Jak sprzedać mieszkanie na Zaciszu?

0
Share

Ile kosztują nieruchomości na Targówku? Jak długo może potrwać sprzedaż? Jakich błędów unikać przy transakcji? Ciekawy artykuł na ten temat zamieściło dzisiejsze „Życie Warszawy”.

fot. Avjoska/Wikimedia

Chcąc sprzedać duże, luksusowo urządzone mieszkanie na Zaciszu, trzeba wystawić je z okazyjną ceną. I uzbroić się w cierpliwość, bo na klienta można czekać nawet rok – pisze dzisiejsze „Życie Warszawy”.

I choć portal targowek.info mógłby trochę podyskutować, czy opisywany w artykule lokal z osiedla Zielone Zacisze znajduje się rzeczywiście na Zaciszu (wbrew nazwie nie jest to takie oczywiste…), to jednak sam artykuł warto przeczytać. Poniżej przedstawiamy najciekawsze fragmenty tekstu.

 

Nasz czytelnik ma 80-metrowe trzypokojowe mieszkanie z tarasem o powierzchni 35 mkw. Lokal z 2004 r., wykończony i wyposażony w wysokim standardzie, znajduje się na zamkniętym strzeżonym osiedlu przy ul. Świętego Wincentego na Zielonym Zaciszu.

Ewa Jankowska-Elhadi z Maxon Nieruchomości szacuje, że mieszkanie czytelnika można wycenić na ok. 600 tys. zł – chodzi o cenę transakcyjną. Waldemar Oleksiak z Emmersona na podstawie ofert w tej agencji ocenia z kolei, że klient za to luksusowe mieszkanie mógłby dostać co najmniej 550 tys. zł.

Paweł Zeliaś, pośrednik z firmy SalonDomów.pl, uważa, że właściciele, decydując się na sprzedaż mieszkań, ich ceny ustalają na podstawie internetowych ogłoszeń, co przy dzisiejszej nie najlepszej koniunkturze na rynku nieruchomości może być błędem. – Ceny ofertowe trzypokojowych 80-metrowych mieszkań na Zaciszu mieszczą się w przedziale od 6,9 do 10,2 tys. zł za mkw., co daje średnią stawkę wywoławczą w tej dzielnicy na poziomie ok. 8,5 tys. zł – wylicza pośrednik. Jednocześnie podkreśla, że mieszkania utrzymane w wysokim standardzie, nie starsze niż sześcioletnie, o podobnych do opisanych parametrach na klienta czekają nawet do roku.

Średnie ceny transakcyjne podobnych mieszkań kształtują się na poziomie ok. 7 tys. zł za mkw.

Cały artykuł z Życia Warszawy znajdziecie tutaj.

 

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx