Drogie koncerty nieznanej śpiewaczki | | targowek.info

Drogie koncerty nieznanej śpiewaczki

Za koncerty mało znanej śpiewaczki władze dzielnicy Targówek zapłaciły 125 tys. zł. Występ Dody na plenerowej imprezie kosztuje 50 tys. zł, Kultu 30 tys – porównuje „Życie Warszawy”. Ratusz zapowiada kontrolę w urzędzie.

Poniedziałkowej „Życie Warszawy” porusza sprawę na pierwszej stronie. Chodzi o koncerty Niny Nowak w Teatrze Rampa. W  niedzielę odbył się drugi koncert z cyklu poświęconego kompozytorowi Józefowi Elsnerowi. Dzielnica zapłaciła za niego 25 tys. zł.

„Życie Warszawy” dotarło jednak do umów z zeszłego roku, które podpisano z Impresariatem Muzycznym Niny  Nowak oraz Impresariatem Muzycznym jej brata Andrzeja Nowaka. Według tego drugiego dokumentu 47 tys. zł kosztowało „opracowanie materiałów nutowych z oryginalnych starodruków”. Tymczasem „Życie” donosi, że kopia utworu znajduje się w Bibliotece Narodowej i można ją skserować za 90 zł.

Gazeta wylicza też, że za 125 tys. zł (koszt koncertów Niny Nowak) można zorganizować imprezę plenerową na kilka tysięcy osób z udziałem Dody, Kultu. T. Love czy jakiejkolwiek innej gwiazdy. Tymczasem o Ninie Nowak nie słyszał żaden z zapytanych przez gazetę recenzentów muzyki poważnej.

Tym bardziej zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych, o których pisaliśmy kilka dni temu. Ratusz pyta na jaką działalność kulturalną powinien wydawać pieniądze. Przeczytaj o konsultacjach

Cały artykuł w Życiu Warszawy

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Drogie koncerty nieznanej śpiewaczki

 • 23 listopada 2011 o godz. 12:46

  Na pierwszy rzut oka wyglądać to może jako celowy przekręt, mający na celu wyciągnięcie jak najwięcej pieniędzy z dzielnicy. Tymczasem prawda może być zupełnie inna – jeśli ktoś zatrudnia Panią Ninę Nowak jest oczywistym, że na muzyce zna się w stopniu minimalnym lub żadnym. Takim osobom naprawdę nie trudno wcisnąć, że rozpisanie nut dla orkiestry kosztuje 20 tys. zł!!! Niejasne jest także tłumaczenie Pani Nowak: z tego co mówi, była to aranżacja, a więc NIE wierne oddanie tekstu muzycznego napisanego przez Elsnera. To już zakrawa na kpinę.
  Serce krwawi, bo za takie pieniądze można naprawdę zorganizować koncert najwybitniejszych postaci scen operowych… Może więc warto zatrudniać w takich instytucjach osoby, które jednak odróżniają w zadowalającym stopniu trąbkę od puzonu i wiedzą who is who…

 • 23 listopada 2011 o godz. 13:07

  Cytując za koleżanką z Facebook’a (muzykiem), bowiem i tam rozgorzała dyskusja na temat tych występów: „A czy ktoś miał przyjemność grać z tą panią? Otóż ja miałam i zarówno talent Niny, jak i przyjemność należy zaliczyć do wątpliwych, wydarzenie natomiast do pamiętnych. W filharmonii w Gdańsk utarło się nawet takie powiedzonko odnośnie makabrycznych ‚wykonów’ na koncertach: „tak, czy owak… Nina Nowak.”

  No przecież to ręce opadają (i nie tylko)

 • 3 lutego 2012 o godz. 13:03

  To zakrawa na Kpinę z Naszych Podatków lansuje się Gwiazdy ;) na całym Świecie w jego cywilizowanych zakątkach :) promuje się młodych artystów jak ktoś chce płacić z Moich podatków na np. Dode 50-100 tys to jakaś pomyłka na Takich artystów powinno się chodzić za prywatne pieniądze !!! a środki inwestować w SPORT, Domy Kultury, zajęcia dla młodych i starszych mieszkańców zniżki na basenach itp. Podlizywanie się mieszkańcom w ten sposób, że na festyn zaprasza się gwiazdy wydaje jednorazowo 100-150 tys to jest karygodne. ! W Szwecji wspiera się młode zespoły, które jeszcze nie zrobiły kariery, myślę że mamy kilku lokalnych muzyków. np. Kapela z Targówka ! Którzy chętnie zagrają za 15% stawki !!!
  Za taką kwote można zrealizować 3 festyny !!! Pomijam fakt, że dla zwykłego mieszkańca informacje o zorganizowanych atrakcjach są słabo nagłaśniane !!! niszowo !!! i raczej jako pole do podlizywania się wyborcom. A my sądzimy, że i tak dużo się robi. Gdzie są występy teratrów, tancerzy, sportowców z Domów Klutury czemu nie promujemy własnych dzieci, nie propagujemy zawodów sportowych, za (komuny) było więcej atrakcji pamętam biegi w parku bródnowskim wszystkie szkoły podstawowe gminy uczestniczyły i rywalizowały ! Czemu Gmina kreuje jakieś nienormalne rozwiązania – przękręty ? Podoba mi się turniej rycerski np żeby nie było, że jestem malkontentem ! Wspierajmy Swoje !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.