Tłumy chcą nam zaprojektować metro | | targowek.info

Tłumy chcą nam zaprojektować metro

Aż 24 chętnych chce zaprojektować dalszą rozbudowę II linii metra w stronę Targówka (tudzież Bemowa). Fajnie, co?

O konkursie na wykonanie koncepcji architektoniczno–budowlanej naszej przyszłej kolejki pisaliśmy już w listopadzie. Przesunięty o kilka tygodni termin składania wniosków upłynął wreszcie dziś o godzinie 14. Do Metra Warszawskiego wpłynęły aż 24 wnioski!

Fot. ZTM

W naszej części konkursu chodzi o zaprojektowanie tunelu łączącego budowane od początku jesieni metro przy Dworcu Wileńskim z następną stacją przy ul. Szwedzkiej oraz z dwiema pierwszymi stacjami na Targówku Mieszkaniowym: C17 w okolicy skrzyżowania ul. Pratulińskiej z Ossowskiego i C18 w  rejonie skrzyżowania ul. Pratulińskiej z Trocką.

Teraz sąd konkursowy oceni  zgodność wniosków z wymogami. Następnym etapem będzie zaproszenie uczestników konkursu do złożenia prac konkursowych, czyli przygotowania dokładnych projektów. Ostatecznie zwycięzca dostanie 50 tys. zł w gotówce i bezpośredni wpływ na kształt przyszłego targówkowskiego metra.

Zgodnie z bardzo optymistycznym planem stołecznych włodarzy, pozwolenia na budowę naszych stacji powinny być wydane jeszcze przed końcem 2013 roku – tak, żeby budowę metra na Targówek rozpocząć zaraz po zakończeniu obecnie trwającej budowy odcinka centralnego II linii.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

Jeden komentarz na temat “Tłumy chcą nam zaprojektować metro

  • 26 stycznia 2012 o godz. 16:08

    Takie bazgroły jak już są zaproponowane w kolorach pseudo muralesów ni to graffiti taniej by wyszło znaleźc jakiegoś graficiarza który zrobiłby to profesjonalnie i taniej !!! o Zgrozo co to ma być ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.