Będzie wielkie osiedle. Wojskowa „Kwatera” postawi na Gilarskiej 10 bloków i biurowiec

45
Share

Przygotowania przeciągnęły się o kilka lat, ale w końcu inwestycja rusza. Trwa pierwszy przetarg na budowę wielkiego osiedla przy ul. Gilarskiej na granicy Zacisza i Targówka.

 

Po raz pierwszy o planowanym osiedlu wojskowym na granicy Targówka i Zacisza, przy ul. Gilarskiej, pisaliśmy już w 2012 roku. W 2016 roku pokazaliśmy wizualizacje projektu. Ale dopiero teraz na pustej działce pomiędzy kanałkiem Bródnowskim, stadniną koni oraz osiedlem Zielone Zacisze, naprawdę zaczyna się coś dziać.

Na działce już wiszą żółte tablice informacyjne. Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Kwatera” prowadzi przetarg na budowę przy ul. Gilarskiej trzech bloków oraz budynku biurowego. Otwarcie zgłoszonych ofert miało nastąpić dzisiaj, lecz w ostatniej chwili termin ten został przesunięty na 6 października 2020 r. Co nie zmienia faktu, że za kilka tygodni inwestycja rozpocznie się na dobre.

Miejsce, gdzie powstanie wojskowe osiedle / fot. Google Maps

Osiedle Kwatera na Gilarskiej – co tam powstanie?

Docelowo na wojskowej działce przy ul. Gilarskiej na Targówku stanie aż 10 budynków mieszkalnych oraz (przy samej ulicy) reprezentacyjny, mający wyróżniać się architekturą biurowiec. Wszystkie budynki będą miały po 4-5 pięter oraz garaże podziemne. Łącznie powstać ma tam 708 mieszkań, od kawalerek po duże czteropokojowe lokale.

Według dostępnych na ten moment informacji, w blokach na Gilarskiej zamieszkają polscy zawodowi żołnierze wraz z rodzinami. Mieszkania nie będą sprzedawane na wolnym rynku.

Inwestor w parterach budynków nie przewiduje usług ani sklepów, przewiduje za to inną cenną rzecz: wbrew warszawskiej „modzie” na osiedla zamknięte, wojskowe bloki na Gilarskiej nie będą otoczane płotem. Osiedle ma też wyróżniać się bujną roślinnością. TBS „Kwatera” planuje zasadzić na jego terenie kilka tysięcy drzew i krzewów.

Tak wygląda wojskowe osiedle na Gilarskiej na wizualizacjach, udostępnionych w 2016 r. portalowi targowek.info:

Jak dowiadujemy się z informacji przetargowych, pierwsze trzy bloki i biurowiec na Gilarskiej mają powstać w ciągu maks. 36 miesięcy od wyboru wykonawcy – a więc zapewne w 2023 roku.

Później na tej samej działce zostanie dobudowane kolejne 7 bloków mieszkalnych.

***

Niemal naprzeciwko osiedla TBS „Kwatera” od 1 września działa nowa szkoła podstawowa nr 398 w Warszawie. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

 

45
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx