Targowek.to: najlepsza dzielnica w mieście | | targowek.info

Targowek.to: najlepsza dzielnica w mieście

Uważacie że Targówek to najlepsze miejsce do życia pod słońcem? My też nie. Dlatego chcemy  coś zmienić, żeby żyło się tu choć trochę lepiej.

Jesteśmy z Targówka i znamy jego wady. To przede wszystkim fatalna komunikacja i jeszcze gorsza opinia. Co do pierwszego – pełna zgoda. Choć Bródno, Targówek i Zacisze znajdują się kilka kilometrów od centrum, dostanie się tam to często spora wyprawa. Trzeba to zmienić, dlatego na naszym serwisie dużo miejsca zajmą teksty o komunikacji, drogach, korkach, rozkładach jazdy i inwestycjach, o których politycy zapominają zaraz po wyborach.

Trudniej będzie zmienić szemraną opinię. Zdarzyło wam się usłyszeć drwiny na dźwięk słowa Targówek? Dziwne uśmieszki, że to blokowisko pełne dresiarzy?  To stąd filmowy Józef Balcerek przeprowadzał się do nowego mieszkania na ursynowskiej ulicy Alternatywy 4 biadoląc przy tym, że musi się wynieść na prowincję.

Na Targówku już przed wojną było normalne miasto. To tu mieszkańcy walczyli w Powstaniu Warszawskim, a Wiech pisał swoje felietony. W tych czasach w dziś modnych dzielnicach pasły się krowy.

My to wiemy, ale chcemy, żeby wiedzieli o tym też inni. Żeby Targówek stał się przedłużeniem dumnej Pragi. Żeby przy kolejnym ustalaniu budżetu Warszawy nikt nie mógł bezkarnie pomijać inwestycji w naszej dzielnicy, tłumacząc że to peryferie. Jesteśmy ważną częścią Warszawy. Najlepszą częścią Warszawy.

Redakcja Targowek.to

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Targowek.to: najlepsza dzielnica w mieście

 • 15 listopada 2011 o godz. 22:25

  Lubię to! :)

 • 21 listopada 2011 o godz. 10:15

  Tak Targówek to bardzo dobre miejsce do życia.Mieszkam tu kilkadziesiąt lat i nie zamieniłabym Targówka na inną dzielnicę. Z komunikacją nie jest tak źle. BUS pas ułatwił przemieszczanie się.Jest nadzieje że będzie jeszcze lepiej. Czekamy cierpliwie na metro.
  Pozdrawiam i cieszę się że jest taki portal.Życzę powodzenia.
  Lubię targowek.to.

 • 15 stycznia 2012 o godz. 00:53

  A ja się sprowadziłem 5 lat temu i też mi jest dobrze:)

 • 15 stycznia 2012 o godz. 08:54

  Mieszkam na Zaciszu od kilku lat i absolutnie nie zamieniłbym go na centrum choćby dlatego, że tam jest zbyt głośno i „gęsto”. A spacery z psem nad Kanałkiem Bródnowskim są jedyne w swoim rodzaju. Pies mógłby potwierdzić, ale właśnie śpi:)
  Pozdrawiam Twórców portalu.

 • 24 stycznia 2012 o godz. 11:40

  Reputacja lat 90 kiedy gdzie mieszkasz na Targówku budziło strach przedsiebiorczy młodzieńcy w dresach w układach wołomińskich zmieniło postzreganie Targówka jako Dzielnicy niebiezpiecznej po części było to zasłużone a po części tylko wyimaginowane wrażenie niebezpieczeństwa i robotniczego charakteru mieszkańców czytaj nie wykształconych. Co nie do końca jest prawdą mieszkało tu wielu znanych ludzi mediów kultury nauki sportu. Walka z wiatrakami polegała na tym że osoby przyjezdne zachwycały się np Zielonym zaciszem bo nowe teraz jak blok na blok ściele się gęsto i korki za oknem już takiej pewności nie mają. Rodowód Historia mieszkańców nadaje kolorytu tej Dzielnicy z jej ciemnymi i jasnymi stronami, jedno jest pewne jest to Dzielnica z Charakterem wzniesiona na histori a nie byłym polem uprawnym, dla jednych nie ma to znaczenia dla mnie ma ogromne ! Przeżyłem tu dzieciństwo i uważam je za najpieknjeszy czas ! a wyniesione lekcje życiowe procentują ! Wspierajmy Targówek bo nie ma takiego Drugiego miejsca na Świecie !!!

 • 26 stycznia 2012 o godz. 11:46

  Jestem dumny że tu mieszkam od urodzenia !!! dzielnica się zmienia dojrzewa, jest bezpiecznie bloki pieknieją i nie ustepują tym z innych dzielnic i nie są z wielkiej płyty jak Jelonki, Czerniaków, Bemowo, Ursynów, Piaski, Ochota, Targówke Mieszkaniowy Posiada Rame H która jest wytrzymała na wstrząsy wybuchy panuje obiegowa opinia że wszystko to jedna wielka płyta a to błędne postrzeganie. Do tego dużo ludzi kupiło mieszkania na rynku wtórnym i sąsiedzi są na poziomie porównując ostatnie 15 lat jest tu bezpieczniej niż w innych dzielnicach co cieszy :) Będzie Metro no i jest Historia ! Brakuje miejsca do występów dla młodych artystów np w Parku Wiecha może coś dla młodzieży też powstanie, przydałby się basen bo są tylko na bródnie a na Targówku Mieszkaniowym mieszka 40 tys ludzi i zaraz nas przybędzie nowe inwestycje.

 • 26 stycznia 2012 o godz. 11:58

  Tak Basen coś na Kołowej miało powstać przy GKP może warto pomarudzić o to !!!

 • 26 stycznia 2012 o godz. 13:01

  Prawda jest taka że tu jest bezpieczniej niż w innych dzielnicach !!! jest zielono nie ma korków i wszystko sie rozwija ! też czekam na Basen !!!

 • 2 lutego 2012 o godz. 10:11

  Przeprowadziłem się na Targówek z Gocławia, gdzie mieszkałem 27 lat. Miejsce super, mógłby być lepszy dojazd do Centrum, tym bardziej teraz, gdy zamknięto dla samochodów Most Śląsko-Dąbrowski.

 • 7 lutego 2012 o godz. 12:02

  Jesteśmy narazie na uboczu otoczeni wałem co troche ograniczyło ekspansje budowlana i odizolowało Targówek może to i dobrze, jest Cicho i spokojnie teraz najazd deweloperów i kupujących mieszkania jest ogromny co cieszy bo miejsc pod zabudowę sporo a i ludzie doceniają miejsce, które inaczej się przedstawia a prawda jest pozytywnym zaskoczeniem :) Czekam na metro :) i Basen !

 • 22 marca 2012 o godz. 23:29

  Ja również uważam, że Targówek to jedno z najfajniejszych miejsc do mieszkania, jest tuataj wszystko co potrzeba dosłownie pod nosem. Nie ma co utrwalać negatywnego wizerunku sprzed lat – on stopniowo traci na aktualności …a przejść raczej do śmiałej PROMOCJI naszej dzielnicy.
  Potrzeba nam ludzi kreatywnych i zaangażowanych.. nic samo się nie zrobi :)..

 • 15 maja 2012 o godz. 11:28

  Mieszkałem na Ursynowie jako student. teraz mieszkam na Targówku. Wolę Targówek od Ursynowa.

 • 29 sierpnia 2012 o godz. 13:24

  Życie tak mi się poukładało, że niestety musiałam się wyprowadzić z miejsca, gdzie mieszkałam od urodzenia, na Targówek właśnie. Mieszkam tu od 7 lat i nie zapowiada się abym uznała wyższość Targówka nad moją rodzimą częścią Warszawy. Nie ma najmniejszych szans nawet na postawienie znaku równości. Dla mnie to, owszem, JEST dzielnica dresiarzy i różowych lampucer zatrzaśniętych w solarium… Zatrzęsienie nastoletnich matek jest tutaj tak duże jak chyba w żadnym innym miejscu w Warszawie. Nie lubię Targówka. Mam ogromną nadzieję na wyprowadzkę stąd. Przyczyną mojego podejścia może być oczywiście osiedle w którym miałam wątpliwą przyjemność zamieszkać. Niestety nie był to mój wybór. Stara obskurna kamienica, ze specyficznymi mieszkańcami, nadającymi się do zamieszkania jedynie w głuszy, z daleka od innych ludzi. Niestety widzę dużo patologii na Targówku.
  Za to co do komunikacji, mimo wystawiania przez urzędników mieszkańców tej dzielnicy na coraz to większe próby cierpliwości, jest całkiem nieźle. 10 minut do metra to przyzwoity czas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.