Teatr Rampa pomaga w odbudowie kościoła na ul. Tykocińskiej

2
Share

…i ty też możesz to zrobić! 21 grudnia w Rampie odbędzie się specjalny spektakl charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na remont kościoła Chrystusa Króla.

fot. Straż Miejska

Wszyscy chyba jeszcze pamiętamy pożar zabytkowego kościoła na ul. Tykocińskiej, do którego doszło 5 sierpnia br. Wieża i dach paliły się otwartym ogniem. W akcji gaśniczej uczestniczyło łącznie 139 strażaków.

Dziś na pierwszy rzut oka po ogniu nie ma śladu. Już jesienią ekipa górali wykonała docelową więźbę dachu i ułożyła miedzianą blachę nad główną nawą. Odnowiono też elewację kościoła od strony prezbiterium. To jednak nie koniec remontu – wciąż wiele instalacji wymaga naprawy lub całkowitej wymiany.

Tuż przed Bożym Narodzeniem do pomocy dołączy mieszczący się „po sąsiedzku” przy ulicy Kołowej Teatr Rampa. W środę 21 grudnia o godz. 19 w teatrze odbędzie się specjalne charytatywne przedstawienie kolędowo–pastorałkowe pt. „A my do Betlejem…”. Bilety będą kosztowały tylko 20 zł, a dodatkowo widzowie będą mogli przekazać dobrowolnie datki na rzecz remontu kościoła.

O czym dokładnie jest spektakl i jak kupić bilety przeczytacie bezpośrednio na stronie internetowej Teatru Rampa.

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx