Co z tą pocztą na Zaciszu? „Może będzie”

0
Share

Trzy tygodnie zajęło Poczcie Polskiej wyjaśnienie, dlaczego nic nie wyszło z obietnicy nowej placówki na Zaciszu. W końcu się udało i w efekcie mamy… nową obietnicę. Czy poczta powstanie już wiosną?

O pocztę zapytała nas mieszkanka Zacisza w mailu na adres redakcja@targowek.to.  Jak wiadomo placówki bardzo brakuje, a urząd przy Radzymińskiej na Targówku pęka w szwach. Nasza czytelniczka przypomniała obietnice Poczty składane w poprzednich latach.

Agencja pocztowa przy Blokowej

Poczta na Zaciszu to temat duch – pojawia się i znika. Jeszcze u schyłku XX-wieku mówiło sie o poczcie na Tużyckiej róg Wybornej, mijały lata i nic z tego. Trzy lata temu portal zacisze.info razem z gazetką pana Poczesnego informował szumnie że poczta  będzie uruchomiona w ciągu paru miesięcy – efekt znamy.

Na początku 2011 wyżej podane informatory  podały że połowie roku będą uruchomione dwie ajencje pocztowe,  nawet podano ich lokalizacje (panie w ajencji na Blokowej nawet chwaliły się tą wspaniałą wiadomością) – efekt też znamy.

Każdy z mieszkańców Zacisza zna pocztę na Radzymińskiej – odebrać awizo to strata minimum 1.5 godz – godzina w kolejce i półgodziny droga tam i z powrotem, jak nie ma korków – napisała mieszkanka Zacisza prosząc o zachowanie jej danych do wiadomości redakcji.

Poszliśmy tropem tych obietnic i zapytaliśmy w Poczcie Polskiej co z tym urzędem? Sprawa okazała się niezwykle skomplikowana, ale po trzech tygodniach wertowania przez urzędników dokumentacji, dostaliśmy wreszcie odpowiedź. Wynika z niej, że w 2011 roku Poczta ogłosiła aż trzy przetargi na prowadzenie Agencji Pocztowych w rejonie Zielonego Zacisza i św. Wincentego. Niestety w żadnym nie zgłosił się nikt chętny na prowadzenie urzędu.

Okazuje się, że w 2012 roku, jesteśmy już krok dalej. Grzegorz Warchoł z biura public relations, Poczty Polskiej S. A. zdradza:

– Obecnie prowadzone są rozmowy z przedsiębiorcą zainteresowanym uruchomieniem Agencji Pocztowej w obszarze ulic Radzymińska – Trocka. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia prowadzonych negocjacji, istnieje możliwość uruchomienia Agencji Pocztowej już w I kwartale 2012 roku.

Trzymamy kciuki. Grzegorz Warchoł zapewnia też, że Poczta Polska jest otwarta na współpracę z kolejnymi podmiotami, które chciałyby otworzyć agencję w naszym regionie.

Na Wasze maile w sprawach Zacisza, Targówka, Bródna i całej dzielnicy czekamy pod adresem: redakcja@targowek.info

 

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx