Będzie tramwaj na Targówku? I to nie na św. Wincentego! | | targowek.info

Będzie tramwaj na Targówku? I to nie na św. Wincentego!

Tramwaje Warszawskie sprawdzają, czy da się połączyć ich sieć z budowaną za parę lat linią metra w naszej dzielnicy. Kto wie, może niedługo zobaczymy tramwaje na Trockiej, Ossowskiego czy Handlowej!

O ile do tej pory trwała dyskusja, czy poprowadzić tory tramwajowe ul. Budowlaną i sw. Wincentego w stronę Białołęki, okazuje się, że Tramwaje Warszawskie poważnie rozpatrują też inne rozwiązania. Tę dość sensacyjną informację przekazuje dzisiejsza „Gazeta Stołeczna„.

Otóż za niemal 175 tys. zł krakowska firma IMS ma sprawdzić, czy i jak można by przedłużyć obecną linię tramwajową z ul. Stalowej na Pradze w stronę Targówka. Projektanci będą badać aż osiem wariantów przebiegu torów tramwajowych. Kilka z nich zakłada ich wydłużenie do obecnej pętli autobusowej na Targówku (albo przez wschodnią, albo przez zachodnią część osiedla wzdłuż ul. Ossowskiego i Handlowej). To oznacza, że tramwaje zatrzymają się tuż obok przyszłej stacji metra na ul. Trockiej. Są też warianty, które idą jeszcze dalej – do połączenia torów ze Stalowej z planowaną (i oprotestowaną) linią na skrzyżowaniu ul. św. Wincentego i Matki Teresy z Kalkuty (dawna Budowlana na Bródnie), niedaleko przyszłej stacji metra na ul. Kondratowicza.

Najmniej rewolucyjna wydaje się wersja zakończenia nowej trasy tramwajów niewiele ponad pół kilometra dalej od pętli u zbiegu Stalowej z Czynszową. Chodzi o okolice hipermarketu Tesco w al. „Solidarności” i linii kolejowej z bardzo pożądaną w tym miejscu (ale nie planowaną nawet teoretycznie) stacją pociągów podmiejskich.

Przed wskazaniem najlepszej trasy tramwajowej planiści mają przebadać, skąd i dokąd jeżdżą teraz pasażerowie w całej okolicy i przygotować prognozy na 25 lat. Wyniki ich pracy powinniśmy poznać za rok.

Więcej przeczytacie w dzisiejszej „Gazecie Stołecznej”.

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Będzie tramwaj na Targówku? I to nie na św. Wincentego!

 • 7 lutego 2012 o godz. 10:01

  Pociągnięcie linii przez Stalową na Targówek do petli autobusowej wydaje się sensowne potem będzie można ją wydłużyć na Białołęke. Istnieją już od dawna plany przebicia się od strony ul.Stalowej na Targówek, na linni Metra II jest od dawna planowana ulica w kierunku Bródna.

 • 7 lutego 2012 o godz. 10:02

  Czyli warto mieszkać TU :)

 • 7 lutego 2012 o godz. 10:17

  Tramwaje są bardzo głośne. Budowanie torów na Handlowej czy Ossowskiego, przez śrdoek osiedla, pomiedzy blokami, obok Parku Wiecha, stacji metra wydaje mi się bezsensowne. Okoliczni mieszkańy odczują to negatywnie. Będzie głośniej i mniej estetycznie. Tramwaje w Warszawie na ogół strasznie sie wleką. Np. dojechanie z Ronda Żaba do Ronda Waszyntgtona zajmuje 30 minut! Jestem przeciw (dla wariantu ossowska/handlowa).

 • 7 lutego 2012 o godz. 10:19

  Przeciez to będzie dublowało metro a będzie kosztowało masę kasy. Bez sensu! Lepiej niech projektują ściezki rowerowe.

 • 7 lutego 2012 o godz. 10:53

  Ja się zgadzam żeby tramwaj był wydłużony do szwdzkiej lub Św Wincentego w stronę Białołęki. Napewno dobra by była stacja Szwedzka dla pociągów z Legionowa ! i obok tramwaj lub metro do przesiadki, można by było w ciagu paru minut dojechać do Wschodniego lub nad zalew Zalew zegrzyński. Czemu nie łaczy się różnego rodzaju środków komunikacji dogodne przesiadki ??? Metro wystarczy na Targówku !

 • 7 lutego 2012 o godz. 10:54

  Do Michała
  Scieżki rowerowe to powinien być priorytet !!! żeby je połączyć radzyminską z targówkiem i bródnem , rondem Żaba !!! a nie fonntanny robić w jednym miejscu !

 • 7 lutego 2012 o godz. 11:06

  Moim zdaniem w tym momencie priorytetem dla dzielnicy powinno być doprowadzenie linii tramwajowej na ulicę Teofila Piecyka.

 • 7 lutego 2012 o godz. 11:53

  Tramwaj powinien przebić sie przez Stalową i przy ogródkach dojść do Ronda Żaby a potem na Białołęke przez Św Wincentego ! Napewno do stalowej obok Tesco tam jest planowana chyba własnie jezdnia przez Targówek na bródno ?! na Osiedlu Tramwaj podzieli osiedle no i hałas :(
  a ma być metro po co tramwaj ? za mało kredytów nabrali ?

  No właśnie gdzie te ścieżki rowerowe bo narazie są niepołączone ??

 • 7 lutego 2012 o godz. 12:40

  Tramwaj przez środek Targówka Mieszkaniowego (Handlowa/Ossowskiego) to jakaś totalna pomyłka!!!!!!!!!Raz dublowanie metra, Dwa: psucie i dzielnie osiedla. Juz widać, że to rysowanie palcem po mapie. Ten kto to wymyslil chyba nie był na T.M. !!! Kasy niby brakuje a Oni wymyslają takie bardzo wątpliwe inwestycje. Chcemy ścieżek rowerwoych i zadbanej zieleni!

 • 7 lutego 2012 o godz. 13:34

  Tramwaj potrzebny przy Tesco obok stacji Szwdzka tak żeby można było się przesiąść a koszty mniejsze po co dublować i hałasować na osiedlu Popieram Piotra, Michała i Kondrada ! Lepiej zaplanowac na Św Wincentego linnie tramwajową na Białołęke.
  Potrzebna też mini stacja z Legionowa ludzie będa sie przesiadać do Metra ! do Wschodniego będzie blisko bo stacja Praga to pomyłka tyle kasy w błoto a dojazd mizerny jeden autobus na godzine i 400m od tramwaju ! My sobie a Oni sobie zrobią co im się spodoba z Naszych podatków !

 • 7 lutego 2012 o godz. 14:41

  Na wała nam tramwaj dosłownie Wał stoi Niech przeznaczą środki na dalsze gminy gdzie nie dojedzie metro !

 • 7 lutego 2012 o godz. 17:14

  Nóż się w kieszenie otwiera…gdzie są ścieżki rowerowe…po co nam głosne tramwaje przy Parku Wiecha pod oknami…

 • 8 lutego 2012 o godz. 14:53

  W Modlinie otwieraja lotniko tanie latanie dojazd możliwy ze Wschodniego może zrobią Stacje PKP na ul Szwedzkiej (Ta przy Cmentarzu to jakiś żart 1 autobus na godzinę i słaby dojazd 0,5 km od tramwaju)!!! z legionowa By się ludzie przesiadali !
  tak żeby można było z Targówka dojechać i wtedy tramwaj podciągnąć do Tesco wtedy to ma sens, ale przez Osiedle ?? dublować Metro i wydawać kasę nie ich to marnotrawią !!! już rozumiem połączyć Rondem Żaba a potem na białołeke poprowadzić Św Wincentego Ehh za cudze pieniądze to się ma pomysły z kosmosu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.