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

24 komentarzy na temat “Koronawirus w szkole na Bródnie

 • 15 września 2020 o godz. 07:40

  No to teraz niech wypowie się jakiś uczestnik demonstracji pt „Zakończyć Pandemię”. Niech udowodni że to wszystko nieprawda.

 • 15 września 2020 o godz. 07:44

  tam jest teraz niezly chaos w tej szkole, znajomy ma dziecko, opowiadal

 • 15 września 2020 o godz. 08:48

  W tej szkole to zawsze jest chaos.
  Brawo dla Dyrektor!

 • 15 września 2020 o godz. 10:04

  Do tego anonima.
  To na pewno efekt demonstracji :):):) …… a zakażenie to nie chory.
  Jesteś też zakażony wirusami, które są z nami zawsze !!!!

 • 15 września 2020 o godz. 10:15

  Nie pomógł regulamin covid na 19 stron :)))) i absurdalne zasady bezpieczeństwa…

 • 15 września 2020 o godz. 12:21

  Gdyby nie regulamin na 19 stron, to może byłoby więcej zakażonych.

 • 15 września 2020 o godz. 13:35

  W szkole u mojej córki siostra chorej na covid chodzi do szkoły i wszyscy drżą . Co za absurd

 • 15 września 2020 o godz. 14:32

  Niestety kudzie łatwo się nakręcaja i wpadaja w panikę. Media i politycy w tym im niestety pomagają. Jaka jest wartośc informacji o kolejnej izolowanej klasie czy kolejnej zamkniętej szkole. Wirus z nami jest, będzie za rok a może i w kolejnych latach. Trzeba nauczyć się z nim żyć i przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństea i higieny oraz trzeba być odpowiedzialbym wobec innych.

  Podobnie bezensowną informacją jest informacja o dziennej liczbie zakażeń, bez ingormacji o liczbie wykonanych testów oraz o stanie zakażonych.

  Jeden na tysiąc wymagający hospitalizacji i do tego stu z objawami grypopodobnymi przy pozostałych 899 z wynikiem pozytywnym ale bez objawów brzmi mniej groźnie niż 1000 nowych zakażeń w danym dniu.

  To samo z porownywaniem sytuacji między państwami, znów bez podawania liczby testów. W Polsce wg. Danych MZ zrobiliśmy dotychczas niespelna 3 miliony testów, podczas gdy we Francji testów tych robi się około 1 miliona tygodniowo. Są one darmowe i każdy ubezpieczony może je zrobic dowolną liczbę razy. Przy tej polityce we Francji wychodzi 8000-10000 nowych przypadkow dziennie a w Polsce 300-900 dziennie przy minimalnej liczbie testów.

 • 15 września 2020 o godz. 15:14

  chodziłem do 42 :) Konstanty Ildefons Gałczyński . Pozdrawiam

 • 15 września 2020 o godz. 19:50

  Zmiany w planie lekcji, na okoliczność nieobecności 1/3 nauczycieli skierowanych na kwarantannę, ciężko nazwać chaosem. To, że wiadomości o zmianie planu były przekazywane wieczorem zawdzięczać należy przepisom przekazującym prawo do decyzji Sanepidowi… A ten wcale się nie spieszy do wydawania jakichkolwiek decyzji..Dyrektor ma związane ręce..Sam nie może nic.

 • 15 września 2020 o godz. 19:54

  @Odpowiedzialność a nie panika
  Jest dokładnie tak jak piszesz. W Polsce średnia liczba osób zakażonych to około 3% przetestowanych (rozrzut od 1,5 do 4,5%). Niewykluczone, że w innych krajach jest tak samo. W zależności od potrzeb politycznych wykonuje się więcej lub mniej testów. Jak potrzeba postraszyć i przykręcić śrubę, pokazać troskę, to można wykonać 60,- tys. testów dziennie, jak trzeba odpuścić, to wykonuje się 18,- tys, Z liczbą wykonywanych testów bezpośrednio wiąże się liczba osób „zakażonych”.

 • 15 września 2020 o godz. 20:28

  Rząd powinien w trybie natychmiastowym wysłać do tej szkoły 20 leśników, żeby zorganizowali zastępstwo za nieobecnych nauczycieli.

 • 15 września 2020 o godz. 22:05

  „W Polsce średnia liczba osób zakażonych to około 3% przetestowanych (rozrzut od 1,5 do 4,5%).”

  Z kolei pewien prof. n. med. napisał, że mamy w polskiej populacji 1% dodatnich. I został za to ostro skrytykowany przez środowisko.

  Pewien dziennikarz napisał, że mamy około 1.000.000 osób z przeciwciałami. A to oznacza, że tyle osób „skosztowało” czyjegoś oddechu. 1% społeczeństwa czy 1.000.000 osób – co za różnica? :-/

  Co tak naprawdę wiemy o tym wirusie?

 • 16 września 2020 o godz. 01:03

  Do z Zacisza – No właśnie niewiele a do tego karmieni jesteśmy danymi które tak naprawdę nic nie mówią, bo politycy bawią się liczbami wykonywanych testów i brakiem rzetelnej informacji na temat stanu zakażonych.

  Wirus jest. Jedni przechodzą go bardzo ciężko, w skrajnych przypadkach umierając lub potrzebując przeszczepu płuc by przeżyć. Inni przechodzą go jak grypę lub silniejsze przeziębienie a jeszcze inni bezobjawowo. I naprawdę w XXI wieku nikt nie jest w stanie zebrać i podać tych danych.

  Tak samo zresztą nie jesteśmy w stanie podać danych o tym ile zakażeń wykryto na jaką liczbę testów.

  Bez tej wiedzy ktoś piszący, czy to dziennikarz ( tylko nie wiem czy to osoba kompetentna), lekarz, naukowiec czy analityk mogą tylko wróżyć z fusów, bo taka jest wartość rozważań, w oparciu o „żadne” dane..

 • 16 września 2020 o godz. 05:30

  kolejny sukces PiSu

 • 16 września 2020 o godz. 09:06

  Równie dobrze możemy testować na grypę i epatować liczbami i słupkami. Do tej pory w Polsce od marca umarło około 300 osób z tym wirusem ( ALE TO NIE ZNACZY ZE PRZEZ TEGO WIRUSA!) które nie miały innych chorób współistniejących! Przypominam że w sumie od marca umarło w Polsce łącznie 200.000 osób! a na drogach zginęło 1.500 osób! To może zamknijmy wszystkie drogi w kraju??? Ludzie myślcie , COVID to narzędzie polityczne aby uzasadnić pewne zmiany na świecie które w normalnych czasach by nie przeszły. Po co jest ta cała szopka dowiemy się z czasem obserwujcie uważnie.

 • 16 września 2020 o godz. 14:35

  Na piątej lekcji powinname mieć religię a wstawili mi postawy gastronomi ja bym chciała chodzić na religię

 • 16 września 2020 o godz. 17:56

  Dwie osoby, które pracują jednocześnie w szkole obok dzisiaj przyszły normalnie do pracy tak że…. nie są bynajmniej na kwarantannie.

 • 18 września 2020 o godz. 18:47

  Czy Ktoś wie jak wygląda sytuacja w SP 52? Podobno przeziębione dzieci chodzą do szkoły…

 • 18 września 2020 o godz. 22:37

  Podobno ktoś kichnął w szkole :)

 • 21 września 2020 o godz. 15:41

  :O :O :O o mój Boże! coś Ty??? no to koniec świata

 • 7 października 2020 o godz. 10:31

  W szkole SP 52 jeden rodzic jest chory na covid 19. Sanepid nie zamyka szkoły. Placówka jest stara i ciasna, wirus szybko się rozprzestrzeni. Nauczyciele muszą na siebie uważać!

 • 7 października 2020 o godz. 10:49

  Chore dziecko od tygodnia nie chodziło do szkoły, prawdopodobnie koronawirusem zaraziło rodzica…,
  a co z innymi dziećmi i ich rodzinami…, nie mówiąc już o nauczycielach…Sanepid uważa się za BOGA,
  przecież to nonsens. Dzisiaj w Warszawie jest 318 osób chorych na Covid 19.

 • 20 października 2020 o godz. 21:29

  Zapewne wycofano się z prowadzenia targowek.info. Inaczej ktokolwiek z redakcji napisałby coś przynajmniej na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.