Jak sprzedać mieszkanie na Zaciszu? | | targowek.info

Jak sprzedać mieszkanie na Zaciszu?

Ile kosztują nieruchomości na Targówku? Jak długo może potrwać sprzedaż? Jakich błędów unikać przy transakcji? Ciekawy artykuł na ten temat zamieściło dzisiejsze „Życie Warszawy”.

fot. Avjoska/Wikimedia

Chcąc sprzedać duże, luksusowo urządzone mieszkanie na Zaciszu, trzeba wystawić je z okazyjną ceną. I uzbroić się w cierpliwość, bo na klienta można czekać nawet rok – pisze dzisiejsze „Życie Warszawy”.

I choć portal targowek.info mógłby trochę podyskutować, czy opisywany w artykule lokal z osiedla Zielone Zacisze znajduje się rzeczywiście na Zaciszu (wbrew nazwie nie jest to takie oczywiste…), to jednak sam artykuł warto przeczytać. Poniżej przedstawiamy najciekawsze fragmenty tekstu.

 

Nasz czytelnik ma 80-metrowe trzypokojowe mieszkanie z tarasem o powierzchni 35 mkw. Lokal z 2004 r., wykończony i wyposażony w wysokim standardzie, znajduje się na zamkniętym strzeżonym osiedlu przy ul. Świętego Wincentego na Zielonym Zaciszu.

Ewa Jankowska-Elhadi z Maxon Nieruchomości szacuje, że mieszkanie czytelnika można wycenić na ok. 600 tys. zł – chodzi o cenę transakcyjną. Waldemar Oleksiak z Emmersona na podstawie ofert w tej agencji ocenia z kolei, że klient za to luksusowe mieszkanie mógłby dostać co najmniej 550 tys. zł.

Paweł Zeliaś, pośrednik z firmy SalonDomów.pl, uważa, że właściciele, decydując się na sprzedaż mieszkań, ich ceny ustalają na podstawie internetowych ogłoszeń, co przy dzisiejszej nie najlepszej koniunkturze na rynku nieruchomości może być błędem. – Ceny ofertowe trzypokojowych 80-metrowych mieszkań na Zaciszu mieszczą się w przedziale od 6,9 do 10,2 tys. zł za mkw., co daje średnią stawkę wywoławczą w tej dzielnicy na poziomie ok. 8,5 tys. zł – wylicza pośrednik. Jednocześnie podkreśla, że mieszkania utrzymane w wysokim standardzie, nie starsze niż sześcioletnie, o podobnych do opisanych parametrach na klienta czekają nawet do roku.

Średnie ceny transakcyjne podobnych mieszkań kształtują się na poziomie ok. 7 tys. zł za mkw.

Cały artykuł z Życia Warszawy znajdziecie tutaj.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.