Nowy wiadukt już otwarty. Ale wciąż wąsko

0
Share

Od wtorkowego wieczora kierowcy mogą jeździć nowym wiaduktem nad Trasą Toruńską. Niestety od razu zamknięto stary wiadukt na Głębockiej, więc przepustowość nie poprawiła się nawet o centymetr.

Wjazd na nowy wiadukt

Chodzi o wiadukt na Głębockiej, tuż obok Centrum Handlowego Targówek. To najkrótsza droga z Bródna na Zieloną Białołękę czy dalej nad Zalew Zegrzyński.

Drogowcy z GDDKiA zapowiedzieli, że we wtorek o godz. 22 oddadzą do użytku nowy wiadukt nad Trasą. Sprawdziliśmy i faktycznie o godz. 23 organizacja ruchu była już zmieniona.Nitka od strony Bródna prowadzi lekko w prawo i później w lewo. Na jedni pasy są wciąż tymczasowo żółte, przy wjeździe na wiadukt jest spora hopka, ale da się przejechać.

Niestety jednocześnie zamknięto stary wiadukt, po którym do tej pory odbywał się ruch. Teraz to on będzie remontowany, a kierowcy muszą się cisnąć na jedynych dwóch nitkach na nowej konstrukcji. Oba wiadukty mają być czynne w kwietniu 2012 roku i dopiero wtedy kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w obu kierunkach.

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx