Basen Polonez czynny już w styczniu? | | targowek.info

Basen Polonez czynny już w styczniu?

Dobiega końca remont pływalni Polonez. Urzędnicy zapowiadają, że będzie można z niej korzystać już od stycznia. Jest i zła wiadomość: prawdopodobnie dzielnica nie odzyska pieniędzy za remont.

Basen Polonez / fot. Budimex

Remont basenu przy Łabiszyńskiej trwa już półtora roku. Pechowo od wakacji zamknięta jest też pływalnia Prawy Brzeg przy Jagiellońskiej na Pradze Północ. Dlatego jeszcze czynne w naszej okolicy baseny : Muszelka (ul. Balkonowa na Bródnie) i Namysłowska (na Pradze, blisko ronda Żaba), pękają w szwach.

Jest szansa, że wkrótce to się zmieni. – Prace w pływalni Polonez powinny skończyć się do końca grudnia. Mamy nadzieję, że uda się otworzyć basen na początku przyszłego roku – mówi nam Rafał Lasota, rzecznik urzędu dzielnicy Targówek.

Polonez przechodzi generalny remont, choć oddano go do użytku ledwie osiem lat temu. Już po sześciu latach okazało się, że jest w fatalnym stanie. Przez złą wentylację para wodna z chlorem z basenowej wody przeżarła konstrukcję dachu. Wybudowaną za 27 mln zł pływalnię trzeba było zamknąć, bo jej stan zagrażał bezpieczeństwu pływających.

Okazało się, że do naprawy było niemal wszystko. W trakcie remontu robotnicy wymienili całe pokrycie dachu, przebudowali system wentylacji i węzeł cieplny, wymienili też nawierzchnię i elewację parkingu dwupoziomowego.

Koszty remontu – 9 mln zł – pokrył urząd dzielnicy, co niestety oznaczało zrezygnowanie z wielu innych potrzebnych na Targówku inwestycji. Jednocześnie władze dzielnicy skierował do sądu sprawę przeciwko Kancelarii Inwestycyjnej Property Project – to ta firma była projektantem i jednocześnie inwestorem zastępczym inwestycji. Niestety niedawno ratusz w sądzie przegrał. Kancelaria dowiodła, że fatalny stan obiektu nie wynika z jej winy .

Ratusza zapowiada jeszcze odwołanie od wyroku, ale szanse na odzyskanie pieniędzy wyłożonych na remont są znikome.

Pozostaje cieszyć się, że remont zaraz się skończy i wkrótce znowu zjedziemy do basenu najdłuższą zjeżdżalnią w Warszawie.

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Basen Polonez czynny już w styczniu?

 • 5 grudnia 2011 o godz. 09:08

  Dobra, dobra – póki nie zobaczę otwarego basenu, to nie uwierzę.

 • 8 stycznia 2012 o godz. 16:12

  Już styczeń, a Polonez jeszcze nie otwarty :(

 • 7 lutego 2012 o godz. 17:53

  Już luty i nic.

 • 8 lutego 2012 o godz. 09:16

  Jak zwykle nikt nic nie wie o ile to by była inwestycja prywatna rozumiem ale tam ludzie biorą ciezką kase za marketing na tym basenie a komunikacja ulotki są na poziomie przedszkola studentka z 2 roku wiedziała by lepiej jak komunikować się ze społeczeństwem Tak to jest jak są układy ? Dlaczego tak jest ? młodzi wykształceni jadą za granicę :( a tu ktoś nieodpowiedni dostaje posade i odwala taka kaszane ) a to chyba z naszych podatków ? czy nie ?

 • 14 lutego 2012 o godz. 15:36

  Czas trwania remontu jest dłuzszy niż czas budowy nowego basenu, choc wymieniano tylko niektore elementy: wezel cieplny, dach czy wentylacje. Pewnie nie dowiemy sie kto byl odpowiedzialny za takie tempo tak samo jak nie wiadomo kto byl odpowiedzialny ze strony miasta za podpisanie feralnej umowy na budowe tego basenu. Ja odpowiedzialnoscia obciazam wladze dzielnicy i znajdzie to odzwierciedlenie na wyborach (mam nadzieje ze nie tylko u mnie)
  Moze ktos kompetentny poda, do kiedy firma remontujaca basen ma oddac go do uzytkowania????

 • 22 lutego 2012 o godz. 10:12

  Mamy już 22 luty i dalej nic nie wiadomo?

 • 22 lutego 2012 o godz. 12:13

  @radio: wiadomo. znajdz na tej stronie inne, nowe artykuly nt. poloneza. jest juz konkretna data.

 • 31 marca 2012 o godz. 13:05

  mamy 1 kwietnia i nic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.