Drogie koncerty nieznanej śpiewaczki

3
Share

Za koncerty mało znanej śpiewaczki władze dzielnicy Targówek zapłaciły 125 tys. zł. Występ Dody na plenerowej imprezie kosztuje 50 tys. zł, Kultu 30 tys – porównuje „Życie Warszawy”. Ratusz zapowiada kontrolę w urzędzie.

Poniedziałkowej „Życie Warszawy” porusza sprawę na pierwszej stronie. Chodzi o koncerty Niny Nowak w Teatrze Rampa. W  niedzielę odbył się drugi koncert z cyklu poświęconego kompozytorowi Józefowi Elsnerowi. Dzielnica zapłaciła za niego 25 tys. zł.

„Życie Warszawy” dotarło jednak do umów z zeszłego roku, które podpisano z Impresariatem Muzycznym Niny  Nowak oraz Impresariatem Muzycznym jej brata Andrzeja Nowaka. Według tego drugiego dokumentu 47 tys. zł kosztowało „opracowanie materiałów nutowych z oryginalnych starodruków”. Tymczasem „Życie” donosi, że kopia utworu znajduje się w Bibliotece Narodowej i można ją skserować za 90 zł.

Gazeta wylicza też, że za 125 tys. zł (koszt koncertów Niny Nowak) można zorganizować imprezę plenerową na kilka tysięcy osób z udziałem Dody, Kultu. T. Love czy jakiejkolwiek innej gwiazdy. Tymczasem o Ninie Nowak nie słyszał żaden z zapytanych przez gazetę recenzentów muzyki poważnej.

Tym bardziej zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych, o których pisaliśmy kilka dni temu. Ratusz pyta na jaką działalność kulturalną powinien wydawać pieniądze. Przeczytaj o konsultacjach

Cały artykuł w Życiu Warszawy

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx