Film o Hitlerze z Targówka [18+]

2
Share

Czy bloki na Bródnie wymagają rewitalizacji, a jeśli tak, to jakiej? Takie pytanie powstają po obejrzeniu „Filmu o Hitlerze z Targówka”, który opublikowała właśnie telewizja komórkowa Miasta w komie

Tytułowy „Hitler” to mieszkaniec bródnowskiego bloku o takim właśnie pseudonimie. Typowy blokers, którego styl życia odbiega od powszechnie uznanego schematu dom, praca, rodzina. Słowem, to człowiek, którego na pierwszy rzut oka raczej omijamy na ulicy.

Jego opowieść o życiu na Bródnie zderzona jest z wypowiedziami włodarzy dzielnicy ze zorganizowanej latem konferencji inaugurującej program ReBlok. Cóż to takiego? Autorzy sami opisują program tak: „Interwencje artystyczne, konferencje i warsztaty. Rewitalizacja społeczna blokowisk na Targówku”.

– Wsadzamy kij w mrowisko i chcemy zrobić ferment – mówi Krzysztof Mikołajewski, wiceburmistrz Targówka. Wygląda jednak na to, że kij wylądował nie w tym mrowisku co trzeba. „Hitler” ma zupełnie inne problemy i inaczej widzi te same bloki.

Zresztą, sami wyróbcie sobie zdanie. Uwaga, w filmie padają wulgaryzmy. Dużo wulgaryzmów. Dlatego odradzamy go osobom poniżej 18 lat.

Więcej o projekcie ReBlok na ich stronie oraz na profilu na Facebooku

Więcej filmów od Miast w Komie, a tu ich profil na Facebooku

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx