Udało się: Rekord pobity! WOŚP grał na Targówku

1
Share

Z okazji 20 finału WOŚP bijemy rekord w ilości osób zmieszczonych w autobusie miejskim. Ale nie tylko! Kto uważa, że zatłoczenia ze 190-tki w godzinach szczytu i tak się nie da pobić, może wrzucić parę złotych na innych imprezach.

Dla tych, którzy przypadkiem jeszcze nie wiedzą: XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już jutro, w niedzielę 8 stycznia. Tym razem Orkiestra pod batutą Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków, oraz pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet z cukrzycą.

Co będzie się działo z tej okazji na Targówku?

Zdjęcie z ubiegłorocznego finału WOŚP. Pogoda jakby podobna... Fot. WOŚP

* pod Urzędem Dzielnicy Targówek (ul. Kondratowicza 20) od godz. 9:30 do 17:30 akcja  „Usta-Usta z Ikarusem” w ramach której wszyscy chętni będą mogli nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy. A punktualnie o godz. 12:00 bicie rekordu w ilości osób, które zmieszczą się w miejskim autobusie marki Ikarus. Dotychczasowy rekord to 336 osób, więc lekko nie będzie.

* w hali sportowej OSiR (ul. Ossowskiego 20) w godz. 11:00 – 17:00 trening z warszawską drużyną futbolu amerykańskiego „Warsaw Eagles”, gdzie będzie można nauczyć się zasad i samemu zagrać w tę ultraamerykańską grę.

* dla najmłodszych dzieci zajęcia plastyczne w Ogródku Jordanowskim nr 8 (ul. Suwalska 13) w godz. 11:00-16:00.

* w Domu Kultury „Świt” (ul. Wysockiego 11) występy kabaretowe i warsztaty z improwizacji kabaretowej. W programie: kabaret „Gwóźdź do Urny” , kabaret „Stado Umtata” oraz Grupa Improwizacyjna „LUBIETO”. Wstęp wolny od 15:30 do 18:30.

* …i oczywiście przez cały dzień po całej dzielnicy będą krążyć wolontariusze z puszkami do dawania datków. Niech jutro nikt nie waży się chodzić po ulicach bez naklejonego na kurtce, czapce albo czole czerwonego serduszka!

 

********** AKTUALIZACJA (8.01.2012 g. 14:00) **********

Lekko nie było, ale się udało! Do przegubowego Ikarusa pod Urzędem Dzielnicy na ul. Kondratowicza wcisnęło się dziś w południe równo 350 osób (łącznie z kierowcą), co jest niekwestionowanym rekordem Polski. Nabyte przy tej okazji doświadczenie z pewnością przyda się mieszkańcom Targówka w codziennych dojazdach do pracy…

Tymczasem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, oczywiście, gra dalej!

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx