Bródno jakby trochę inne

4
Share

Niby takie same, a jakby z innej planety. Dwóch młodych fotografów pokazuje Bródno jakiego jeszcze nigdy nie widzieliście.

fot. www.facebook.com/foto.brodno

Są bloki, są samochody, są przechodzący ludzie. A wokół nich niezwykłe zjawiska – fruwają trąby powietrzne, przelatują planety, zmieniają się kolory. Na zdjęciach ekipy „Foto Bródno” warszawskie osiedle wygląda jakby znajdowało się w jakiejś zupełnie innej części kosmosu. Prace robią furorę w internecie.

– Fotografujemy Bródno, bo tutaj mieszkamy i chcemy pokazać nasze osiedle od totalnie innej strony – mówią portalowi targowek.to Łukasz Leksowski i Tomasz Olszewski, twórcy projektu „Foto Bródno”.

Łukasz specjalizuje się w fotografii przyrodniczej, industrialnej i mody, Tomasz zajmuje się przede wszystkim graficzną obróbka zdjęć. Dla dobrego ujęcia potrafią wejść na dach wieżowca albo zerwać się z łóżka długo przed świtem. Najczęściej fotografują techniką HDR, sklejając kilka ekspozycji w jedno zdjęcie, aby uzyskać jak najbardziej efektowny obraz. Końcowy efekt dopieszczają w programie graficznym.

– Nasze osiedle, jak i cała dzielnica bardzo szybko się rozwijają. Warto zachować na fotografiach każdy moment tego rozwoju – opisuje Łukasz Leksowski. Na kosmicznych fotografiach uwieczniają więc nie tylko Bródno, ale też  starą Pragę albo opuszczone fabryki na Targówku czy Białołęce.

Młodym fotografom przyświecają też wyższe cele.

– Dodatkowo cały projekt powstał z myślą o młodzieży. Pokazaniu jej, że można całkiem fajnie spędzać czas – nie kryją w rozmowie z targowek.to. Ich niezwykłe zdjęcia można zobaczyć na profilu na facebooku i innych portalach społecznościowych, a wkrótce na nowej, odrębnej stronie projektu „Foto Bródno”.

Witajcie na trochę innym Bródnie.

 

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx