Jest mróz – autobusy stają częściej | | targowek.info

Jest mróz – autobusy stają częściej

Jak co roku podczas ataków zimy ZTM wprowadza „przystanki mrozowe”. Dziś od godz. 18 autobusy przyspieszone zatrzymują się na wszystkich przystankach na swoich trasach.

Zarząd Transportu Miejskiego właśnie poinformował, że w związku z wystąpieniem silnych mrozów i w celu skrócenia czasu oczekiwania pasażerów na autobusy komunikacji miejskiej – od 27.01.2012 r. od godz. 18.00 do odwołania – na trasach wszystkich linii przyspieszonych oprócz podstawowych przystanków obowiązują wszystkie pozostałe przystanki napotkane na trasie (choć jest parę skomplikowanych wyjątków, o czym niżej). Dodatkowe przystanki działają jako warunkowe, czyli „na żądanie”.

Zmiany obowiązują w całym mieście, ale nas oczywiście najbardziej interesuje Targówek. Na każdym przystanku będą się więc zatrzymywać m.in. kursujące ul. Radzymińską autobusy 512, 517 i 527 oraz pędząca sw. Wincentego linia 500.

Żeby nie było za łatwo, autobusy jednak nie zatrzymają się na przystankach zlokalizowanych bezpośrednio przed skrętem w lewo, w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków podstawowych oraz przystanków krańcowych innych linii – nie za bardzo rozumiemy o co chodzi, ale mamy nadzieję, że na takie nie traficie.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Jeden komentarz na temat “Jest mróz – autobusy stają częściej

  • 30 stycznia 2012 o godz. 09:25

    Zastanawia mnie jak II Linia Metra zmieni kształt komunikacji ? Czy powstanie autobus z Targówka Mieszkaniowego przez Rondo Żaba do Ronda Radosława/ Centrum ?
    tak aby wyeliminować przesiadki i autobusy typu 212 199 a zastąpi się je kursującą linią co 6-12 minut ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.