Powstanie nowy żłobek na ul. Chodeckiej

3
Share

Jutro Rada Warszawy zatwierdzi budżet miasta na 2012 rok. Już wiemy, że Targówek dostanie w nim tyle co nic. Jedyne pocieszenie: na 99 procent w ostatniej chwili dostaniemy pieniądze na nowy żłobek na Bródnie.

O żałosnym projekcie budżetu jaki miejscy włodarze zaplanowali dla naszej dzielnicy pisaliśmy już kilka tygodni temu. Jutro na sesji Rady Warszawy – z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością – ten budżet zostanie formalnie zatwierdzony.

W ostatniej chwili zarządowi Targówka udało się wprowadzić do projektu jedną znaczącą zmianę. Za prawie 5 mln złotych (rozłożonych na dwa lata) będzie przeprowadzony generalny remont budynku przy ul. Chodeckiej 2. Powstanie w nim nowy żłobek dla ok. 100 dzieci.

Co ciekawe, żłobek w tym samym miejscu już kiedyś istniał! Został jednak zlikwidowany przez samorząd na początku lat 90. XX wieku. Obecnie w budynku działa Ośrodek Pomocy Społecznej, który jednak w połowie przyszłego roku ma się wyprowadzić na parter i pierwsze piętro remontowanego z wielkim trudem (w budżecie na 2012 r. dostanie aż 8,7 mln zł!) komunalnego mrówkowca przy ul. św. Wincentego 87.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem (o co – jak wiemy – w naszej dzielnicy niezwykle trudno), żłobkowy remont zacznie się w czerwcu przyszłego roku i zakończy 12 miesięcy później. Według planu pierwsze dzieci w żłobku przy ul. Chodeckiej 2 zaczną się bawić we wrześniu 2013 roku. Czyli… niektóre z nich jeszcze się nie urodziły.

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx