Autobusem przez Targówek

2
Share

Większość z was zapewne zna to dobrze z pozycji pasażera. Ale jak widzą Bródno, Targówek i Zacisze kierowcy miejskich autobusów? Teraz możecie to zobaczyć na własne oczy.

To całkiem świeża moda. Kierowcy warszawskich autobusów umieszczają przy przedniej szybie kamerę, nagrywają cały przejazd na swojej trasie, a potem wrzucają filmy do internetu. Na filmach mamy wszystko: dziurawe drogi, remonty, objazdy, korki, piratów i cwaniaczków drogowych – a także całkiem ciekawe widoki Warszawy.

W ostatnich dwóch miesiącach szczególnie aktywni w filmowaniu swojej pracy są kierowcy prywatnej spółki ITS Michalczewski. Obsługują oni kilkanaście tras w mieście, z których większość prowadzi przez Targówek. Chcecie zobaczyć jak wygląda nasza dzielnica z ich perspektywy? Zapraszamy do autobusu.

Linia 212

Ultratargówkowska linia (nawet na metr nie opuszcza dzielnicy) jest też jedną z najkrótszych w Warszawie. Przejazd z pętli Targówek do Ronda Żaba i z powrotem zajmuje niespełna 20 minut. Oczami kierowcy autobusu wygląda to tak:

Linia 120

Pojazdy tej linii przez blisko godzinę przebijają się z Dworca Wschodniego, przez Zacisze, na głęboką Białołękę. Filmik nagrano kilka dni po zamknięciu placu Wileńskiego pod budowę metra i świetnie widać jak biedny autobusik kluczy po Pradze omijając zablokowane drogi. Na Targówek wjeżdżamy w okolicach 12 minuty.

Linia 126

Ruszamy z CH Targówek, skaczemy przez dwa progi zwalniające (czy jest jeszcze jakaś inna linia w Warszawie, która jeździ po „leżących policjantach”?) i przez Bródno kierujemy się na Nowodwory. Cała trasa trwa ok. 50 minut, nudno robi się po kwadrasie, gdy autobus pod remontowaną Trasą Toruńską opuszcza Targówek.

Linia 118

Najnowszy filmik kierowców ITS Michalczewski – sprzed zaledwie 10 dni – prowadzi spod stacji Metro Politechnika przez most Grota-Roweckiego na Bródno, by ostatecznie 40 minut po starcie zaparkować na pętli Bródno-Podgrodzie. Do naszej dzielnicy autobus wjeżdża po 28 minutach, mijając właśnie budowane efektowne szklane tunele na Trasie Toruńskiej.

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx