Rafał Trzaskowski: Metro na Bródnie dopiero w 2023 roku

73
Share

Ciąg dalszy dramatycznych opóźnień na największej inwestycji w naszej dzielnicy. Prezydent Warszawy zapowiedział jeszcze większe wydłużenie budowy II linii metra na Bródnie i Zaciszu.

 

Pamiętacie te wspaniałe chwile, gdy władze Warszawy zapowiadały, że budowa II linii metra na Bródnie zakończy się już w 2021 roku? Jeśli nie, to dobrze. To już bardzo nieaktualne.

Wczoraj prezydent stolicy zapowiedział, a dziś radni Warszawy przegłosują, kolejne wielkie opóźnienie na największej inwestycji w dzielnicy, przez którą 100 tysięcy mieszkańców warszawskiego Bródna i Zacisza codziennie musi się męczyć z rozkopanymi ulicami i zablokowanym dla ruchu drogami.

Pierwsze opóźnienie zapowiedziano w lecie, po wybuchu pandemii koronawirusa. Wtedy budowa na Bródnie została wydłużona z 2021 do 2022 roku. W środę prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział kolejne przesunięcie zakończenia inwestycji – teraz już do 2023 roku.

– Rząd prowadzi politykę ograniczania dochodów samorządów i jest to polityka zaplanowana. Chcemy Państwu pokazać, jakie są konsekwencje takich decyzji. Zwłaszcza w kryzysie, z którym walczymy – powiedział na konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.

W związku z kłopotami finansowymi (o które oskarżane są przez władze stolicy po równi rząd i koronawirus) miasto odsunęło w czasie mnóstwo inwestycji – m.in. tramwaju na Gocław, rewitalizację linii tramwajowej Wilanów-Dw. Zachodni, budowę siedziby Sinfonii Varsovii, kładki nad Wisłą czy obwodnicy Śródmieścia (i tak już odłożonej na „świętego nigdy”).

Tak, dobrze widzicie, większość z tym przesuniętych projektów dotyczy prawej strony Warszawy.

Metro na Bródno. Kiedy otwarcie?

Nas najbardziej dotyka oczywiście budowa metra. Miasto formalnie zapewnia, że data zakończenia tej inwestycji się nie zmienia – w 2023 r. od dawna zapowiadano dociągnięcie II linii do chaszczy na granicy Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego. Teraz jednak ten rok obejmuje także Bródno, co wczoraj potwierdził prezydent miasta.

– [Będzie też] roczne opóźnienie na Bródnie, gdzie budowa metra zakończy się w 2023 r. – powiedział Rafał Trzaskowski, cytowany przez portal transport-publiczny.pl i inne media.

A więc, lekko licząc, od dziś czeka nas jeszcze minimum 2,5 roku rozkopanych ulic, objazdów i korków w naszej dzielnicy. Dokładnie tyle samo, ile według władz Warszawy miało to być na samym początku tej inwestycji, wiosną 2019 roku.

 

https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/424735158505090/
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski / fot. UM Warszawa
73
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx