Wielkie kłopoty GKP Targówek | | targowek.info

Wielkie kłopoty GKP Targówek

Klub sportowy z ulicy Kołowej ma poważne problemy finansowe. Właśnie zabrakło pieniędzy na wynajem sal dla grup młodzieżowych, więc – choć jest środek zimy – młodzi piłkarze będą trenowali tylko na dworze.

Fot.: www.gkptargowek.pl

W czasie, gdy drużyna seniorska GKP Targówek odnosi największe sukcesy w dziejach naszego dzielnicowego klubu (przypomnijmy – jest liderem piłkarskiej IV ligi i wiosną ma wielką szansę na awans do III ligi), młodsi zawodnicy  znaleźli się na skraju przepaści.

Zbigniew Bucoń, prezes GKP Targówek SKOK Wołomin, zadecydował że od 1 lutego 2012 roku klub rezygnuje z wynajmu hal oraz innych obiektów sportowych dla grup młodzieżowych. Dotyczy to wszystkich grup począwszy od rocznika 1994, aż po rocznik 2004 i młodszych.

Już od najbliższej środy zajęcia młodych piłkarzy będą prowadzone tylko na boisku GKP Targówek przy ul. Kołowej, ewentualnie na Orliku przy ul. Handlowej. Oczywiście odbędą się tylko wtedy, gdy temperatura nie będzie zbyt niska i  nie będą przeszkadzały opady atmosferyczne. Biorąc pod uwagę, że właśnie zaczęła się fala największych mrozów tej zimy, może to oznaczać zawieszenie treningów młodych piłkarzy na wiele tygodni.

O swojej decyzji prezes Bucoń poinformował w dramatycznym liście na stronie internetowej klubu. Pisze w nim m.in.: „Nie przychodzi mi to łatwo, ale wszyscy sympatycy GKP muszą wiedzieć o trudnej sytuacji naszego klubu. (…) Zaistaniała sytuacja jest spowodowana brakiem środków finansowych na działalność grup młodzieżowych. (…) W końcu musimy coś wspólnie zrobić dla dobra naszych pociech i zarazem adeptów piłki nożnej tak, by nadal mogły podnosić swoje umiejetności w naszym klubie!!!” (pisownia oryginalna). Jutro, w niedzielę 29 stycznia o godz. 18,  w klubowej kawiarni odbędzie się nadzwyczajne zebranie trenerów, asystentów i rodziców młodych piłkarzy, na którym zarząd klubu poda więcej szczegółów dotyczących zaistniałych kłopotów.

Równocześnie Zbigniew Bucoń zapewnia, że sytuacja drużyn seniorskich (IV ligi, rezerw i oldbojów) nie zmieniła się i treningi będą się odbywały w niezmienionym trybie.

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Wielkie kłopoty GKP Targówek

 • 30 stycznia 2012 o godz. 09:19

  Odbieram wrażenie że Targówek Mieszkaniowy jest pomijany np na Bródnie są 2 baseny Osir jest wyremontowany i (inestowany) Ciekawe Kiedy u Nas zacznie się Inwestować o ile Bródno to 65 tys mieszkańców Na Targówku Mieszkaniowym liczba ta to 35 Tys czyli jeden Basen nam się należy a GKP też wymaga modernizacji i Opieki Gminy !!! Powstanie Metra zwróci Uwagę Władz ??? dlatego że Deweloperzy zaczną Dostrzegać Potencjał Tego Osiedla ??? Jest Tu wiele niezagospodarowanego Terenu i miejsc gdzie powstają nowe inwestycje Cała Masa Parkingów które można przeorganizować lub zaaranżować tak jak to miało miejsce obok ulicy Goławickiej i inwestycji RSM Praga. Czekamy na inwestycje !!!

 • 30 stycznia 2012 o godz. 14:37

  ja sie podpisuje pod Mariuszem. Targowek w sensie osiedla jest typowa sypialnia. Nie dziwne ze kojarzy sie ludziom z innych dzielnic jako wylegarnia dresiarstwa i klasy robotniczej.

 • 30 stycznia 2012 o godz. 16:03

  W nienormalnym systemie żyjemy. Za podatki mieszkańców buduje się hale sportowe, za których wynajęcie znowu muszą ci mieszkańcy płacić.
  Dlaczego chociaż dzieciaki z GKP nie mogą tam trenować za darmo? Za boiska też każecie płacić?

 • 20 grudnia 2014 o godz. 16:25

  Ja myślę że Targówku należy się hala a nie tylko hale w szkołach za które trzeba płacić a moje dziecko już w Gkp nie trenuje ale trenuje w błyskawicy warszawa i odeszliśmy z powodu problemów i hale dla klubów dzielnicowych powinny być za darmo
  q

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.