Metro NIE POJEDZIE na Bródno? | | targowek.info

Metro NIE POJEDZIE na Bródno?

Portal gazeta.pl przynosi apokaliptyczne wieści: władze Białołęki oficjalnie rozpoczęły starania o zmianę końcówki trasy II linii metra. W efekcie zamiast na Bródnie kolejka miałaby się kończyć za Trasą Toruńską!

O porannej uchwale zarządu dzielnicy poinformowała  jej rzeczniczka Bernardetta Włoch-Nagórny.

Według samorządowców z Białołęki należy poprawić projektowaną dziś końcówkę metra, bo „na Bródnie niewiele da się już zbudować, a na Białołęce powstanie jeszcze wiele osiedli”. Plan jest taki, by metro ze stacji „Kondratowicza”, nie skręciło na stację „Bródno” tylko pojechało pod ul. Głębocką aż za Trasę Toruńską. Po jej białołęckiej stronie powstałaby końcowa stacja „Grodzisk” z parkingiem przesiadkowym. Właśnie o taką zmianę w studium zagospodarowania miasta będą się starać władze i radni Białołęki.

Na szczęście, jak informuje serwis, szalony projekt białołęckich samorządowców ma niewielkie szanse powodzenia. – Niech się starają, a czy wskazują źródło finansowania tej korekty trasy? – pyta dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta. – Jeśli Warszawa będzie mieć zapewnione pieniądze z Unii Europejskiej na dokończenie budowy metra do 2022 r. na całej długości między stacją techniczną Mory a stacją Bródno, to trzeba je wykorzystać, a nie dywagować nad zmianami – uważa.

A może po prostu wypowiemy Białołęce wojnę?

 

Więcej na stronach portalu gazeta.pl

PRZECZYTAJ TEŻ:

2 komentarzy na temat “Metro NIE POJEDZIE na Bródno?

  • 14 grudnia 2011 o godz. 14:31

    chłopkom z białołęki pomieszało się w głowach

  • 14 grudnia 2011 o godz. 21:52

    Ten plan niestety nie jest taki głupi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.